Держбюро розслідувань вважає голову ДСНС в Одеській області винним в загибелі 32 людей на пожежах

14 січня 2020 р. 17:11

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, повідомили про підозру колишньому начальнику Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуації в Одеській області Віктору Федорчаку.

Експосадовець підозрюється у неналежному виконанні своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки, повідомили у пресслужбі ДБР.

В повідомленні стверджується, що слідством встановлено, що підозрюваний, будучи службовою особою відповідальною за здійснення державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, неналежно виконував свої службові обов'язки. У результаті чого у 2017 та 2019 роках на території Одеси сталося чотири масштабні пожежі: на території комунального позашкільного навчального закладу «Одеський міський дитячий оздоровчо-спортивний комплекс «Вікторія»; на території комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний центр психічного здоров’я»; приміщенні готелю «Токіо Стар»; у приміщенні ДВНЗ «Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу».

Вказані події призвели до загибелі 32 людей, а також спричинили матеріальну шкоду на загальну суму 4 млн 907 тис 589 грн.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокуратурою Одеської області. 

У разі доведення вини експосадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Віктор Федорчак народився 9 листопада 1966 року в Чернівцях.

1983-1987 - курсант Тюменського вищого військово-інженерного училища, переправочно-десантний факультет.

1987-1989 - командир переправочно-десантного взводу, Південна група військ, м Будапешт.

1989-1993 - командир понтонно роти, 55-го окремого гвардійського інженерно-саперного батальйону 19-ї гвардійської танкової дивізії, Південна група військ, м. Будапешт.

1993-1994 - начальник штабу - перший заступник командира батальйону посилення і механізації робіт 155 окремої мобільної механізованої бригади, м. Дрогобич.

1994-1996 - командир аварійно-рятувального батальйону 155 окремої мобільної механізованої бригади, м.Дрогобич.

Лютий-червень 1996 - заступник командира 186 окремої мобільної механізованої бригади, м.Донецьк ..

1996-1997 - начальник штабу - заступник командира 186 окремої мобільної механізованої бригади, м.Донецьк.

1997-2000 - начальник штабу - перший заступник командира окремої мобільної механізованої бригади, м.Донецьк.

Червень-вересень 2000 - начальник штабу - перший заступник командіра 11-го окремого аварійно-рятувального загону оперативного реагування, міста.Донецьк.

2000-2002 - командир 13-го окремого аварійно-рятувального загону оперативного реагування, м.Кіровоград.

Березень-серпень 2002 - начальник управління - заступник начальника цивільного захисту Кіровоградської області управлшенія з питань надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Кіровоградської ОДА.

2002-2003 - начальник головного управління - заступник начальника цивільного захисту Кіровоградської області.

2003-2004 - в розпорядженні міністра України з питань надзвичайних ситуацій.

2004-2005 - перший заступник начальника головного управління МНС України в Кіровоградській області.

2005- в.о. начальника управління МНС України в Чернівецькій області.

2005-2006 - начальник ГУ МНС в Чернівецькій області.

Серпень-грудень 2006 - начальник ГУ МНС України в Запорізькій області.

2006-2007 - проректор інституту з господарської діяльності та матеріально-технічного забезпечення Черкаського інституту пожежної безпеки.

2007-2010 - начальник ГУ МНС в Кіровоградській області.

2010-2012 - начальник управління МНС в Кіровоградській області.

2012-2013 - начальник територіального управління МНС України в Кіровоградській області.

2013-2015 - начальник управління ГСЧС України в Кіровоградській області

28 липня 2015 року призначений начальником ГУ ГСЧС в Одеській області.

Звільнено 21 грудня 2019 року.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Главное управление Государственной службы Украины по вопросам геодезии, картографии и кадастра в Одесской области (Госгеокадастр) снова объявило тендер для выбора компании, которая проведет инвентаризацию земель в регионе. Соответствующая информация содержится в системе электронных закупок Prozorrо.  По данным системы, аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 8 миллионов 425 тысяч гривень, должен … читати далi

Депутаты Одесского областного совета поддержали проект решения об установлении медикам, которые заняты борьбой с коронавирусом COVID-19, надбавки в 200% к зарплате, помимо тех доплат, которые выделил Кабинет министров с 1 апреля. Доплаты получат медицинские и другие работники семи учреждений здравоохранения, которые непосредственно подключены к ликвидации распространения коронавирусной инфекции на I этапе. … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов заявил, что избежать ситуации, подобной обрушению дома на Канатной, 6, невозможно без расширения полномочий муниципального управления Государственного архитектурно-строительного контроля.  Мэр заявил, что муниципалитет направил работников коммунальных служб в помощь сотрудникам спасателям. «Данное здание является памятником архитектуры местного значения и было ранее передано из Фонда госимущества в … читати далi

Сервіс YouControl разом із представниками держструктур та громадських організацій презентував інтерактивну карту, котра показує забезпечення лікарень та динаміку поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).  Фахівці компанії YouControl створили інтерактивну карту медичного забезпечення. Вона сформована на основі звітів всіх лікарень України щодо їх забезпечення засобами захисту, медичним обладнанням і працівниками. Сервіс дозволяє дізнатися про поточний … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР