Кожна п'ята новобудова в Одеській області зведена без дозволів - дослідження

26 квітня 2021 р. 17:27

екологія

Починаючи з січня 2020 року в 5 найбільших містах України повинно з’явитися 390 нових об’єктів житлової нерухомості, що почали активно продавати свої квадратні метри.

Як зазначають експерти сервісу Monitor.Estate найбільше новобудов в Києві (109) та передмістях (70), далі йдуть Львів - 90, Одеса - 75, Харків - 21 і Дніпро - 25.

Це становить близько 28% від кількості об’єктів в постійному моніторингу новобудов сервісу станом на кінець березня 2021 року.

За цей же період було введено в експлуатацію 160 об’єктів. З них у столиці ввели в експлуатацію 36 житлових будинків. Найбільшу кількість готових будинків було зареєстровано у Львові - 38 та Київській області - 41.

В ході дослідження було виявлено, що серед нових об’єктів ЖК за період (січень 2020 - березень 2021 р.) без дозволів на будівельні роботи споруджується 26,6% (104 об’єкти).

Окрім того, 38% (147 об’єктів) новобудов споруджують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки.

463 суб’єкти господарювання, які беруть участь в процесі будівництва, мали податковий борг. Кількість ризикових новобудов серед нових ЖК за 2020 рік і перший квартал 2021 становить 52%.

«За нашими даними, на жаль, реформа ДАБІ суттєво не вплинула на кількість ризикових новобудов. На сьогодні відсоток таких об’єктів становить 52% у порівнянні з 2019 роком (було 55%). Навіть навпаки - відсутність ахрбудконтролю дала поштовх появі такої кількості новобудов у найбільших містах України. При цьому 26,6% з них продають квартири, не маючи відповідних дозвільних документів на будівельні роботи. Прикметно, що близько 160 об’єктів таки було введено в експлуатацію при тому, що ДАБІ було ліквідовано", — зазначає співзасновник сервісу Monitor.Estate Володимир Копоть.

Станом на кінець 1 кварталу 2021 року в постійному моніторингу новобудов знаходиться 1 тисяча 405 об’єктів житлової нерухомості.

Нагадаємо, співробітники Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради знесли мансарду на Пушкінській, 34, яку намагалися побудувати без необхідних дозвільних документів. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) визнала, що Росія переслідує режисера Євгена Лавренчука з політичних мотивів та виключила його з бази розшуку. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За її словами, дані про Лавренчука видалили, оскільки вони не відповідають статті 3 Статуту Інтерполу, яка забороняє «будь-яке … читати далi

За даними МОЗ, за добу в Одеській області зареєстрували 2 тис. 598 нових випадків захворювання COVID-19, 5 осіб померли. Добою раніше було виявлено 2 тисячі 406 нових хворих. Власне до цього в останнє антирекорд був 2 тисячі 296 нових інфікованих, зареєстрований 27 жовтня 2021 року. Як росла кількість захворювань в … читати далi

У місті Рені у 2021 році розпочали реалізацію трьох проєктів: термомодернізації Центральної міської лікарні, створення служби поліцейських офіцерів громади, в народі прозваних шерифами, та розчищення балки Баланешти. Всі три проєкти минулого року повністю реалізовані не були, і завдання їх завершення доведеться вирішувати в 2022 році. Перша згадка про проєкт реконструкції … читати далi

Правоохоронці повідомили про підозру директору одного з комунальних підприємств Ізмаїльської міськради, що є депутатом вказаної ради, інженеру управління капітального будівництва цієї міської ради, директору підприємства, який виконував роботи з будівництва та реконструкції міської каналізації, за фактом службового підроблення та привласнення бюджетних коштів в особливо великому розмірі Про це повідомили у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР