Перевалка вантажів в порту на Одещині стала частиною антиолігархічного плану Кабміну

24 листопада 2021 р. 17:20

Кабінет Міністрів Южне порт

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами).

Під час засідання Кабміну 24 листопада це рішення ухвалено на виконання так званого "закону про олігархів".

Серед заходів: 

 • посилення спроможності Антимонопольного комітету; 
 • обов'язковість держреєстрації лобіювання та держреєстр лобістів — до грудня 2022 року; 
 • забезпечення справедливого та ефективного правосуддя (Верховний Суд, Вища рада правосуддя, КСУ) до грудня 2023 року; 
 • забезпечення безпеки постачання електроенергії та природного газу — до березня 2022 року; 
 • припинення імпорту електроенергії з Росії та Білорусі — до вересня 2023 року;
 • зменшення зловживань олігархами впливом на медіа — до грудня 2022 року; 
 • посилення контролю за фінансовими операціями олігархів — до грудня 2022 року; 
 • мінімізації впливу олігархів на політичні партії та виборчі кампанії — до вересня 2022 року; 
 • невідворотність покарання за політичну корупцію — до червня 2022 року; 
 • приведення рівня тарифів на залізничні перевезення до економічно обґрунтованих — до грудня 2022 року; 
 • встановлення економічно обґрунтованих ставок на перевалку вантажів у ДП "МТП "Южний" — до лютого 2023 року; 
 • створення незалежної від впливу олігархів авіакомпанії — до грудня 2022 року; 
 • міжнародно-правові інструменти захисту не поширюються на інвестиції українських бенефіціарних власників компаній, зареєстрованих в іноземних юрисдикціях — протягом 2022-23 років. 

На початку листопада президент України Володимир Зеленський невідкладно підписав ухвалений Верховною Радою Закон  «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Антиолігархічний закон забезпечує правові рамки для відокремлення великого бізнесу від політичної боротьби та для обмеження деструктивного впливу привілейованих (олігархічних) інтересів на економічне життя України.

Встановлюються чіткі критерії для визначення олігархів та вимоги до прозорості контактів політичних діячів і посадових осіб з олігархами або їхніми представниками.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Так звані "вишки Бойка", тобто бурові платформи «Чорноморнафтогазу» у Чорному морі використовувалися російськими віськовими для захисту їхнього флоту від українських комплексів "Нептун". Про це міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю. За словами політика, військові російської федерації розмістити на платформах станції радіоелектронної боротьби. Вони повинні були захищати російські кораблі від обстрілів українськими ракетними … читати далi

В Одесі планують створити резервне джерело водопостачання. Про це повідомив міський голова Геннадій Труханов в інтерв'ю ЗМІ, - інформує пресслужба міської ради. За словами мера, на найближчій сесії Одеської міської ради (запланована на 29 червня) буде розглянуто "Програму охорони та покращення стану навколишнього природного середовища міста Одеси на 2022 - 2027 … читати далi

Згідно з даними гендерного моніторингу гіперлокальних ЗМІ, який проводився в 24-х областях України протягом тижня з 6 по 12 червня 2022 року, жодного матеріалу з ознаками сексизму в гіперлокальних ЗМІ зафіксовано не було. Щодо стереотипів, то його «дозволив» собі лише герой публікації в одному з видань: військовий командир виказав здивування, побачивши, як … читати далi

Служба безпеки України викрила корупційну схему реалізації майже 3 тис. кв. м приміщень держпідприємства «Чоразморшлях» на суму понад 59 мільйонів гривень, який перебуває в державній власності Міністерства інфраструктури України. За даними слідства, посадовці державної виконавчої служби Одеського управління юстиції скористувалися тим, що стосовно підприємства розпочато виконавче провадження за несплату деяких … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР