Що найбільше продавали та купували підприємці Одеської області минулого року

24 лютого 2021 р. 22:21

фінанси

Експорт товарів з Одеської області у 2020 році становив 1 трильйон 360,6 мільйонів доларів США, а імпорт – 2 трильйони 190,6 мільйонів доларів.  

Як повідомляють у Головному управлінні статистики в Одеській області, порівняно з 2019 роком експорт зменшився на 1,7%, імпорт збільшився – на 15,0%. Негативне сальдо становило 830 млн дол. Зовнішньоторговельні операції проводилися із партнерами із 172 країн світу.

При цьому у країни Європейського союзу вивезли товарів на 344,8 млн дол., тобто на 25,3% від загального обсягу. Найсуттєвіші експортні поставки здійснювались до Нідерландів, Болгарії, Польщі та Іспанії, Бельгії, Італії. Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Туреччини, Єгипту та Китаю. 

Порівняно з 2019 роком продали більше жирів та олії тваринного або рослинного походження й машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання. Натомість зменшилась частка готових харчових продуктів, зернових культур, суден.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 450,4 млн дол., тобто 20,6% від загального обсягу. Найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії, Франції, Греції.  Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Туреччини та США.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка друкованої продукції, жирів та олії тваринного або рослинного походження, їстівних плодів та горіхів, засобів наземного транспорту, крім залізничного. Зменшилась частка текстильних матеріалі та текстильних виробів, недорогоцінних металів та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

Нагадаємо, мешканці Одеської області сплатили за житлово-комунальні послуги в 2020 році 8 мільярдів 142 мільйони 600 тисяч гривень, тобто 90,4% нарахованих за цей період сум. 

Смертність в Україні у 2020 році була майже на 3% більшою, ніж у 2019, а в Одеській області - лише на 1%. 

Нагадаємо також, що Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» оприлюднив власний рейтинг громад Одеської області з чисельністю населення до 150 тисяч, визначивши 20 кращих.

Нагадаємо також, що 25 січня в Одесі продовжили протестувати проти зростання тарифів. Протести відбувалися на декількох локаціях: на Думській площі біля мерії та у стін обласної державної адміністрації. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Виконавчий комітет Одеської міської ради ухвалив обмеження в’їзду в Одесу та заборони зупинки і стоянки вантажних автомобілів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 тонни на вулицях міста у робочі дні із 7:00 до 10:00 та з 17:00 до 20:00. Відповідне рішення ухвалили члени виконкому на засіданні 22 квітня.  Департамент транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міської … читати далi

Українці вважають процес пошуку роботи переважно важким та дуже важким, а 16% людей до 40 років стверджують, що при працевлаштуванні вік — це проблема. Такі дані наводить OLX Робота, згідно з опитуванням понад 8 тис. пошукачів різного віку. І молодші, і старші працівники мають майже однаковий рівень впевненості у своєму … читати далi

В ході роботи восьмої чергової сесії Ренійської міської ради VIII скликання були прийняті сім програм для Ренійської громади. Ухвалення шести з них на пленарному засіданні сесії пройшло за спрощеною процедурою. Але при розгляді проєкту рішення «Про затвердження програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ренійської міської територіальної громади» розгорілася довга і напружена суперечка. Зауваження з … читати далi

Діти в Арцизі звернулися до адміністрації школи зі скаргою на те, що їхня мати дуже часто зловживає алкогольними напоями, б’є та ображає їх. Як зазначили в пресслужбі Арцизької міської ради після цієї скарги представники служби у справах дітей спільно зі співробітниками ювенальної поліції відвідали родину, в якій виховуються троє дітей, а мати … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР