Зеленський запропонував США взяти участь у будівництві "євроколій" від Польщі до Одеси

03 вересня 2021 р. 13:29

Одеса транспорт фінанси

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у презентації Плану трансформації України в будівлі Національної бібліотеки Фреда Сміта з вивчення спадщини Джорджа Вашингтона.

Закладені в плані понад 80 проєктів на загальну суму 277 мільярдів доларів передбачають фінансування коштом державного бюджету України, а також залучення програм міжнародної допомоги, кредитів, інвестицій.

Серед проєктів, зокрема, є будівництво високошвидкісної залізничної лінії Київ-кордон ЄС, Київ-Одеса. Мета:

  • інтеграція української залізничної системи з європейською; 
  • впровадження західних стандартів замість радянських; 
  • поєднання Києва високошвидкісними шляхами з польським кордоном ЄС та містом Одеса за рахунок будівництва двох швидкісних ліній;
  • спорудження низки залізничних вокзалів;
  • придбання 22 локомотивів; 
  • збільшення використання екологічного залізничного електротранспорту.

Вартість проєкту - 630 мільйонів доларів США. 

Справа в тому, що для країн пострадянського простору, в тому числі і для України, стандартною вважається ширина залізничної колії в 1 тисячу 520 міліметрів, а в Європі прийнята ширина в 1 тисячу 435 міліметрів.

Нагадаємо, ще у 2017 році Міністерство інфраструктури повідомляло про бажання будувати залізничну колію із європейською шириною з Києва до Одеси.  Тодішній міністр Володимир Омелян стверджував, що проект облаштування швидкісного залізничного сполучення Київ-Одеса є економічно обґрунтованим, але потребуватиме інвестицій у розмірі близько 540-840 мільйонів євро.

У лютому 2018 року Володимир Омелян на зустрічі з гендиректором з питань мобільності і транспорту Єврокомісії Хенриком Хололеем зазначив, що Європейський Союз може частково профінансувати проект "Євроколія", який буде реалізовуватися в Україні.

В жовтні того ж року міністр інфраструктури України запросив китайську компанію CRRC до участі в будівництві і експлуатації залізничної гілки, яка з'єднає порти Одеської області із західним кордоном України.

А вже в травні 2019 року Владимир Омелян повідомив, що Міністерство інфраструктури України не планує змінювати державні стандарти залізничної колії (ширина колії 1 тис. 520 мм), і євроколія (1 тис. 435 мм) буде прокладена паралельно вже існуючого полотна у напрямку Львів-Київ-Одеса з подальшим розгалуженням в сторону Харкова і Дніпра.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Протягом січня-вересня 2021 року співробітниками Одеської митниці виявлено 80 фактів незаконного переміщення через митний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.  Про це повідомили у пресслужбі митниці.  До правоохоронних органів України направлено 43 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених КК України, з них: 18 … читати далi

25 жовтня 2021 року відбулося позачергове засідання Ренійської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Порядок денний містив одне питання - переведення на дистанційне навчання ясла-садка «Ромашка» в селі Долинське Ізмаїльського району Одеської області у зв’язку зі смертю вихованця внаслідок невідомої респіраторної хвороби. Інформація про летальний випадок була отримана … читати далi

Приморський районний суд Одеси визнав повністю доведеною вину начальника одного з будинкоуправлінь Одеської квартирно-експлуатаційної частини району Міністерства оборони України у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Про це повідомили у пресслужбі Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними прокуратури, посадовець, у 2019-2021 роках, порушуючи вимоги законодавства щодо … читати далi

Медики нарахували в Одеській області 37 нових летальних випадків COVID-19 за добу 25 жовтня та 1 тисячу 605 нових випадків інфікування взагалі.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.  Відповідно до цих даних Одещина посідає п'яте місце за кількістю померлих та друге за загальною кількістю інфікованих 25 жовтня.  За … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР