07 квітня 2021 р. 12:23

Українському дунайському пароплавству передали 12 арештованих барж

Українському дунайському пароплавству передали 12 арештованих барж

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, (АРМА) передало в управління 12 арештованих барж. 

Про це йдеться у повідомленні АРМА.

Повна сумарна вантажопідйомність водного транспорту складає понад 2,5 тисячі тонн.

Управителем активу стало ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» як переможець відкритого конкурсу, з яким АРМА уклало відповідний договір управління. Наразі відбувається процес фактичної передачі рухомого майна компанії-управителю для безпосереднього здійснення заходів управління. 

Комерційне використання барж сприятиме збільшенню грошових надходжень до Державного бюджету, створенню нових робочих місць та розвитку внутрішніх водних перевезень.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України повідомила про заблокування спроби незаконного відчуження майна ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» з боку топменеджмента компанії.

Керівництво Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» заявило, що не проти обшуків своїх офісів співробітниками Служби безпеки України, проте вважає їх перебільшеними та недоцільними у поточній ситуації. 

Також на підприємстві зазначили, що обшуки офісів пароплавства унеможливлюють виконання програми президента України Володимира Зеленського щодо залучення іноземних інвесторів та партнерів, підривають мікроклімат всередині компанії, перешкоджають роботі, негативно впливають на ділову репутацію та імідж підприємства, а також завдають матеріальної шкоди пароплавству, що у свою чергу вже унеможливило виплату заробітних плат співробітникам та морякам.

В жовтні 2020 року детективи НАБУ спільно з СБУ за процесуального керівництва САП обшукали місця проживання фізичних осіб, офісів низки компаній та інших об'єктів у межах розслідування можливих зловживань, через які ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (засноване Мінінфрастуктури) завдано збитків в особливо великих розмірах. 

До того Державна аудиторська служба України звинуватила керівництво Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство» в перешкоджанні проведенню державного фінансового аудиту, в пароплавстві відповіли, що аудитори чинять тиск на працівників. 

В травні керівництво ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) надіслало офіційну заяву голові Одеської обласної ради Сергію Паращенку, керівникам усіх депутатських фракцій, головам постійних депутатських комісій облради, міському голові Ізмаїла Андрію Абрамченку та Службі безпеки України стосовно звернення депутатів Одеської обласної ради «щодо ситуації, яка склалася в результаті корупційних дій керівництва ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство"». 

Нагадаємо також, що 15 травня 2020 року на пленарному засіданні позачергової сесії Одеської обласної ради було прийнято рішення «Про звернення депутатів Одеської обласної ради до прем'єр-міністра України, міністра внутрішніх справ України, генерального прокурора України, голови Служби безпеки України, директора Національного антикорупційного бюро України щодо ситуації, яка склалася внаслідок можливих корупційних дій керівництва ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство"». Вказане рішення було ухвалене на підставі висновків та рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань транспорту, зв’язку та морегосподарського комплексу Одеської обласної ради.

Поділитися