Одеса на останньому місці за сприятливістю для бізнесу

03 вересня 2021 р. 10:57

Одеса посіла останнє місце у рейтингу “Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКГ) 2021”, який склали аналітики компанії Info Sapiens у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Програми USAI “Конкурентоспроможна економіка України”.

Як зазначають в Інституті економічних досліджень та політичних консультацій, у результаті до групи міст із низьким значенням ІКМ-ОЦ-2021 входять Дніпро, Миколаїв, Запоріжжя, Черкаси, Полтава та Одеса. Вказані міста продемонстрували негативні результати в більшості компонентів дослідження.

Зокрема, Одеса, яка на останній сходинці ІКМ, також стала найгіршим українським містом в компоненті «Безпека ведення бізнесу». На останніх позиціях в окремих компонентах знаходяться Черкаси (Компонент 1 «Започаткування бізнесу»), Полтава (Компонент 4 «Вартість дотримання законодавства»), Запоріжжя (Компонент 5 «Податки та збори»), Нікополь (Компонент 9 «Ресурси для розвитку»)

У рамках опитування 11% респондентів повідомили, що стикалися з перешкодами під час проходження процедури реєстрації бізнесу у 2019 – 2020 роках. Найчастіше скаржилися на перешкоди в Одесі (19,5%), Вінниці (21,2%), Дніпрі (21,4%), Слов’янську (22,2%) та Умані (23,7%).

У середньому опитані респонденти витрачають на адміністрування податків та зборів 46 днів на рік. Найбільша обтяжливість адміністрування зафіксована в Бердянську (72 дні), Запоріжжі (71 день), Черкасах (67 днів), Полтаві (67 днів) та Одесі (65 днів).

А також:

  • Одеса є одним з міст, де підприємці найчастіше вказували про спроби рейдерського захоплення у 2019 – 2020 роках;
  • В Одесі найвища частка респондентів, котрі повідомили про «неофіційні платежі» при спілкуванні з представниками міської влади з будь-яких питань;
  • Одеса є одним з 5 міст, де в 2019 – 2020 роках найвища частка підприємців зазнала втрат внаслідок таких злочинних дій як вимагання, крадіжки, вандалізм, підпал, пограбування тощо.

 

Нагадаємо, минулого року Громадська організація «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розрахували Індекс конкурентоспроможності міст 2019-2020, в якому Одеса посіла 23 місце. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Господарський суд Києва задовільнив позов товариства з обмеженою відповідальністю "Тедіс Україна" та скасував рішення Антимонопольного комітету України про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу. Як зазначається в ухвалі суду, 17 березня 2021 року Антимонопольний комітет України визнав, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Тедіс Україна" не виконало попереднє рішення органів Антимонопольного … читати далi

Бійці Ізмаїльського прикордонного загону в період з 24 лютого й по сьогодні 16 разів відмовлялися від неправомірної вигоди на загальну суму 10,6 тисяч доларів США, 10 євро та 30 тисяч гривень.  Про це повідомили в пресслужбі загону. Найбільший запропонований хабар становив - 2 тисячі доларів США. Усіх правопорушників було передано до … читати далi

Президент України Володимир Зеленський позбавив стипендії українського фігуриста, чемпіона XVI зимових Олімпійських ігор з фігурного катання на ковзанах Віктора Петренка.  Про це повідомили в пресслужбі Офісу президента.  “У липні поточного року спортсмен виступив на льодовому шоу “Аленький цветочек” у Сочі попри розв'язану Російською Федерацією жорстоку війну проти України. Його вчинок … читати далi

Експорт українського збіжжя наразі складає лише третину звичайного для України обсягу до вторгнення росії, який складав 4,2 мільйони тонн зерна в місяць згідно з торговою базою даних ООН Комтрейд. Частина їх залишала країну дорогами, залізницею або на баржах по Дунаю, але більшу частину вивозили суднами через Чорне море, повідомляє видання The … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР