Ситуацію з непостачанням газу бюджетним установам Одеської області визнали критичною

12 жовтня 2021 р. 09:44

ОДА Одеса

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації повідомила про можливе виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-2022 років.

Про це повідомили у пресслужбі адміністрації.

У зв’язку з підвищенням ринкової вартості оптової закупівлі природного газу постачальники послуг не можуть  виконувати контрактні умови, а бюджетні установи та заклади соціальної сфери, у свою чергу, не можуть сплачувати завищену в рази вартість послуг. Сьогодні ціна газу становить близько 40 гривень за кубічний метр. 

Щодо загрози  зриву опалювального сезону у закладах соціальної сфери та бюджетних установах членам комісії доповів директор департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Антон Шалигало.

За його словами, на даний час до бюджетних установ та закладів соціальної сфери від постачальників послуг надходять чисельні листи з попередженням про припинення постачання послуг газопостачання та розірвання договорів про надання відповідних послуг. 

Тож, на думку посадовця, враховуючи те, що у стислі терміни бюджетні установи та заклади соціальної сфери не встигнуть оформити нові договірні відносини (не мають відповідних бюджетних асигнувань сплачувати за підвищеними цінами), відповідні суб'єкти можуть залишитись без постачальників послуг. Це призведе до їх відключення від газопостачання.

«Сьогодні всі занепокоєні ситуацією, яка склалась із газозабезпеченням бюджетних установ та закладів соціальної сфери Одеської області у поточному році. На виконання Закону України «Про ринок природного газу» з початку 2021 року бюджетними установами та закладами соціальної сфери області укладені договори на послуги з розподілу та постачання природного газу. Визначення постачальників послуг проводились у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», за результатами укладені відповідні угоди терміном до 31 грудня 2021 року. Відповідно до умов зазначених договорів вартість послуг з газопостачання становила в середньому 11,5 грн/куб.м, (без ПДВ)», - поінформував Антон Шалигайло.

Враховуючи, що наведені обставини можуть призвести до зриву опалювального сезону та, як наслідок, до соціального невдоволення серед мешканців області (а у разі різкого зниження температурного режиму навколишнього середовища і до надзвичайної ситуації), директор департаменту висловився за розгляд питання відсутності природного газу у бюджетних установах та закладах соціальної сфери області на найближчому засіданні комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації.

«За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила ситуацію щодо непостачання газу на об’єкти бюджетних установ протягом осінньо-зимового періоду 2021/2022 років, подальшою загрозою життю та здоров’ю населення області, завдання значних матеріальних збитків, відповідно до пункту 24 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України, визначити як загрозу виникнення надзвичайної ситуації та попередньо класифікувати - як надзвичайна ситуація регіонального рівня», - зазначив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький

Нагадаємо, тарифи на опалення в Україні збільшилися до 40% залежно від населеного пункту з 1 жовтня. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Приморський районний суд Одеси визнав повністю доведеною вину начальника одного з будинкоуправлінь Одеської квартирно-експлуатаційної частини району Міністерства оборони України у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Про це повідомили у пресслужбі Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними прокуратури, посадовець, у 2019-2021 роках, порушуючи вимоги законодавства щодо … читати далi

Медики нарахували в Одеській області 37 нових летальних випадків COVID-19 за добу 25 жовтня та 1 тисячу 605 нових випадків інфікування взагалі.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.  Відповідно до цих даних Одещина посідає п'яте місце за кількістю померлих та друге за загальною кількістю інфікованих 25 жовтня.  За … читати далi

Приморський суд Одеси засудив на чотири роки позбавлення волі двох 21-річних чоловіків, але строк буде випробувальним, адже вони повністю визнали свою вину, розкаялися та компенсували постраждалим моральну та матеріальну шкоду. Своїх жертв зловмисники знаходили через сайти ЛГБТ-спільноти, повідомила громадська організація ПРОЖЕКТОР.  В ніч на 6 травня 2021 року 36-річний гей познайомився з … читати далi

На ранок 25 жовтня через відсутність палива не могли працювати 24 блоки теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ).  Про це повідомляє НЕК "Укренерго". "Станом на 09:00 25 жовтня в аварійному ремонті за заявками виробників перебувало 3 блоки ТЕС та ТЕЦ загальною потужністю 0,75 ГВт, тоді як на ранок 18 жовтня — 9 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР