Від початку війни дунайські порти на Одещині збільшили обсяги відвантаження більш ніж втричі

(ФОТО: АМПУ)

Три порти на Дунаї - Ізмаїльський, Ренійський та Усть-Дунайськ – за підсумками березня 2022 року разом перевантажили 400 тисяч тонн вантажів. У квітні цей показник виріс у два рази, до 800 тисяч, а у травні вже становив 1 мільйон 300 тисяч.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна заявив заступник голови Адміністрації морських портів по взаємодії з органами влади Дмитро Барінов, пише ІзбірКом.

За прогнозами представника АМПУ, у червні обсяг вантажів через дунайські порти може сягнути близько півтора мільйони тонн. Переважно це експорт агропромислової продукції. Через російську агресію на території України наразі функціонують лише три вищезгадані порти на території Одеської області, на які і були пере направлені ключові потоки вантажу. 

"До повномасштабного вторгнення рф всі українські порти відвантажували щомісяця 5 мільйонів тонн агропродукції. Таким чином, на сьогоднішній день це десь третина від того обсягу, який відвантажувався до війни. Але порівнювати можливості та потужності морських глибоководних портів та річкових немає сенсу. Блокада дуже б’є по нас", - додав Дмитро Барінов.

При цьому паралельно йде нарощування перевезень вантажів залізницею та автомобільним транспортом.

Для наочності обсягів перевалки вантажів спікер навів такий приклад: одне невелике судно на 80 тисяч тонн це більше чотирьох тисяч вантажівок.

"Уявляєте, скільки комплектів документів на фури в такому разі треба оформлювати?", - прокоментував експерт.

Зріст навантаження на три порти в українській Бессарабії спровокував великі черги з фур на під’їздах до них. Задля регулювання цієї ситуації українська сторона, за словами Дмитра Барінова, зробила великі кроки уперед. Наприклад, були збудовані, і зараз ще будуються так звані "сухі" порти: вантажівки чекають своєї черги, щоб заїхати до порту та розвантажуватися на судна. При цьому водії мають змогу бачити електронну чергу.

"Наразі ця черга більш ефективно просувається", - прокоментував Барінов.

За його словами, у довготривалій перспективі можливий варіант побудови великих розвантажувальних комплексів на Дунаї. Вони дадуть змогу додатково збільшити перевалку, проте для цього потрібне відповідне фінансування.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про виділення Міністерству інфраструктури 250 мільйонів гривень з резервного фонду Держбюджету України для гарантування безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом. 

Наприкінці травня в Ізмаїлі вперше був сформований контейнерний караван у складі самохідного судна "Капітан Ширков" та п’яти барж загальною місткістю 300 TEU. 

Фахівці Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості проаналізували ринок праці в Ізмаїлі та районі за підсумками травня та склали перелік найбільш затребуваних наразі професій.

Прем'єр-міністр Болгарії Кирило Петков запропонував експортувати українське зерно через порти поблизу Одеси.

Близько 100 суден стоять у Чорному морі біля румунського порту Суліна, чекаючи проведення через Сулінський морський канал

"Українському Дунайському пароплавству" від початку повномасштабного вторгнення росії вдалося в короткі терміни ввести в експлуатацію 23 баржі, що перебували у відстої без документів та поставити їх під прапор України. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Незважаючи на штормову погоду, в Чорному морі продовжують маневрувати близько десятка бойових кораблів ворожого флоту. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь". Серед них напоготові чотири носії ракет типу "Калібр" та один великий десантний корабель.  Як зазначають у командуванні за підсумками неділі, важкою ствольною артилерією 152-го калібру обстріляно Миколаїв. Снаряди впали … читати далi

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено консолідований рейтинг закладів вищої освіти України 2022 року. У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу закладів вищої освіти України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні рейтинги навчальних закладів України: "Топ-200 Україна", "Scopus" та "Бал ЗНО на контракт", кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних … читати далi

Виконавчий комітет Ренійської міської ради ухвалив рішення «Про погодження переліку та тарифів на платні медичні послуги, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Центральна міська лікарня Ренійської міської ради»». Подібні рішення ухвалюються щорічно. Так, рік тому, 15 липня 2021 року виконком Ренійської міськради ухвалив рішення № 103 «Про затвердження Положення про платні … читати далi

Шеринг копій цифрових документів в Дії вже доступний у медичних закладах та при отриманні комунальних послуг у найвіддаленіших населених пунктах Одеської області. За інформацією пресслужби Одесбкої ОВА повідомив заступник Начальника Одеської обласної військової адміністрації Костянтин Гой. «Одними з перших медичних закладів забезпечили можливість шерити цифрові копії документів у Дії за … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР