У "Моррічсервісі" розповіли про особливості роботи сервісних центрів в Ізмаїлі та Одесі під час війни

18 липня 2022 р. 19:32

Ізмаїл Одеса

18 липня виповнюється три роки з відкриття в Ізмаїлі центру обслуговування «Моррічсервіс».

З цієї нагоди кореспондентка ІзбірКома вирішила дізнатися у відділі інформації та комунікацій ДП «Моррічсервіс» актуальну інформацію про останні місяці роботи сервісних центрів обслуговування моряків.

Ізмаїльський СЦ, один з чотирьох сервісних центрів, які були відкриті в морських регіонах України й протягом трьох років надають сервісні послуги з оформлення робочих та кваліфікаційних документів моряка.  

Щороку підприємство вже традиційно святкувало ці дати цікавими подіями, як серед команди «Моррічсервіс», так і на загал. Навіть під час ковідної пандемії вдавалося пристосовуватися, як відсвяткувати не порушуючи правил. Цього разу, з огляду на події, що відбуваються, є плани поділитися позитивними емоціями всередині колективу – згадати події, які відбулися за три роки роботи, презентувати якісь милі пам’ятні сувеніри, підняти келих шампанського на онлайн-зустрічі. Нам всім сьогодні дуже не вистачає мирних, спокійних, безпечних подій. На жаль, сьогодні, коли в країні війна, не до великих святкувань. 

Про роботу підприємства у воєнний час розповіла  керівниця відділу інформації та комунікацій Вікторія Якушева.

- Яка ситуація наразі з офісами підприємства у Маріуполі та Херсоні? Чи вдалося поновити зв’язок з усіма співробітниками СЦ на тимчасово окупованих територіях? Яка доля колективів? Можливо, хтось із них долучився до роботи ДП у Києві, Ізмаїлі чи Одесі. 

- Під час воєнного стану «Моррічсервіс» продовжував надавати послуги. Станом на сьогодні ми маємо робочі приміщення тільки в Ізмаїлі та Одесі. Приміщення центру у Херсоні зачинене з причини тимчасової окупації території. Сподіваємося, що воно вистоїть і ми туди повернемося. У Херсоні дуже красивий сервісний центр. Приміщення у Маріуполі майже зруйновано, бачили відео звідти. Все потрощено і розграбовано.  Багатьом відомо, з якою любов’ю та комфортом для клієнтів ми облаштовували кожен сервісний центр. Це болісна втрата, але ми раді, що наші працівники живі, на зв’язку, більшість з них зараз працюють в Одесі й Ізмаїлі.

Ми сміємося між собою, що Одеса у нас зараз працює як велика казкова «Рукавичка». Кожен раз, коли директор питає у керівника Одеського центру – «До вас їдуть херсонці або маріупольці, приймаєте? Знайдете їм місця?» Відповідь однакова – «Звісно ж, всіх чекаємо, всіх приймаємо». Дехто переїхав і до Ізмаїла.  Допомагаємо з переїздом, з розселенням. Для нас завжди люди та стосунки у колективі були на першому місці. 

- Як вплинула війна на роботу ДП «Моррічсервіс»? Які у зв'язку із цим є зміни у графіках роботи СЦ, переліку послуг? Чи вистачає бланків на паспорти моряка?

- Робота «Моррічсервіс» не зупинялася жодного дня – завдяки тому, що внутрішня технічна організація процесів надання послуг налагоджена як годинник, співробітники мають взаєморозуміння та взаємну підтримку, керівництво миттєво реагує, приймає та доводить відповідальні рішення. Окрім надання зазначених послуг, адміністратори постійно консультують та інформують – про зміни під час війни, про відновлення документів тощо. Отримуємо багато звернень про втрату та пошкодження документів, і не тільки морських, опублікували покрокову інструкцію про їх відновлення.

Адміністратори усіх сервісних центрів на зв’язку за всіма вказаними телефонами, працюємо з понеділка по п’ятницю без перерви, єдине – змінився графік, зараз ми відкриті з 9:30 до 15:00. Під час повітряної тривоги обов’язково попереджаємо про сирену, пропонуємо перейти в укриття та наголошуємо адресу найближчого бомбосховища. 

Всі зазначені послуги надаються в повному обсязі. Деякі з них дистанційно, деякі потребують особистої присутності моряка. Наприклад, «паспорт моряка» – посвідчення особи моряка, можливо оформити тільки особисто. Цього вимагає законодавство України і ніяких змін на сьогодні державою не передбачено. Послуга отримання ПОМ є найпопулярнішою. Загалом, цього року їх оформлено 2100 шт. 

З листопада минулого року для присвоєння морського звання впроваджено тестування ДКК міжнародним тестом CES-6.0. Воно проходить офлайн, в екзаменаційних класах сервісних центрів Одеси та Ізмаїла. За шість місяців з початку 2022 року іспит пройшли більш ніж пів тисячі моряків різних спеціальностей. «Моррічсервіс» пропонує, також, потренуватися перед тим, як складати іспит ДКК. Це послуга – пробне тестування CES-6.0. В умовах, наближених до реального іспиту можна на практиці з’ясувати рівень свого хвилювання, відчути атмосферу та перевірити знання.   

Нова послуга, яка надається тільки в Ізмаїльському сервісному центрі й була впроваджена з квітня цього року, це – проведення іспитів судноводіїв ВВШ та ЄВВШ (внутрішніх водних шляхів), відповідно до наказу МІУ «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчення судноводія торговельного судна, яке допущено до плавання судноплавними річковими внутрішніми водними шляхами». Цей напрямок судноплавства на сьогодні є стратегічно важливим для країни. Кожну першу, третю та четверту середу місяця можна скласти відповідні іспити. Деталі, як завжди, є на нашому офіційному сайті. 

- Скільки послуг було надано у СЦ Ізмаїла та Одеси? Яка динаміка у порівнянні із попереднім роком.

- Якщо вдаватися до цифр, звісно, некоректно сьогодні порівнювати кількість послуг з минулими періодами. Хоча Ізмаїльський СЦ з початку цього року надав понад 1,5 тисячі послуг, приблизно ту ж саму кількість в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Сервісний центр в Одесі за пів року 2022 надав майже 7000 послуг, це майже наполовину менше чим за пів року 2021-го. 

- У контексті очікування прийняття закону, який дозволить морякам відправлятися у рейси, чи відчувається пожвавлення попиту на послуги? Якщо так, то на які види? 

- Це складне та болюче питання для всіх. Мабуть, тому що ми не були ніколи в таких умовах і тому що воно потребує дуже відповідального рішення. В першу чергу, в інтересах держави під час війни, в другу – надати українським морякам можливість зайняти свої втрачені місця – досвідчених фахівців морської справи у світовому судноплавстві. І ще, зробити це в такий спосіб, щоб можливістю виїхати з країни за морськими документами не користувалися ті, у кого тільки під час війни з’явилося «пекельне» бажання неодмінно піти в море. Сподіваємося, що найближчим часом буде прийнято відповідний документ, який врегулює виїзд українців у рейси та за міжнародними контрактами.

На пожвавлення попиту на послуги це суттєво не вплинуло. У сервісних центрах завжди багато клієнтів. На окремі послуги іноді є попередній запис за два-три тижні. Одна категорія – ті, які потребують ПОМ – посвідчення особи моряка, ПКМ – послужну книжку моряка. Кадети, яким необхідно переоформити учбовий диплом на робочий, інші – це моряки, у яких спливає термін дії «endorsement», або ті, хто потребують підтвердження чи присвоєння звання. 

Інтерв'ю: Антоніна Лубченко

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР