За дообладнання пляжу «Лузанівка» для потреб людей з інвалідністю заплатять понад 5 мільйонів

11 червня 2021 р. 12:08

ProZorro Одеса тендер

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради оголосило тендер для обрання компанії, якій заплатять за реконструкцію об’єкту благоустрою – ділянки пляжу «Лузанівка», з дообладнанням засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro.

Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі в 5 мільйонів 287,2 тисяч гривень має відбутися 30 червня 2021 року. 

Проєктом передбачено:

 • Влаштування на шляху від зупинки громадського транспорту до пляжу навігацією для осіб з проблемами зору з урахуванням кольорової та тактильної контрастності (тактильна плитка має бути жовтого кольору). Навігація передбачає підходи до туалету, душових, роздягалень та інших об’єктів інфраструктури пляжу ( з урахуванням відкривання дверей).
 • Встановлення інформаційних стендів на зупинці громадського транспорту та при вході на пляж інформаційних стендів з написами шрифтом Брайля, об’ємними схемами зони відпочинку.
 • Облаштування елементів благоустрою тактильними інформаційними табличками.
 • Вставлення звукових покажчиків для осіб з вадами слуху.
 • Мінімальна ширина проїздів на шляху руху осіб на інвалідних колясках групи мобільності М4 становить 1,8 м.
 • Місця відпочинку осіб з інвалідністю на інвалідних колясках групи мобільності М4 прийнято розміром 1,5×0,9 м.
 • При вході у медпункт замість ганку запроектований плавний пандус у ухилом 5%.
 • Ширина дверей у приміщення можливого перебування осіб з інвалідністю на інвалідних колясках прийнято 1,0 м.
 • Габарити тамбуру та медпункту передбачають маневри інвалідної коляски (1,5  м).
 • Санвузол для осіб з інвалідністю обладнаний спеціальними пристосуванням (поруччям, гачками) та встановлений пеленатор.
 • При влаштуванні нових покриттів, реконструкції або заміні твердих покриттів сполучення пішохідних доріжок та майданчиків з покриттям ФЕМ та дерев’яним настилом виконувати в одному рівні.
 • Ухили покриттів на території не повинні перевищувати: повздовжній – 5%; поперечний 1….2%.
 • Покриття з ФЕМ повинно бути рівним, товщина швів між ФЕМ не повинна перевищувати 0,015 м.
 • Висота бордюрів повинна бути не більше ніж, 0,05 м.
 • Секційний пандус шириною 1,2 м для доступу осіб з інвалідністю до акваторії моря укласти по наявному рельєфу, ухил якого не перевищує нормативний та становить 1:12.
 • Секційний пандус обладнаний подвійним поруччям шириною 900 мм на висоті 900 та 700 мм.
 • Кольорове рішення передбачає пофарбування поруччя огороджень майданчиків для відпочинку та інших елементів благоустрою контрастними фарбами (жовтого кольору).

Нагадаємо, мешканець Одеси Сергій Ращенко, батько постраждалого в автомобільній аварії Михайла, відвідав інклюзивний пляж і висловив критичні зауваження. 5 червня мер Одеси Геннадій Труханов разом з інвестором проєкту бізнесменом Юрієм Дегасом відкрив цей об'єкт, розташований поряд з пляжем "Дельфін". Інклюзивний простір площею понад 4 тисячі квадратних метрів обладнаний пандусами, ліфтом, тактильною плиткою, адаптованими туалетами.

31 травня 2021 року, під час апаратної наради презентували оновлені зупинкові комплекси, які департамент транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху планує встановлювати в Одесі, на яких планується встановити додаткові інклюзивні елементи. 

Provodnik online - це проєкт, завдяки якому люди з інвалідністю, батьки з маленькими дітьми, літні люди зможуть будувати собі доступні маршрути, відзначати на карті не інклюзивні локації і навіть звертатися до міської влади.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України фіксує, що інтенсивний показник захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип в Одесі знаходиться нижче за епідемічний поріг і відповідає сезонному рівню для цієї пори року. Як зазначають в центрі, за минулий тиждень на ГРВІ та грип захворіли 4 тис. … читати далi

Надходження до бюджету Одеської області від приватизації у 2021 році склали 235 мільйонів гривень проти 5 мільйонів, отриманих минулого року. Про це під час апаратної наради в Одеській обласній адміністрації повідомив начальник Регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський. Він також зазначив, що до кінця поточного року … читати далi

Третє, завершальне засідання комісії з питань громадського бюджету Одессы-2022 відбулося 7 грудня. Про це повідомили у пресслужбі муніципалітету. "Громадський бюджет" - один із соціальних проєктів онлайн-платформи "Соціально активний громадянин". Прийом проєктів громадського бюджету Одессы-2022 проходив з 4 жовтня по 2 листопада 2021 року. За результатами первинного розгляду 7 грудня комісія … читати далi

На Одещині ліжка для хворих на коронавірус завантажені на 60-70%, проте ситуація в цілому покращилася. Про це розповів головний санітарний лікар області Віталій Гончаров, повідомляє "Суспільне". За його словами, під час проведення досліджень здебільшого лабораторія центру МОЗ виявляє інфікування штамом "Дельта". "Ситуація покращилася і немає такої різкої потреби у ліжках, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР