Що найбільше продавали та купували підприємці Одеської області минулого року

24 лютого 2021 р. 22:21

фінанси

Експорт товарів з Одеської області у 2020 році становив 1 трильйон 360,6 мільйонів доларів США, а імпорт – 2 трильйони 190,6 мільйонів доларів.  

Як повідомляють у Головному управлінні статистики в Одеській області, порівняно з 2019 роком експорт зменшився на 1,7%, імпорт збільшився – на 15,0%. Негативне сальдо становило 830 млн дол. Зовнішньоторговельні операції проводилися із партнерами із 172 країн світу.

При цьому у країни Європейського союзу вивезли товарів на 344,8 млн дол., тобто на 25,3% від загального обсягу. Найсуттєвіші експортні поставки здійснювались до Нідерландів, Болгарії, Польщі та Іспанії, Бельгії, Італії. Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Туреччини, Єгипту та Китаю. 

Порівняно з 2019 роком продали більше жирів та олії тваринного або рослинного походження й машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання. Натомість зменшилась частка готових харчових продуктів, зернових культур, суден.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 450,4 млн дол., тобто 20,6% від загального обсягу. Найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії, Франції, Греції.  Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Туреччини та США.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка друкованої продукції, жирів та олії тваринного або рослинного походження, їстівних плодів та горіхів, засобів наземного транспорту, крім залізничного. Зменшилась частка текстильних матеріалі та текстильних виробів, недорогоцінних металів та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

Нагадаємо, мешканці Одеської області сплатили за житлово-комунальні послуги в 2020 році 8 мільярдів 142 мільйони 600 тисяч гривень, тобто 90,4% нарахованих за цей період сум. 

Смертність в Україні у 2020 році була майже на 3% більшою, ніж у 2019, а в Одеській області - лише на 1%. 

Нагадаємо також, що Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» оприлюднив власний рейтинг громад Одеської області з чисельністю населення до 150 тисяч, визначивши 20 кращих.

Нагадаємо також, що 25 січня в Одесі продовжили протестувати проти зростання тарифів. Протести відбувалися на декількох локаціях: на Думській площі біля мерії та у стін обласної державної адміністрації. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За перше півріччя 2021 року сталося 53 випадки переслідування активістів, які зафіксував Центр прав людини ZMINA на підконтрольній Україні території. З них 21 випадок стався у другому кварталі року.  Дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова звертає увагу, що цьогоріч активістів стали частіше переслідувати – у 2020 році за цей період правозахисники зафіксували 50 інцидентів тиску. Київ залишається … читати далi

28 липня Одеської міська ради ухвалила рішення надати дозвіл Управлінню державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на Люстдорфській дорозі, 55. Позитивному голосуванню депутатського корпусу передували довгі дебати. Адже раніше Держспецзв'язку через суд повернула собі ту частину зазначеної ділянки, на яку претендувала міська влада. 23 червня Господарський суд Одеської області задовільнив позов Спеціалізованої прокуратури … читати далi

В Одеській області створять Національний природний парк «Куяльницький». Таке рішення було прийнято на засіданні Кабміну 28 липня. Статус природного парку має забезпечити збереження, відтворення та ефективне використання природних комплексів й об’єктів у басейні Куяльницького лиману, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Нацпарк створять на території … читати далi

Одеська міська рада на пленарному засіданні підтримала питання Про створення Комунальної установи «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» та затвердження її статуту. Міський голова Геннадій Труханов розповів, що зустрічався з дружиною Михайла Жванецького Наталею, яка зробила пропозицію побудувати музей в його квартирі в Одесі на Старопортофранківській. Депутати підтримали створення комунальної установи, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР