В Одеській області рівень середньої зарплати нижчий, ніж в Україні в цілому

04 травня 2021 р. 16:50

ОДА фінанси

В Одеській області нараховується 25,2 тисяч платників - юридичних осіб, що сплачують податок з доходів фізичних осіб із заробітної плати найманих працівників.

У І кварталі 2021 року надходження склали 2 млрд 618,6 млн грн.

«Найбільші обсяги податку з доходів фізичних осіб у 1 кварталі 2021 році сплатили:  ДП «МТП ЮЖНИЙ» - 51,1 млн грн,  АБ «Південний» -  40,7 млн грн, АТ «ОПЗ» - 32,9 млн грн, РФ «Одеська залізниця» - 31,6 млн грн, ТОВ «Сільпо–ФУД» - 28 млн грн» - повідомила на колегії Одеської ОДА директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

За її словами, податок з доходів фізичних осіб є одним із основних бюджетоутворюючих джерел місцевих бюджетів,  його питома вага в загальному фонді становить 56,8%. 

Рівень середньої заробітної плати по Одеській області, який складає 11 тис. 233 грн., що на 1 тис. 316 грн. менше середньої зарплати по Україні.

За даними Головного управління Державної податкової служби в Одеській області 6 тис. 161 суб’єктів господарювання, виплачують своїм найманим працівникам (50 тис. 622 людей) заробітну плату в сумі нижче законодавчо встановленої законом мінімальної заробітної плати. Серед таких підприємств та компаній у роздрібній торгівлі - ТОВ «Копійка-центр» (2 тис. 118 найманих працівників, з яких 1 тис. 176 отримують середню заробітну плату – 4 тис. 777 грн); у сфері будівництва КП «Будова» (912 найманих працівників, з яких 832 отримують середню заробітну плату – 3 тис. 166 грн); у галузі переробної та харчової промисловості ТОВ «Аквафрост» (844 найманих працівника, з яких 503 отримують середню заробітну плату – 2 тис. 976,4 грн.), ТОВ «Титан» (195 найманих працівників, з яких 183 отримують середню заробітну плату – 2 тис. 546 грн), ПП Фірма «Ггармаш» (194 найманих працівника, з яких 175 отримують середню зарплату – 1 тис. 983 грн); і у сфері роздрібної торгівлі пальним ТОВ «Катран» (233 найманих працівника, з яких 199 отримують середню заробітну плату – 4 тис. 580 грн). 

«То ж за результатами  колегії Одеської обласної державної адміністрації я даю доручення своїм заступниками та Департаменту фінансів, надати Білгород-Дністровській, Кодимській та Біляївській громадам допомогу, бо як бачимо — там взагалі кепські справи. Невиконані планові показники по ПДФО, найнижчий рівень заробітної плати по ОТГ в галузях сільське господарство і будівництво. Я взагалі не розумію, що це за зарплата в будівництві 3 тисячі гривень?! Чи наприклад, в переробній промисловості — 1 тисяча 900 грн?! Треба уважно розібратись з цими питаннями! Найнижчий рівень ставок земельного податку. Чому? Це ж ваші резерви! Не виконується план і по єдиному податку. Надвисокі ставки зарплат керівників громад, а ось на оздоровлення та відпочинок дітей кошти чомусь не передбачені», – зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Нагадаємо, доходи мешканців Одеської області у 2020 році сягнули 248 мільярдів гривень, а видатки - 257,2 мільярди, тобто доходи зросли порівняно із 2019 роком на 10%, а видатки на 5%. 

Українці вважають процес пошуку роботи переважно важким та дуже важким, а 16% людей до 40 років стверджують, що при працевлаштуванні вік — це проблема. 

Одеська область посідає п'яте місце в країні за кількістю ІТ-ФОПів – 10 тисяч 409. 

Раніше аналітики YouControl дослідили, чи вплинула пандемія за рік на відкриття або закриття компаній і в яких саме секторах та помітили, що Одеська область опинилася у п'ятірці лідерів за кількістю фізичних-осіб підприємців, які почали бізнес у 2020 році, а також за кількістю тих, що той бізнес закрили.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За даними Міністерства охорони здоров'я України, в Одеській області за добу 28 липня зафіксовано 56 нових випадків COVID-19. З початку пандемії в регіоні нараховується 141 тис. 796 осіб, що захворіли. Загалом одужали 137 тисяч 835 пацієнтів, за добу 28 липня - 24. Летальних випадків виявлено 3 тис. 11, за останню добу зафіксовано 3. найбільше нових випадків в країні виявлено у м. Києві - 195, в Харьківській - 70, у Донецькій … читати далi

На території Окнянської територіальної громади Подільського району Одещини сталася пожежа на полі. Поліцію про це поінформували фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій. Після гасіння пожежі поліцейські провели низку першочергових слідчих дій - оглянули місце події, допитали свідків і власника земельної ділянки, повідомила пресслужба ГУНП в Одеській області. Вогонь знищив 13 гектарів врожаю. Відомості … читати далi

За перше півріччя 2021 року сталося 53 випадки переслідування активістів, які зафіксував Центр прав людини ZMINA на підконтрольній Україні території. З них 21 випадок стався у другому кварталі року.  Дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова звертає увагу, що цьогоріч активістів стали частіше переслідувати – у 2020 році за цей період правозахисники зафіксували 50 інцидентів тиску. Київ залишається … читати далi

28 липня Одеської міська ради ухвалила рішення надати дозвіл Управлінню державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на Люстдорфській дорозі, 55. Позитивному голосуванню депутатського корпусу передували довгі дебати. Адже раніше Держспецзв'язку через суд повернула собі ту частину зазначеної ділянки, на яку претендувала міська влада. 23 червня Господарський суд Одеської області задовільнив позов Спеціалізованої прокуратури … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР