На півдні Одещини планують виробляти “зелений” водень

14 вересня 2021 р. 19:11

міський голова Рені фінанси

Під час пресконференції Ренійський міський голова Ігор Плєхов повідомив журналістам, що у компанії «Водень України» є серйозні наміри налагодити на території Ренійської громади виробництво «зеленого» водню і побудувати ще ряд об'єктів «зеленої» енергетики. Про це повідомив кореспондент ІзбірКома.
 
Керівник громади розповів, що при нинішніх цінах на енергоносії і державній політиці щодо виділення грошей на освіту і медицину громаді доведеться оптимізувати школи і лікарні. На запитання щодо збільшення доходів одночасно зі зменшенням витрат мер відповів таким чином: крім наведення порядку з платою за землю та низки інших заходів, є плани з розвитку промислового виробництва. Наприклад, компанія «Водень України» викупила будівлі і споруди на території центральної садиби колишнього радгоспу «Відгодівельний» і планує побудувати там завод з виробництва водню. 

Так званий “зелений” водень виробляється шляхом електролізу: сильний електричний струм пропускають через резервуар з водою, і він розщеплює молекулу на два складові елементи. Атоми водню утворюють молекули водню (Н2), а молекули кисню спарюються. Якщо задіяна в процесі електроенергія виробляється з відновлюваних джерел, таких як сонячна енергія або вітер, то виробництво водню не виділяє парникових газів. 
 
Для транспортування своєї продукції компанія розглядає варіанти спорудження спеціалізованого причалу на річці Дунай безпосередньо поруч з майбутнім заводом, а також комплекс Ро-Ро в порту. Крім виробництва водню, власники підприємства вбачають перспективу у встановленні вітряків і будівництві сонячної електростанції на території так званого майданчику Михайлова.

І в разі, якщо проєкти будуть реалізовані, місто отримає плату за землю в бюджет і нові робочі місця.
 
Представники ЗМІ висловили скептичні зауваження, адже останніми роками чули кілька гучних заяв про прихід у Рені серйозних інвесторів, проте результатів не було. Міський голова запевнив, що на цей раз все серйозно.

Певним підтвердженням його слів може слугувати стаття під назвою «Чи можна замінити газ в української ГТС «зеленим» воднем», опублікована 7 серпня 2021 року в Deutsche Welle.  В ній, зокрема, є такий фрагмент: "З іншого боку, вже зараз деякі компанії налагоджують виробництво "зеленого" водню в Україні. Зокрема, створена у червні 2020 року компанія "Водень України" після досліджень для будівництва заводу обрала південну частину Одеської області біля міста Рені, де вже купила земельну ділянку, розповів DW гендиректор компанії Ярослав Криль. "Паралельно німецька компанія робить нам преТЕО проєкту, яке має закінчитися до жовтня. Потім переговори з фінансовими установами щодо залучення коштів і розробка проєктної документації. Я сподіваюся, що на початку 2022 року ми вже приступимо до будівництва заводу та сонячної електростанції", - каже він. За словами Криля, розглядається декілька шляхів збуту: заводи поряд, траспортування в ЄС річним транспортом Дунаєм та транспортування через ГТС".

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Депутати Одеської міської ради проголосували за підвищення вартості харчування учнів та вихованців у закладах освіти Одеси майже на 80%. Відповідне рішення обранці ухвалили 28 вересня. Як пояснила під час засідання директорка Департаменту освіти та науки Олена Буйневич, це необхідно для того, щоб почати тендерні процедури з обрання компаній, які надаватимуть харчування й … читати далi

Працівники Державного бюро розслідувань затримали двох працівників Державного агентства рибного господарства, за підозрою у сприянні незаконному вилову риби в акваторії річки Дунаю на Одещині. Як стверджують у ДБР, посадовці вимагали у підприємців, які займаються виловом риби, щомісяця сплачувати "данину" за безперешкодну діяльність. Також вони "дозволяли" рибалкам робити понаднормові вилови риби, … читати далi

Депутати Одеської міської ради відмовилися підтримати рішення щодо пам'ятника "Засновникам міста", який згідно з проєктом передбачалося демонтувати та перенести до історико-краєзнавчого музею. Рішення підтримали лише 17 депутатів.  Як зазначив депутат Андрій Вагапов, пам'ятник Катерині ІІ - це маркер "руського світу", який російські окупанти намагаються встановлювати усюди, куди приходять. Також він … читати далi

Депутати Одеської міської ради 39 голосами підтримали створення Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції в складі ради. Відповідне рішення депутати ухвалили під час сесії 28 вересня. При цьому планується злити в один департамент два інших: Департамент культури та туризму та Департамент міжнародного співробітництва та маркетингу. Ці департаменти ліквідують. Така … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР