Виші Одещини поклали минулого року 164 мільйони на депозити

10 лютого 2021 р. 15:39

Одеса бюджет фінанси

Вісім вищих навчальних закладів Одеської області минулого року поклали на депозитні рахунки в банках 164,9 мільйонів гривень загалом, а отримали сумарний дохід у 8 мільйонів 689,4 тисячі гривень. 

Про це повідомили у Кабінеті міністрів України. 

Інформація про вклади вишів на депозити в банках та отриманий дохід з відсотків в Одеській області виглядає так:

Проте, виникає питання, як саме виходить, що при таких сумах вкладів отриманий дохід настільки різний, як вказано в даних КМУ.  

Як пояснили ІзбірКому в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, справа в рухах за рахунком. 

Ось як це виглядає: відсоток, який пропонують державні банки вишам в усіх однаковий. Проте, не в кожного вишу є можливість покласти ці кошти на депозит та не чіпати їх до кінця року. Тож, якщо, наприклад, ОНУ поклав на рахунки 20 мільйонів в березні, а через вісім днів почав знімати ці кошти з рахунків на видатки вишу, то й сума на рахунку і відповідно дохід з відсотків змінювалися. 

Тож виш до липня, наприклад, вибрав усі ці кошти і залишив на рахунку необхідний мінімум, щоб не закривати рахунки і дохід за відсотками був також мінімальний. 

Потім у заклада знов з'являються вільні кошти, які опиняються на рахунках, проте, через короткий термін знов виникає потреба в них, тож їх знімають. Таким чином виходить, що насправді на депозитах не лежали весь рік 20 чи 40 мільйонів. 

Однак в Державного казначейства є форма звітності, яка не враховує руху за рахунком, тож Міністерство фінансів отримує дані лише про вклади та отримані відсотки. Тож виходить така плутанина. 

Втім, за даними Кабінету міністрів, виші Одеської області не потрапили до ТОП-5 закладів із найбільшими вкладами на банківських рахунках.

За інформацією Державної казначейської служби України, в 2020 році на депозитних рахунках у банках державного сектору економіки загалом закладами вищої освіти було розміщено 3 млрд 778 млн грн тимчасово вільних бюджетних коштів, що були отримані за надання платних послуг.

У 2020 році 87 закладів отримали дохід від розміщення коштів на депозитних рахунках у розмірі 240,6 млн грн. 

Нагадаємо, Міністр освіти науки та України Сергій Шкарлет підписав наказ, згідно з яким вищі навчальні заклади України з 2021 року видаватимуть дипломи без можливості отримати відзнаку. 

Як повідомило Головне управління статистики в Одеській області, на початок 2019/20 навчального року в області працювало 35 вищих навчальних закладів, в яких навчалося 95,2 тис. осіб, з яких 47,1 тис. - жінки, 6,4 тис. - іноземці, 1,1 тис. - діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа.

Міністерство освіти та науки України з 2020 року розподілило державне фінансування між університетами за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В особисті повідомлення багатьох керівників підприємств, приватним особам та на електронну адресу компаній і організацій, надійшов надходить лист-звернення з проханням взяти участь у програмі гуманітарної допомоги Збройним Силам України. Як повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко, листи надсилають від імені адміністрації та за його підписом.  Втім це звернення, … читати далi

Міністерство цифрової трансформації оприлюднило проєкт змін до Постанови № 835, який на думку керівника сервісу YouControl Сергія Мільмана, призведе до підвищення корупційних ризиків. Міністерство пропонує прибрати з публічного доступу суспільно важливу інформацію, зазначає експерт в дописі видання AIN.UA. "Зокрема планують закрити історичну інформацію: фінзвітність компаній, декларації посадовців, дані Єдиного державного реєстру юридичних … читати далi

Одеський апеляційний суд 11 серпня пом'якшив запобіжний захід старшому сержанту Збройних Сил України, якого обвинувачують у хуліганстві, замінивши йому цілодобовий домашній арешт на особисте зобов'язання. Як повідомив адвокат військового Борис Бабін, наразі сержант вже прямує до виконання завдань своїх командирів.   Військового обвинувачують у хуліганстві. За версією слідства 28 липня … читати далi

Заборгованість населення Одеси з оплати послуг теплопостачання сягнула рекордних показників — 1 мільярд 89,9 мільйонів гривень. Про це повідомили в пресслужбі Одеського муніципалітету.   "У разі недопущення ризиків виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру в умовах воєнного стану та враховуючи значний рівень заборгованості, звертаємось до одеситів не зривати платіжну дисципліну та сплатити … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР