Кожна п'ята новобудова в Одеській області зведена без дозволів - дослідження

26 квітня 2021 р. 17:27

екологія

Починаючи з січня 2020 року в 5 найбільших містах України повинно з’явитися 390 нових об’єктів житлової нерухомості, що почали активно продавати свої квадратні метри.

Як зазначають експерти сервісу Monitor.Estate найбільше новобудов в Києві (109) та передмістях (70), далі йдуть Львів - 90, Одеса - 75, Харків - 21 і Дніпро - 25.

Це становить близько 28% від кількості об’єктів в постійному моніторингу новобудов сервісу станом на кінець березня 2021 року.

За цей же період було введено в експлуатацію 160 об’єктів. З них у столиці ввели в експлуатацію 36 житлових будинків. Найбільшу кількість готових будинків було зареєстровано у Львові - 38 та Київській області - 41.

В ході дослідження було виявлено, що серед нових об’єктів ЖК за період (січень 2020 - березень 2021 р.) без дозволів на будівельні роботи споруджується 26,6% (104 об’єкти).

Окрім того, 38% (147 об’єктів) новобудов споруджують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки.

463 суб’єкти господарювання, які беруть участь в процесі будівництва, мали податковий борг. Кількість ризикових новобудов серед нових ЖК за 2020 рік і перший квартал 2021 становить 52%.

«За нашими даними, на жаль, реформа ДАБІ суттєво не вплинула на кількість ризикових новобудов. На сьогодні відсоток таких об’єктів становить 52% у порівнянні з 2019 роком (було 55%). Навіть навпаки - відсутність ахрбудконтролю дала поштовх появі такої кількості новобудов у найбільших містах України. При цьому 26,6% з них продають квартири, не маючи відповідних дозвільних документів на будівельні роботи. Прикметно, що близько 160 об’єктів таки було введено в експлуатацію при тому, що ДАБІ було ліквідовано", — зазначає співзасновник сервісу Monitor.Estate Володимир Копоть.

Станом на кінець 1 кварталу 2021 року в постійному моніторингу новобудов знаходиться 1 тисяча 405 об’єктів житлової нерухомості.

Нагадаємо, співробітники Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради знесли мансарду на Пушкінській, 34, яку намагалися побудувати без необхідних дозвільних документів. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР