Парламентарі прийняли в першому читанні законопроєкт про податкову амністію

30 березня 2021 р. 18:28

Верховна Рада сесія фінанси

Верховна Рада України ухвалила за основу президентський законопроєкт №5153 з поправками до Податкового кодексу про добровільне декларування активів фізичних осіб з 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 року.

Як зазначили у пресслужбі парламенту, документ підтримали 245 народних депутатів.

Окрім цього, парламент ухвалив у першому читанні законопроєкти №5355 і №5356 з пакета проєктів закону про податкову амністію.

У пакеті президентських законопроєктів про податкову амністію пропонується сплата збору з грошової вартості задекларованих активів за такими ставками: 5% - загальна ставка, 9% - за активами, розміщеними за кордоном, 2,5% - за ОВДП, придбаними з 1 січня 2021 до 20 червня 2022 року до подання декларації.

Щоб легалізувати свої статки і потім вільно ними користуватися, достатньо буде надати податковій відповідну декларацію.

За задумом розробників, податкова амністія дозволить вивести з тіні до 20 млрд дол, у результаті чого державний бюджет отримає до 1 млрд дол. Це дуже оптимістичний сценарій з урахуванням світового досвіду проведення таких кампаній.

Додатково підтримають державу ті, хто захочуть обійтися "малою кров'ю": легалізація за ставкою 2,5% вимагатиме вкладення всіх нелегальних коштів в облігації Міністерства фінансів мінімум на рік.

Інформація про майно в добровільній декларації не відрізнятиметься від тієї, яку кожен рік розкривають державні службовці. Єдина поправка – слід вказувати доходи, з яких не сплачені податки, та активи, придбані за ці кошти до 1 січня 2021 року.

  • Валютні цінності (банківські метали), національна та іноземна валюта (крім готівки), права вимоги (депозити, позики третім особам).
  • Нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості).
  • Рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали та каміння, ювелірні вироби).
  • Частки (паї) у майні юридичних осіб, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності.
  • Цінні папери та фінансові інструменти.

Щоб легалізувати гроші, іноземну валюту чи банківські метали, що перебувають в Україні, їх потрібно покласти на спеціальний рахунок у банку. Порядок відкриття цього рахунку після ухвалення законів затвердить Нацбанк.

Для інших активів потрібно буде надати документи, що підтвердять їхню вартість, або визначити її самостійно в декларації.

Нардепи, що обрані до парламенту відстоювати інтереси Одеської області, проголосували так: 

  • Ігор Васильковський, Артем Дмитрук, Сергій Колебошин, Степан Чернявський, Олег Колєв, Олексій ЛеоновОлександр Горенюк («Слуга народу»), Анатолій Урбанський (депутатська група «Партія "За майбутнє"») - підтримали. 
  • Олександр Ткаченко («Слуга народу») - утримався.
  • Олексій Гончаренко («Європейська солідарність»), Антон Кіссе (депутатська група «Партія "За майбутнє"») - відсутній.

Обрані за списками: Микола Скорик («Опозиційна платформа - За життя») - відсутній, Андрій Костін, Іван Шинкаренко та Юлія Діденко («Слуга народу») підтримали.

Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні 19 березня у другому читанні і в цілому схвалила закон, який повинен захистити боржників при взаємодії з колекторськими компаніями. Відповідний документ підтримали 274 нардепи.

Верховна рада України ухвалила за основу нову редакцію закону про Службу безпеки України, за що проголосували 285 народних депутатів. Реформа Служби безпеки спрямована на остаточне перетворення її з правоохоронного на контррозвідувальний орган. 

Верховна Рада України підтримала в другому читанні президентський проєкт Закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» (№3612).  Як зазначає пресслужба парламенту, за його ухвалення проголосували 255 нардепів. До другого читання в документ надійшло 1 тис. 386 правок.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В Ізмаїлі запрацювала нова киснева станція. Про це 17 квітня повідомив на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” міський голова Андрій Абрамченко.  Станція встановлена на території Дунайської обласної лікарні. Це дозволить підключити 95 ліжко-місць для тяжкохворих пацієнтів до потокового кисню високої якості . Крім того, нове устаткування забезпечить під'єднання апаратів штучної … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації оголосило тендер для обрання компанії, яка розробить проєктно-кошторисну документацію капітального ремонта Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. Відповідне оголошення оприлюднено в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 2 мільйони гривень має відбутися 5 травня, а готовий проєкт … читати далi

У січні–лютому 2021 р. експорт товарів з Одещини становив 182,4 млн дол. США, імпорт – 347,1 мільйона, інформує Головне управління статистики регіону. Порівняно з першими двома місяцями минулого року експорт зменшився на  39,4 мільйона, імпорт – на 48,6. Купуємо за кордоном більше, ніж продаємо: негативне сальдо склало майже 165 млн … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечило перерахування політичним партіям коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності за ІІ квартал 2021 року. Державне фінансування отримали чотири парламентські партії: «Слуга народу» — 86,4 млн грн; «Опозиційна платформа — За життя» — 26,15 млн грн; «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР