22 листопада 2021 р. 14:55

Тарифи для деяких споживачів газу в Україні зміняться з 1 грудня

Тарифи для деяких споживачів газу в Україні зміняться з 1 грудня

Побутові споживачі природного газу, яких обслуговує постачальник "останньої надії" (ПОН), функції якого наразі виконує "Нафтогаз", повинні обрати та підключитися до ринкового постачальника до 1 грудня 2021 року. 

Про це повідомили у пресслужбі "Нафтогазу". 

ГК «Нафтогаз України» як ПОН обслуговує майже 500 тис. домогосподарств у Донецькій, Херсонській, Полтавській, Житомирській, Запорізькій, Хмельницькій, Одеській, Луганській та Тернопільській областях.

Усі клієнти ПОН протягом 60 днів мають змінити газову компанію та укласти з нею договір.

Ціна 7,96 гривень за кубічний метр з ПДВ, без вартості розподілу (доставки) діє лише на пільговий період, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2021 року № 1102.

Втім, компанія зазначила, що не встановлює ціну для клієнтів ПОН, вона розраховується щомісячно за спеціальною формулою, розробленою в межах порядку проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України. Усього в Україні газ побутовим клієнтам постачають понад 50 компаній. 

Щоб скористатися всіма сервісними перевагами та вигідними ціновими пропозиціями, споживачам газу необхідно подати заявку та стати комерційним клієнтом ГК "Нафтогаз України". Станом на листопад 2021 року компанія постачає газ понад 1,4 млн українським родинам у межах річного тарифного плану "Фіксований" за ціною 7,96 грн за куб. м. Ця ціна для комерційних клієнтів не збільшуватиметься до 30 квітня 2022 року.

Зазначимо, директорка комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" Ганна Позднякова заявила про відсутність свого підпису під так званим тарифним меморандумом від 30 вересня. 

Раніше стало відомо, що чисельні аварії в мережах теплопостачання в Одесі призвели до того, що станом на 8 листопада 102 навчальні заклади міста залишалися без тепла. Про це під час  дистанційного засідання оперативного штабу з питань ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Одеської міської ради повідомила директорка департаменту освіти та науки Олена Буйневич.

Нагадаємо, що перевірка, через яку Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу оштрафувала комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси», відбулася ще у 2017 році і з того часу котельні мають усі необхідні дозволи на викиди. Про це повідомила директорка підприємства Ганна Позднякова на своїй сторінці у Facebook. 

Втім, можливо, оприлюднення відповідного повідомлення про штраф пояснюється тим, що лише 4 листопада 2021 року гроші було стягнуто за рішенням Господарського суду Одеської області.

Поділитися