Середня зарплата на Одещині збільшилась на 20 відсотків порівняно з минулим роком

14 листопада 2021 р. 22:05

Одеса статистика фінанси

Кількість працюючих віком 15 років і старше на Одещині у січні–червні 2021 р. становила 1 мільйон 54,7 тисячі осіб, повідомила пресслужба Головного управління статистики регіону.

У складі робочої сили, серед осіб віком 15 років і старше, 92,9% належали до зайнятих осіб, а решта 7,1%, відповідно до методології Міжнародної організації праці (МОП), класифікувалися як безробітні.

Кількість осіб, які не входять до складу робочої сили, віком 15 років і старше становила 903,2 тис. осіб, що на 1,3% більше, ніж у січні– червні 2020р.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій області (із кількістю працюючих 10 осіб і більше) за дев'ять місяців поточного року становила 11 тис. 979 грн, що на 19,6% більше порівняно з січнем–вереснем 2020 р.

Найбільш оплачуваною була робота працівників, зайнятих у сферах:

  • державного управління й оборони, обов`язкового соціального страхування;
  • інформації та телекомунікацій;
  • транспорту, складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту;
  • установ фінансової та страхової діяльності.

Серед промислових видів діяльності найкраще оплачується праця співробітників підприємств постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, виробництва електричного устаткування та виробництва хімічних речовин і хімічної продукції - в цих сегментах заробітна плата перевищила середній показник по економіці області в 1,3–1,8 раза.

Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар`єрів, виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, текстильного виробництва.

Заборгованість з виплати заробітної плати упродовж січня–вересня 2021р. збільшилася на 51,1%, або на 26 мільйонів 262 тисячі грн, і на 1 жовтня 2021р. становила 77 млн 654 тисячі грн, що дорівнює 1,6% фонду оплати праці, нарахованого за вересень 2021р.

Нагадаємо, заробітна плата голови Одеської обласної адміністрації Сергія Гриневецького у вересні становила 71 тисячу 401 гривню, тобто на 35 тисяч 683  гривень (або на 1 тисячу 181 євро) менше, ніж у вересні.

Під час візиту на Одещину 29 жовтня президент Володимир Зеленський наголосив на неприйнятності затримок виплати медикам зарплат: «З наступного року наші медпрацівники отримуватимуть мінімум тринадцять з половиною тисяч, а лікарі – мінімум двадцять тисяч гривень… Але прошу звернути увагу на те, щоб усе ж таки жодних затримок з нашого боку… Я розумію, що вони невеликі, не по всій території України, однак не може бути затримок щодо заробітних плат наших лікарів».

Головне управління статистики в Одеській області оприлюднило інформацію щодо оплати праці в регіоні за 8 місяців поточного року. Отже, у січні–серпні 2021 р. розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працюючих 10 осіб і більше) становив 11 945 грн і порівняно з січнем–серпнем 2020 р. збільшився на 20,3%.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеський міській голова Геннадій Труханов підписав розпорядження про виділення коштів на придбання подарунків та дипломів для нагородження переможців та учасників конкурсу "Кращий інноваційний проєкт". Згідно з розпорядженням, департамент фінансів Одеської міської ради має перерахувати колегам з департаменту економічного розвитку 51 тисячу 740 гривень. За ці гроші департамент економічного розвитку має … читати далi

Служба автомобільних доріг в Миколаївській області провела тендер для обрання компанії, якій заплатять за капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-24 Благовіщенське – Миколаїв (через м. Вознесенськ). Відповідна інформація оприлюднена в системі електронних закупівель Prozorro. Як зазначається в системі аукціон відбувся 8 грудня за участі трьох компаній: Товариство … читати далi

З початку опалювального сезону на Одещині сталося 47 пожеж та загинуло сім людей. Про це під час брифінгу розповіла речник ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко, інформує "Думська". За словами рятувальниці, протягом 11 місяців 2021 року в області сталося 1377 пожеж у житловому секторі, що становить 28% від усіх пожеж. … читати далi

Народні депутати від Одеської області беруть активну участь у роботі міжфракційних об’єднань та груп із міжпарламентських зв'язків з іноземними державами. Таке дослідження провели фахівці Громадянської мережі ОПОРА. Міжфракційні депутатські об'єднання Згідно зі ст. 60 Закону "Про Регламент Верховної Ради України", народні депутати можуть утворювати міжфракційні депутатські об'єднання (МФО). Такі об’єднання … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР