Ренійські комунальники піднімають тарифи

18 серпня 2021 р. 09:27

Рені міська рада тарифи

Інформація комунального підприємства «Комунальник» (село Котловина) про намір підняти тарифи на воду з'явилася на сайту Ренійської міської ради 13 серпня.

Відповідні інформаційні повідомлення регулярно публікуються на сайті міськради - раніше таке оголошення 15 квітня оприлюднило керівництво КП «Вікторія» (село Лиманське), 26 квітня - КП «Гарант» (село Долинське), 2 серпня - КП «Джерело» (село Орлівка).

Таким чином, це вже четверте подібне оголошення. Всі оголошення написані за одним шаблоном. У них повідомляється, що останній раз тарифи на послуги водопостачання затверджувалися рішенням відповідної сільської ради ще в 2017 році. З тих пір стався суттєве зростання тарифів на електроенергію і розміру мінімальної заробітної плати. Тому, для утримання якості послуг з водопостачання, на рівні відповідному існуючим нормативам, необхідно встановити тариф на водопостачання в розмірі 15 гривень за один метр кубічний.

Тож 18 червня виконавчий комітет Ренійської міськради ухвалив рішення № 95 і № 96 з однаковим формулюванням: «Скорегувати тариф на послугу з водопостачання, яка надається всім споживачам села Лиманське (Долінсое) комунальним підприємством «Вікторія» («Гарант») Ренійського міської ради - 15,00 грн. за 1 куб. м. Нові тарифи вступили в дію з 1 липня поточного року».

Питання підвищення тарифів на водопостачання неодноразово обговорювалося на сесіях Ренійської міськради. Перше обговорення відбулося на пленарному засіданні восьмої чергової сесії Ренійської міськради, 16 квітня. Тоді, під час розгляду проекту рішення № 138-VIII «Про внесення змін до бюджету Ренійської громади на 2021 рік», один з пунктів якого передбачав виділення КП «Водоканал» (м Рені) - 3 мільйони гривень, КП «Гарант» (с. Долинське) - 58 тисяч гривень і КП «Вікторія» (с. Лиманське) - 50 тисяч гривень дотації, спалахнула гостра дискусія.

Тоді міський голова Ігор Плехов і озвучив аргумент - альтернативою виділення дотацій є підняття тарифів на воду. Вдруге це твердження прозвучало вже від директора КП «Водоканал» Валерія Онищенко в ході довгого і напруженого обговорення доповіді про фінансово-господарської діяльності цього підприємства за 2020 рік, поданого депутатам в самому кінці пленарного засідання чергової десятої сесії Ренійської міськради, 27 травня.

Вже на пленарному засіданні чергової тринадцятої сесії міськради, 11 серпня, депутати внесли зміни до бюджету Ренійської громади. Що передбачали, зокрема за рахунок зменшення нерозподіленого обсягу видатків по об'єктах в бюджеті розвитку на проведення робіт з капітального ремонту водопроводів, капітальних ремонтів (благоустрою) території міста і сіл Ренійського міської територіальної громади та будівництво водопроводів збільшити бюджетні призначення за наступними напрямками:

  • По загальному фонду бюджету на фінансування програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ренійського міської територіальної громади виділити 371 тисячу гривень. З них для надання підтримки по КП «Водоканал» Ренійського міської ради - 285 тисяч гривень (Придбання шин, матеріалів, обладнання та оплати послуг з обстеження артезіанської свердловини), по КП «Вікторія» Ренійського міської ради - 57 тисяч гривень і по КП «Джерело »Ренійського міської ради - 29 тисяч гривень (Оплата електроенергії).
  • По спеціальному фонду бюджету на фінансування програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ренійського міської територіальної громади 314 тисяч гривень (КП «Водоканал» Ренійського міської ради для придбання обладнання).

Таким чином КП «Водоканал» отримає, в цілому, 599 тисяч гривень.

Рішення про внесення змін до бюджету Ренійської громади, в тому числі і про виділення дотацій комунальним підприємствам, було прийнято депутатами без суперечок одноголосно.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеський міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження про створення робочої групи з обстеження земельних ділянок у зоні реконструкції Іванівського шляхопроводу. Відповідне розпорядження оприлюднила пресслужба міської ради.  Робоча група має: Здійснити обстеження земельних ділянок у зоні реконструкції Іванівського шляхопроводу. Визначитися з необхідністю відчуження земельних ділянок та іншого нерухомого майна відповідно до Закону … читати далi

Голова обласної ради Григорій Діденко підписав розпорядження про план підготовки до пленарного засідання дев’ятої сесії Одеської обласної ради. Як повідомили у пресслужбі облради, орієнтовна дата проведення — 17 грудня. Згідно з розпорядженням, підготовка проєктів рішень обласної ради триватиме до 17 листопада. Розгляд питань проєкту порядку денного на засіданнях постійних комісій … читати далi

Кілька переселенців зі Сходу України  розпочали безстрокову акцію протесту о 10-й ранку 18 жовтня під Офісом президента, а 19 жовтня оголосили голодування. Переселенці протестують через те, що вже місяць в будівлі на Успенської, 4 немає електрики, повідомив сайт УСИ. Там проживають 140 осіб, з них 30 неповнолітніх дітей і 11 людей з інвалідністю. … читати далi

Центри масової вакцинації в Одесі з 20 жовтня щодня працюватимуть для щеплення одеситів з 9:00 до 18:00. Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.   Зробити щеплення від COVID-19 можна за адресами: пров. Семафорний, 4, ТЦ Fontan Sky; вул. Семена Палія, 125-Б, ТЦ DEPOt; вул. Давида Ойстраха, 32, ТРЦ City Center; … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР