Ренійські комунальники піднімають тарифи

18 серпня 2021 р. 09:27

Рені міська рада тарифи

Інформація комунального підприємства «Комунальник» (село Котловина) про намір підняти тарифи на воду з'явилася на сайту Ренійської міської ради 13 серпня.

Відповідні інформаційні повідомлення регулярно публікуються на сайті міськради - раніше таке оголошення 15 квітня оприлюднило керівництво КП «Вікторія» (село Лиманське), 26 квітня - КП «Гарант» (село Долинське), 2 серпня - КП «Джерело» (село Орлівка).

Таким чином, це вже четверте подібне оголошення. Всі оголошення написані за одним шаблоном. У них повідомляється, що останній раз тарифи на послуги водопостачання затверджувалися рішенням відповідної сільської ради ще в 2017 році. З тих пір стався суттєве зростання тарифів на електроенергію і розміру мінімальної заробітної плати. Тому, для утримання якості послуг з водопостачання, на рівні відповідному існуючим нормативам, необхідно встановити тариф на водопостачання в розмірі 15 гривень за один метр кубічний.

Тож 18 червня виконавчий комітет Ренійської міськради ухвалив рішення № 95 і № 96 з однаковим формулюванням: «Скорегувати тариф на послугу з водопостачання, яка надається всім споживачам села Лиманське (Долінсое) комунальним підприємством «Вікторія» («Гарант») Ренійського міської ради - 15,00 грн. за 1 куб. м. Нові тарифи вступили в дію з 1 липня поточного року».

Питання підвищення тарифів на водопостачання неодноразово обговорювалося на сесіях Ренійської міськради. Перше обговорення відбулося на пленарному засіданні восьмої чергової сесії Ренійської міськради, 16 квітня. Тоді, під час розгляду проекту рішення № 138-VIII «Про внесення змін до бюджету Ренійської громади на 2021 рік», один з пунктів якого передбачав виділення КП «Водоканал» (м Рені) - 3 мільйони гривень, КП «Гарант» (с. Долинське) - 58 тисяч гривень і КП «Вікторія» (с. Лиманське) - 50 тисяч гривень дотації, спалахнула гостра дискусія.

Тоді міський голова Ігор Плехов і озвучив аргумент - альтернативою виділення дотацій є підняття тарифів на воду. Вдруге це твердження прозвучало вже від директора КП «Водоканал» Валерія Онищенко в ході довгого і напруженого обговорення доповіді про фінансово-господарської діяльності цього підприємства за 2020 рік, поданого депутатам в самому кінці пленарного засідання чергової десятої сесії Ренійської міськради, 27 травня.

Вже на пленарному засіданні чергової тринадцятої сесії міськради, 11 серпня, депутати внесли зміни до бюджету Ренійської громади. Що передбачали, зокрема за рахунок зменшення нерозподіленого обсягу видатків по об'єктах в бюджеті розвитку на проведення робіт з капітального ремонту водопроводів, капітальних ремонтів (благоустрою) території міста і сіл Ренійського міської територіальної громади та будівництво водопроводів збільшити бюджетні призначення за наступними напрямками:

  • По загальному фонду бюджету на фінансування програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ренійського міської територіальної громади виділити 371 тисячу гривень. З них для надання підтримки по КП «Водоканал» Ренійського міської ради - 285 тисяч гривень (Придбання шин, матеріалів, обладнання та оплати послуг з обстеження артезіанської свердловини), по КП «Вікторія» Ренійського міської ради - 57 тисяч гривень і по КП «Джерело »Ренійського міської ради - 29 тисяч гривень (Оплата електроенергії).
  • По спеціальному фонду бюджету на фінансування програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ренійського міської територіальної громади 314 тисяч гривень (КП «Водоканал» Ренійського міської ради для придбання обладнання).

Таким чином КП «Водоканал» отримає, в цілому, 599 тисяч гривень.

Рішення про внесення змін до бюджету Ренійської громади, в тому числі і про виділення дотацій комунальним підприємствам, було прийнято депутатами без суперечок одноголосно.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Вищий антикорупційний суд 16 травня зібрався на судовому засіданні для спеціального судового розгляду по суті справи проти експомічниці одеського міського голови Геннадія Труханова Альони Попової. Проте засідання відклали через збій повідомлення її про дату.  Під час минулого засідання колегія ВАКСу у складі суддів Тетяни Гавриленко, Олени Танасевич (голова Вищого антикорупційного … читати далi

Автоматизовані комплекси контролю габаритно-вагових норм (WIM-комплекси) розпочали роботу у тестовому режимі з 16 травня, за основними напрямками перевезень вантажів (окрім зони бойових дій). Про це повідомили у Державній службі України з безпеки на транспорті ("Укртрансбезпека").  Перший тиждень роботи WIM-комплексів штрафні санкції накладатися не будуть. Узагальнена інформація про порушення, що зафіксовані в … читати далi

Одесити, незважаючи на неодноразові попередження поліції та військових, подекуди ігнорують мінну небезпеку на пляжах міста та приходять туди купатись чи засмагати.  Тож речник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук анонсував в етері 24 каналу посилення обмежень щодо відвідування пляжів міста та область. "Є в Одесі "когорта безсмертних", яких вже … читати далi

Вартість проїзду у громадському транспорті міста Арциз Одеської області з 16 травня підвищилася до 10 гривень. Про це повідомили у пресслужбі міської ради. Перевізники, в свою чергу, зазначають, що основною причиною підвищення вартості проїзду у маршрутках є суттєве здорожчання пального - з 30 до 46 гривень за літр. Тому, аби … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР