Середня зарплата на Одещині збільшилась на 20 відсотків порівняно з минулим роком

14 листопада 2021 р. 22:05

Одеса статистика фінанси

Кількість працюючих віком 15 років і старше на Одещині у січні–червні 2021 р. становила 1 мільйон 54,7 тисячі осіб, повідомила пресслужба Головного управління статистики регіону.

У складі робочої сили, серед осіб віком 15 років і старше, 92,9% належали до зайнятих осіб, а решта 7,1%, відповідно до методології Міжнародної організації праці (МОП), класифікувалися як безробітні.

Кількість осіб, які не входять до складу робочої сили, віком 15 років і старше становила 903,2 тис. осіб, що на 1,3% більше, ніж у січні– червні 2020р.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій області (із кількістю працюючих 10 осіб і більше) за дев'ять місяців поточного року становила 11 тис. 979 грн, що на 19,6% більше порівняно з січнем–вереснем 2020 р.

Найбільш оплачуваною була робота працівників, зайнятих у сферах:

  • державного управління й оборони, обов`язкового соціального страхування;
  • інформації та телекомунікацій;
  • транспорту, складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту;
  • установ фінансової та страхової діяльності.

Серед промислових видів діяльності найкраще оплачується праця співробітників підприємств постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, виробництва електричного устаткування та виробництва хімічних речовин і хімічної продукції - в цих сегментах заробітна плата перевищила середній показник по економіці області в 1,3–1,8 раза.

Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар`єрів, виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, текстильного виробництва.

Заборгованість з виплати заробітної плати упродовж січня–вересня 2021р. збільшилася на 51,1%, або на 26 мільйонів 262 тисячі грн, і на 1 жовтня 2021р. становила 77 млн 654 тисячі грн, що дорівнює 1,6% фонду оплати праці, нарахованого за вересень 2021р.

Нагадаємо, заробітна плата голови Одеської обласної адміністрації Сергія Гриневецького у вересні становила 71 тисячу 401 гривню, тобто на 35 тисяч 683  гривень (або на 1 тисячу 181 євро) менше, ніж у вересні.

Під час візиту на Одещину 29 жовтня президент Володимир Зеленський наголосив на неприйнятності затримок виплати медикам зарплат: «З наступного року наші медпрацівники отримуватимуть мінімум тринадцять з половиною тисяч, а лікарі – мінімум двадцять тисяч гривень… Але прошу звернути увагу на те, щоб усе ж таки жодних затримок з нашого боку… Я розумію, що вони невеликі, не по всій території України, однак не може бути затримок щодо заробітних плат наших лікарів».

Головне управління статистики в Одеській області оприлюднило інформацію щодо оплати праці в регіоні за 8 місяців поточного року. Отже, у січні–серпні 2021 р. розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працюючих 10 осіб і більше) становив 11 945 грн і порівняно з січнем–серпнем 2020 р. збільшився на 20,3%.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Так звані "вишки Бойка", тобто бурові платформи «Чорноморнафтогазу» у Чорному морі використовувалися російськими віськовими для захисту їхнього флоту від українських комплексів "Нептун". Про це міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю. За словами політика, військові російської федерації розмістити на платформах станції радіоелектронної боротьби. Вони повинні були захищати російські кораблі від обстрілів українськими ракетними … читати далi

В Одесі планують створити резервне джерело водопостачання. Про це повідомив міський голова Геннадій Труханов в інтерв'ю ЗМІ, - інформує пресслужба міської ради. За словами мера, на найближчій сесії Одеської міської ради (запланована на 29 червня) буде розглянуто "Програму охорони та покращення стану навколишнього природного середовища міста Одеси на 2022 - 2027 … читати далi

Згідно з даними гендерного моніторингу гіперлокальних ЗМІ, який проводився в 24-х областях України протягом тижня з 6 по 12 червня 2022 року, жодного матеріалу з ознаками сексизму в гіперлокальних ЗМІ зафіксовано не було. Щодо стереотипів, то його «дозволив» собі лише герой публікації в одному з видань: військовий командир виказав здивування, побачивши, як … читати далi

Служба безпеки України викрила корупційну схему реалізації майже 3 тис. кв. м приміщень держпідприємства «Чоразморшлях» на суму понад 59 мільйонів гривень, який перебуває в державній власності Міністерства інфраструктури України. За даними слідства, посадовці державної виконавчої служби Одеського управління юстиції скористувалися тим, що стосовно підприємства розпочато виконавче провадження за несплату деяких … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР