В Одеській області рівень середньої зарплати нижчий, ніж в Україні в цілому

04 травня 2021 р. 16:50

ОДА фінанси

В Одеській області нараховується 25,2 тисяч платників - юридичних осіб, що сплачують податок з доходів фізичних осіб із заробітної плати найманих працівників.

У І кварталі 2021 року надходження склали 2 млрд 618,6 млн грн.

«Найбільші обсяги податку з доходів фізичних осіб у 1 кварталі 2021 році сплатили:  ДП «МТП ЮЖНИЙ» - 51,1 млн грн,  АБ «Південний» -  40,7 млн грн, АТ «ОПЗ» - 32,9 млн грн, РФ «Одеська залізниця» - 31,6 млн грн, ТОВ «Сільпо–ФУД» - 28 млн грн» - повідомила на колегії Одеської ОДА директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

За її словами, податок з доходів фізичних осіб є одним із основних бюджетоутворюючих джерел місцевих бюджетів,  його питома вага в загальному фонді становить 56,8%. 

Рівень середньої заробітної плати по Одеській області, який складає 11 тис. 233 грн., що на 1 тис. 316 грн. менше середньої зарплати по Україні.

За даними Головного управління Державної податкової служби в Одеській області 6 тис. 161 суб’єктів господарювання, виплачують своїм найманим працівникам (50 тис. 622 людей) заробітну плату в сумі нижче законодавчо встановленої законом мінімальної заробітної плати. Серед таких підприємств та компаній у роздрібній торгівлі - ТОВ «Копійка-центр» (2 тис. 118 найманих працівників, з яких 1 тис. 176 отримують середню заробітну плату – 4 тис. 777 грн); у сфері будівництва КП «Будова» (912 найманих працівників, з яких 832 отримують середню заробітну плату – 3 тис. 166 грн); у галузі переробної та харчової промисловості ТОВ «Аквафрост» (844 найманих працівника, з яких 503 отримують середню заробітну плату – 2 тис. 976,4 грн.), ТОВ «Титан» (195 найманих працівників, з яких 183 отримують середню заробітну плату – 2 тис. 546 грн), ПП Фірма «Ггармаш» (194 найманих працівника, з яких 175 отримують середню зарплату – 1 тис. 983 грн); і у сфері роздрібної торгівлі пальним ТОВ «Катран» (233 найманих працівника, з яких 199 отримують середню заробітну плату – 4 тис. 580 грн). 

«То ж за результатами  колегії Одеської обласної державної адміністрації я даю доручення своїм заступниками та Департаменту фінансів, надати Білгород-Дністровській, Кодимській та Біляївській громадам допомогу, бо як бачимо — там взагалі кепські справи. Невиконані планові показники по ПДФО, найнижчий рівень заробітної плати по ОТГ в галузях сільське господарство і будівництво. Я взагалі не розумію, що це за зарплата в будівництві 3 тисячі гривень?! Чи наприклад, в переробній промисловості — 1 тисяча 900 грн?! Треба уважно розібратись з цими питаннями! Найнижчий рівень ставок земельного податку. Чому? Це ж ваші резерви! Не виконується план і по єдиному податку. Надвисокі ставки зарплат керівників громад, а ось на оздоровлення та відпочинок дітей кошти чомусь не передбачені», – зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Нагадаємо, доходи мешканців Одеської області у 2020 році сягнули 248 мільярдів гривень, а видатки - 257,2 мільярди, тобто доходи зросли порівняно із 2019 роком на 10%, а видатки на 5%. 

Українці вважають процес пошуку роботи переважно важким та дуже важким, а 16% людей до 40 років стверджують, що при працевлаштуванні вік — це проблема. 

Одеська область посідає п'яте місце в країні за кількістю ІТ-ФОПів – 10 тисяч 409. 

Раніше аналітики YouControl дослідили, чи вплинула пандемія за рік на відкриття або закриття компаній і в яких саме секторах та помітили, що Одеська область опинилася у п'ятірці лідерів за кількістю фізичних-осіб підприємців, які почали бізнес у 2020 році, а також за кількістю тих, що той бізнес закрили.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Рух автомобільного транспорту на 229 кілометрі автомобільної дороги М-15 Одеса-Рені (на м. Бухарест) буде перекрито з 8:00 12 травня до 17:00 15 травня. Про це повідомила Служба автомобільних доріг України в Одеській області.  Перекриття руху відбудеться у зв’язку з виконанням виробничим підрозділом Одеської залізниці «Ренійської дистанції колії» капітального ремонту на залізничному переїзді, який … читати далi

Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради зупинило будівництво кафе за адресою: пляж Аркадія, 3-Б.  Про це повідомив, начальник управління Олександр Авдєєв.  За його словами, кафе загальною площею в 1 тис. 332,6 квадратних метрів на праві приватної власності належить трьом приватним особам, які здали його в оренду підприємцю. "Той без жодних дозвільних … читати далi

Мешканці українських мільйонників оцінили свої міста на трійку, але Львів виділився найбільшою середньою оцінкою. Дніпрян турбує забрудненість міста та страх пізно повертатися додому, а одеситів — ситуація з дорогами — ці міста отримали найнижчі оцінки за критеріями чистоти, безпеки та транспорту. Сервіс OLX Нерухомість поділився результатами опитування понад 15 тисяч … читати далi

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що адаптивний карантин в Україні дає свої результати. Наразі він запроваджений до 30 червня. Про це очільник Кабінету міністрів розповів в інтерв'ю РБК-Україна. "Ми, очевидно, будемо продовжувати його до серпня. Якщо нам вдасться до Дня незалежності провакцинувати більшість людей, звичайно, ми будемо шукати варіанти його пом'якшення", … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР