29 жовтня 2021 р. 20:04

Одеську колонію знов не смогли продати

Одеську колонію знов не смогли продати

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях вкотре скасувало аукціон з приватизації Південної виправної колонії №51.

Як повідомив начальник відділення Олександр Славський, цього разу з'ясувалося, що майно арештовано. 

"Аукціон з приватизації Південної виправної колонії №51 відмінено. Чому? За день до проведення аукціону ми отримали лист від Територіального управління ДБР у Миколаєві про ухвалу слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 4 жовтня 2021 року про накладення арешту на майно колонії. Справа №947/29201/21. Що буде далі? Ми з’ясуємо обставини накладеного арешту і те, коли зможемо оголосити аукціон з приватизації. Наша мета — якнайскоріша приватизація", - зазначив він.

Зазначимо, що напочатку жовтня Фонд державного майна України в Одеській області вчетверте оголосив торги з приватизації Південної виправної колонії № 51.

Третя спроба продати цю колонію виявилась невдалою. Раніше, на початку серпня, аукціон з продажу майна державної установи «Південна виправна колонія (№ 51)» в Одесі за зниженою ціною скасували та планували виставити установу на торги втретє за старою ціною.

Південну виправну колонію (№51) в Одесі 29 червня вдруге виставили на продаж, за зниженою ціною вдвічі: будівлі та споруди пропонують за 111 мільйонів 625,2 тисяч гривень. 

Попередній аукціон не відбувся через відсутність охочих брати в ньому участь. Тоді стартова ціна становила 223 мільйони 250,4 тисячі гривень. Об’єктом приватизації є не вся колонія, а її частина – 72 об’єкти та внутрішня мережа зв’язку. Будівлі та споруди знаходяться в напівзруйнованому стані та вже не можуть бути використані за призначенням. 

У травні 2021 року Фонд державного майна України в Одеській області оголосив торги з приватизації Південної виправної колонії № 51.

Нагадаємо, травні 2019 року незадоволені умовами утримання ув'язнені підняли бунт. Під час подій постраждали співробітники пенітенціарної установи. Також заколотники підпалили службовий автомобіль і адміністративну будівлю чергової частини колонії.

Після бунту Міністерство юстиції України вирішило розформувати «Південну виправну колонію загального режиму №51». П'ятьох ув'язнених, яких адміністрація установи вважає ініціаторами бунту, вивезли з колонії одними з перших. Останніх в'язнів вивезли з колонії в липні, після чого її законсервували.

Поділитися