На півдні Одещини планують виробляти “зелений” водень

14 вересня 2021 р. 19:11

Рені міський голова фінанси

Під час пресконференції Ренійський міський голова Ігор Плєхов повідомив журналістам, що у компанії «Водень України» є серйозні наміри налагодити на території Ренійської громади виробництво «зеленого» водню і побудувати ще ряд об'єктів «зеленої» енергетики. Про це повідомив кореспондент ІзбірКома.
 
Керівник громади розповів, що при нинішніх цінах на енергоносії і державній політиці щодо виділення грошей на освіту і медицину громаді доведеться оптимізувати школи і лікарні. На запитання щодо збільшення доходів одночасно зі зменшенням витрат мер відповів таким чином: крім наведення порядку з платою за землю та низки інших заходів, є плани з розвитку промислового виробництва. Наприклад, компанія «Водень України» викупила будівлі і споруди на території центральної садиби колишнього радгоспу «Відгодівельний» і планує побудувати там завод з виробництва водню. 

Так званий “зелений” водень виробляється шляхом електролізу: сильний електричний струм пропускають через резервуар з водою, і він розщеплює молекулу на два складові елементи. Атоми водню утворюють молекули водню (Н2), а молекули кисню спарюються. Якщо задіяна в процесі електроенергія виробляється з відновлюваних джерел, таких як сонячна енергія або вітер, то виробництво водню не виділяє парникових газів. 
 
Для транспортування своєї продукції компанія розглядає варіанти спорудження спеціалізованого причалу на річці Дунай безпосередньо поруч з майбутнім заводом, а також комплекс Ро-Ро в порту. Крім виробництва водню, власники підприємства вбачають перспективу у встановленні вітряків і будівництві сонячної електростанції на території так званого майданчику Михайлова.

І в разі, якщо проєкти будуть реалізовані, місто отримає плату за землю в бюджет і нові робочі місця.
 
Представники ЗМІ висловили скептичні зауваження, адже останніми роками чули кілька гучних заяв про прихід у Рені серйозних інвесторів, проте результатів не було. Міський голова запевнив, що на цей раз все серйозно.

Певним підтвердженням його слів може слугувати стаття під назвою «Чи можна замінити газ в української ГТС «зеленим» воднем», опублікована 7 серпня 2021 року в Deutsche Welle.  В ній, зокрема, є такий фрагмент: "З іншого боку, вже зараз деякі компанії налагоджують виробництво "зеленого" водню в Україні. Зокрема, створена у червні 2020 року компанія "Водень України" після досліджень для будівництва заводу обрала південну частину Одеської області біля міста Рені, де вже купила земельну ділянку, розповів DW гендиректор компанії Ярослав Криль. "Паралельно німецька компанія робить нам преТЕО проєкту, яке має закінчитися до жовтня. Потім переговори з фінансовими установами щодо залучення коштів і розробка проєктної документації. Я сподіваюся, що на початку 2022 року ми вже приступимо до будівництва заводу та сонячної електростанції", - каже він. За словами Криля, розглядається декілька шляхів збуту: заводи поряд, траспортування в ЄС річним транспортом Дунаєм та транспортування через ГТС".

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради вдруге оголосила тендер для обрання компанії, якій заплатять за реконструкцію об’єкту благоустрою – ділянки пляжу «Лузанівка», з дообладнанням засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Новий аукціон … читати далi

Співробітники податкової міліції Державної фіскальної служби в Одеській області спільно з співробітниками Управління Служби безпеки України в Одеській області викрили одне із товариств в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Як повідомили у пресслужбі ДФС, встановлено, що посадові особи, організували реалізацію паливно-мастильних матеріалів за готівкові кошти без відображення в податковій … читати далi

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру керівнику станції туристичної поліції в Одеській області, який вимагав хабарі від підприємця. Як стверджують у ДБР,  встановлено, що посадовець Нацполіції вимагав щотижневу «данину» від підприємця, який здійснював несанкціоновану торгівлю тютюновими виробами та алкоголем на узбережжі Чорного моря. За гроші правоохоронець обіцяв не притягувати … читати далi

Етап польових досліджень на території шостого кілометра Овідіопольської дороги, де були знайдені останки жертв політичних репресій 1937-1938 років завершився. Останки розстріляних людей залишені в землі до ексгумації, ями законсервовані. «Обстежено практично всю земельну ділянку розміром 4,76 га. Через кожні два метри робилися траншеї - шурфи. Їх зроблено близько 180. Виявлено 29 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР