Одеса на останньому місці за сприятливістю для бізнесу

03 вересня 2021 р. 10:57

Одеса посіла останнє місце у рейтингу “Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКГ) 2021”, який склали аналітики компанії Info Sapiens у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Програми USAI “Конкурентоспроможна економіка України”.

Як зазначають в Інституті економічних досліджень та політичних консультацій, у результаті до групи міст із низьким значенням ІКМ-ОЦ-2021 входять Дніпро, Миколаїв, Запоріжжя, Черкаси, Полтава та Одеса. Вказані міста продемонстрували негативні результати в більшості компонентів дослідження.

Зокрема, Одеса, яка на останній сходинці ІКМ, також стала найгіршим українським містом в компоненті «Безпека ведення бізнесу». На останніх позиціях в окремих компонентах знаходяться Черкаси (Компонент 1 «Започаткування бізнесу»), Полтава (Компонент 4 «Вартість дотримання законодавства»), Запоріжжя (Компонент 5 «Податки та збори»), Нікополь (Компонент 9 «Ресурси для розвитку»)

У рамках опитування 11% респондентів повідомили, що стикалися з перешкодами під час проходження процедури реєстрації бізнесу у 2019 – 2020 роках. Найчастіше скаржилися на перешкоди в Одесі (19,5%), Вінниці (21,2%), Дніпрі (21,4%), Слов’янську (22,2%) та Умані (23,7%).

У середньому опитані респонденти витрачають на адміністрування податків та зборів 46 днів на рік. Найбільша обтяжливість адміністрування зафіксована в Бердянську (72 дні), Запоріжжі (71 день), Черкасах (67 днів), Полтаві (67 днів) та Одесі (65 днів).

А також:

  • Одеса є одним з міст, де підприємці найчастіше вказували про спроби рейдерського захоплення у 2019 – 2020 роках;
  • В Одесі найвища частка респондентів, котрі повідомили про «неофіційні платежі» при спілкуванні з представниками міської влади з будь-яких питань;
  • Одеса є одним з 5 міст, де в 2019 – 2020 роках найвища частка підприємців зазнала втрат внаслідок таких злочинних дій як вимагання, крадіжки, вандалізм, підпал, пограбування тощо.

 

Нагадаємо, минулого року Громадська організація «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) в рамках програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розрахували Індекс конкурентоспроможності міст 2019-2020, в якому Одеса посіла 23 місце. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Виконуючий обов’язки ректора Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри фізики Олександр Назаренко виграв вибори очільника цього вишу.  Про це повідомили на сторінці університету у Facebook. Переможець ректорських виборів отримав 51,7% голосів (226 бюлетенів). Його конкурентами, а точніше конкурентками були  екс-директорка інституту інфокомунікацій і програмної інженерії Ірина … читати далi

Працівники Національної поліції в Одеській області підозрюють посадовицю управління соціального захисту Подільського району в розтраті державних коштів та службовому підробленні. Як зазначили в пресслжубі Головного управління Нацполіції в регіоні, 58-річна керівниця одного з відділів наказала співробітниці внести в табелі обліку робочого часу неправдиві відомості щодо працівника, який протягом двох з половиною місяців … читати далi

Минулого тижня значна кількість публікацій одеських медіа з ознаками маніпуляцій була присвячена невірно маркованій та прихованій політичній рекламі. Такі матеріали склали 78,6% від тих, в яких були знайдені порушення. Це стало безпрецедентно високим показником за останні чотири місяці, адже у середньому подібні замовні матеріали, за нашими даними, складають 60-65% від … читати далi

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно начальника сектору водної поліції одного з райвідділів поліції на Одещині, підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, та службовому підробленні. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури.  За даними слідства, поліцейський, використовуючи … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР