Одещина четверта за розміром дотації з держбюджету у 2022 році

22 січня 2022 р. 17:22

Одеса бюджет фінанси

Щороку на розвиток регіону, будівництво, зарплати та на інші видатки місцевим бюджетам виділяються фінансова допомога з держбюджету — дотації.

Які дотації передбачає цьогорічний держбюджет для кожної області України проаналізував портал «Слово і діло».

Загалом, у 2022 році з державного кошторису передбачено 16 млрд 297 млн гривень базових дотацій, що на 3,8% більше, ніж у попередній рік, а також 10 млрд 794 млн гривень реверсних дотацій* (+3,9%) та 5 млрд 163 млн гривень додаткових дотацій (-27,4%).

Найбільшу базову дотацію для місцевих бюджетів та бюджетів ОТГ отримають:

  • Закарпатська область – 1 млрд 295 млн грн (+9,7%),
  • Івано-Франківська – 1 млрд 103 млн грн (+6,1%),
  • Львівська – 1 млрд 103 млн грн (+6,7%)
  • Одеська – 1 млрд 59,5 млн грн (+19,6%)
  • Донецька – 967 млн грн (10,7%)

Найменший розмір базової дотації отримає Полтавська область – 130,7 млн грн, що на 5% більше, ніж торік. Столиця цього року, як і попереднього, не отримала ані базової, ані реверсної дотації.

Найбільший розмір реверсної дотації виділили для:

  • Дніпропетровської області – 2 млрд 39 млн грн (+4,6%)
  • Київської області – 1 млрд 122 млн грн (+11,2%)
  • Львівської області – 873,4 млн грн (+6,5%)
  • Запорізької області – 788,8 млн грн (+3%)
  • Одеської області – 653,1 млн грн (+11,3%)

Найменший розмір реверсної дотації місцевих бюджетів у Херсонської області – 1,3 млн грн, до на 21% менше, ніж торік.

Найбільший розмір додаткової дотації виділили для місцевих бюджетів та бюджетів ОТГ Дніпропетровської області 314,3 млн грн (+3%). Києву виділили 81 млн грн, що на 54,2% більше, ніж у 2021 році.

Більшість місцевих бюджетів областей не отримали додаткових дотацій.

*Довідка: «Реверсна» дотація на практиці є не дотацією в класичному розумінні, а своєрідною фінансовою допомогою, яку вилучають у більш успішних громад на користь «бідніших». Громада може обійтись і без реверсної чи базової дотації, якщо її доходів якраз вистачає на покриття видатків. В такому випадку громада є бездотаційною.

Додамо, що Одеська міська рада має до лютого визначитися, на що витратить 200 мільйонів з державного бюджету.

Одеса потрапила у четвірку найбільш фінансово спроможних громад обласних центрів.

Нагадаємо, більшість ренійських підприємств прогнозують економічне зростання у 2022 році.

Інфографіка: Слово і діло

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Правоохоронці затримали заступника начальника відділу поліції Одещини під час отримання ним 2 тисяч доларів США. Про це повідомили у пресслужбіі Спецпрокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними слідства гроші поліцейський отримав за вплив на уповноважених службових осіб та слідчих щодо непритягнення військовослужбовця до кримінальної відповідальності.  Як зазначили у … читати далi

Восьмий апеляційний адмінсуд задовільнив заяву Міністерства юстиції щодо забезпечення позову про заборону політичної партії "Опозиційна платформа-За життя". Як повідомили у пресслужбі парламенту, зокрема Національному агентству з питань запобігання корупції заборонено здійснювати перерахування бюджетних коштів на фінансування діяльності партії. Зазначимо, Міністерство юстиції України звернулося до Восьмого апеляційного адміністративного суду із адміністративним … читати далi

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб», який Верховна Рада ухвалила 12 травня. Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими … читати далi

Засоби масової інформації з початку повномасштабного вторгнення рашистів в Україну подали в Міністерство оборони України майже 9 тисяч заявок на акредитацію.  Про це розповів речник Міністерства оборони України, полковник Олександр Мотузяник в інтерв'ю Національній спілці журналістів України.  Він зазначив, що наразі видані 8 тисяч 207 воєнних прес-карт, з них 4 тисячі … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР