В мерії Одеси порахували, що сплачувати медикам бюджетну допомогу дешевше, ніж страхувати

Фінансовий департамент Одеської міської ради вважає доцільнішим виділяти медичним працівникам, що займаються лікуванням від COVID-19, допомогу з бюджету, ніж укладати угоди із приватними компаніями про страхування. 

Про це під час дистанційної апаратної наради повідомила директорка департаменту фінансів та заступниця міського голови Світлана Бедрега

За її словами, за 2020 рік медичним працівникам надавалася одноразова допомога на загальну суму 6,7 млн гривень. Допомогу отримали 616 медичних працівників, з яких 610 – лікарі, а шість – родини померлих через COVID-19. 

У січні 2021 року вже сплачено 3,5 мільйони для 314 працівників, проте більшість з них хворіли минулого року, а заявки на допомогу подавали в цьому. Загалом із початку пандемії 930 медичних працівників Одеси отримали більше 10,2 мільйонів гривень, 470 – працівники закладів міської ради.

Втім, вона зазначила, що наразі надійшли більше 1,2 тисяч заяв, тож департамент праці просить додати ще 20 мільйонів гривень. 

У травні 2020 року коронавірус віднесли до професійних захворювань, тож страхові виплати медикам від фонду соціального страхування надаються лише у разі смерті, чи отримання інвалідності. У 2020 році до фонду звернулися 241 медпрацівник. 

Тож в мерії вирішили роздивитись варіанти щодо страхування в приватних компаніях. Як зазначила Світлана Бедрега, ці угоди укладаються через систему закупівель Prozorrо. Найчастіше тендери виграють компанії "Оранта" та USI. Втім, "Оранта" не передбачає страхування медиків в разі амбулаторного лікування від інфекції, тож її в департаменті не розглядали. 

Що стосується другої компанії, то тут фінансисти мерії роздивилися декілька варіантів та дійшли висновку, що це не вигідно.

"Візьмемо, наприклад, нашу інфекційну лікарню. Ми розраховували з огляду на минулий рік, тож отримали такі результати: фактично в лікарні 404 медики зайняті. Страховий платіж - 1 тис. 840 гривень. Тобто лікарня мала б сплатити 743 тисячі гривень страховій. З огляду на кількість захворілих медиків, а їх було в цій лікарні - 58 осіб, ми б отримали від компанії загалом 416 тисяч страхових виплат, тобто лише 56% від сплаченого. Взяли ще по першій лікарні, де працюють 746 працівників. Тобто сплатили б ми 1 млн 372,6 тис грн, а отримали б 460 тисяч", - зазначила Світлана Бедрега. 

Якщо розглядати приклади лікарень, які не є опорними, то там кількість захворілих ще менша, тож і виплати були б менше.

Окрім того, якщо людина старше 65 років та має супутні захворювання, то її не стануть страхувати.

Усіх цих переваг немає, якщо надавати одноразову допомогу від бюджету, тож доцільніше, на думку фінансистів, саме надавати її. 

Стосовно вчителів, то, за словами Світлани Бедреги, порадившись із директоркою департаменту освіти та науки Оленою Буйневич, фінансисти дійшли висновку, що сплачувати допомогу з бюджету також дешевше, ніж страхувати.  

Нагадаємо, 15 травня 2020 року, під час позачергової сесії Одеської обласної ради депутати підтримали проект рішення щодо доплат медичним та іншим працівникам, які долучені до боротьби з коронавірусною інфекцією в регіоні.

До того в квітні того ж року депутати Одеської облради також збиралися на позачергову сесію для вирішення питання щодо доплат медичним працівникам, які зайняті лікуванням хворих коронавірусом. Тоді депутати підтримали проект рішення про встановлення медикам, які долучені до боротьби з COVID-19, надбавки в 200% до зарплати, крім тих доплат, які виділив Кабінет міністрів з 1 квітня.

У той же час доплачувати медикам вирішили і в Одеській міській раді.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Велика киснева станція, що працює в Одеській міській лікарні №1 надає частоту виробництва кисню у 90-91% кисню, що не відповідає заявленій частоті. Про це стало відомо під час апаратної наради в Одеській міській раді 24 січня. Інформація про роботу цієї станції викликала дискусію між директором департаменту охорони здоров'я Левоном Нікогосяном … читати далi

Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради поскаржилося міністру розвитку громад та територій України Олексію Чернишову на товариство з обмеженою відповідальністю "Ханбер Трейд". Про це повідомили у пресслужбі муніципалітету. Як зазначають у мерії, за інформацією, що міститься на інтернет-ресурсах, за адресою: Люстдорфська дорога ріг вул. Академіка Філатова, - планується розмістити … читати далi

Тіло чоловіка з перерізаними венами знайшли в автомобілі Volkswagen Caddy на дорозі між селами Нерубайське та Холодна Балка, а біля тіла знайшли закривавлені ножиці. Факт ІзбірКому підтвердили в поліції, проте в інтересах слідства особу померлого зазвичай не розкривають. Між тим видання "Думська" стверджує, що загиблий - заступник начальника Головного управління … читати далi

Захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції в Одесі зростає, через що в міських школах не працюють майже 250 класів, тобто шість відсотків від усіх. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич. Вона звернулася до одеситів з проханням не відпускати … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР