Кожен працюючий українець цього року витратить на роботу парламенту 158 гривень

09 березня 2021 р. 13:30

Верховна Рада фінанси

Один працюючий українець у 2021 році витратить на утримання Верховної Ради України в середньому 158 гривень і в цю суму входять зарплати народних депутатів та їхніх помічників, забезпечення роботи парламенту і утримання його майна.

У 2017 році, за підрахунками видання "Слово і Діло", ця сума була вдвічі меншою.

В бюджеті-2021 на парламент передбачено 2 млрд 536 млн 692,7 тис. грн, тобто на 529 мільйонів 262 тисячі гривень менше, ніж у 2020 році.

Журналісти розділили ці 2,5 мільярди на 16 млн 85,6 тис. працюючих українців та й отримали 158 гривень. 

Усього в парламенті 3 тисячі 765 працівників: 423 нардепи, 1 тис. 49 їхніх помічників-консультантів (тих, які працюють на платній основі), 1 тис. 119 співробітників апарату і 1 тис. 174 співробітники підвідомчих підприємств.

Зарплатний фонд на цей рік становить 1 млрд 157,6 млн грн. Ці кошти підуть на зарплати (642 млн грн), соціальне забезпечення (313,4 млн), оплату послуг (37,3 млн), на відрядження (8,6 млн), обладнання та інвентар (19,3 млн), предмети довгострокового користування (21 млн).

Утримання вимагають також адміністративні будівлі Верховної ради, загальна площа яких 80 тис. 608,3 кв. м. На їхнє обслуговування цьогоріч піде 229,8 млн грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв витратять 40,5 млн (цього б вистачило, наприклад, на пів року оплати комунальних послуг бюджетних установ міста Хмельницького).

Крім того, на балансі парламенту перебуває 201 автомобіль, на їхнє обслуговування піде 150,3 млн грн.

Кошти йдуть також на законотворчу діяльність Верховної ради. Торік створення і розгляд одного законопроєкту коштувало в середньому 301,5 тис. грн. Усього за 2020-й в Раді зареєстрували 2 тис. 899 законопроєктів, 690 – були ухвалені.

За підсумками 2020 року, найбільше коштів витратили на інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення парламенту – 645,5 млн грн. На підтримку видання «Голос України», телеканалу «Рада» і виробництво телепрограм, які висвітлюють роботу ВР пішло 76,5 млн грн. На оплату юридичних та інших послуг в минулому році ‒ 38,4 млн грн, на науково-правове забезпечення діяльності – 21,2 млн.

Нагадаємо, народні депутати України з тих, кого обрали відстоювати інтереси Одеського регіону, минулого року користувалися автівками Верховної Ради України загалом 56 разів та наїздили 88 годин та 15 хвилин. 

Десять народних депутатів, які потрапили в парламент завдяки голосам мешканців Одеської області, скористалися в 2020 році правом отримання коштів для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера. 

Кількість народних депутатів, обраних до парламенту представляти інтереси жителів Одеської області, і які отримали компенсацію за знімання житла в Києві в січні-лютому 2020 року, зменшилася на одного, в порівнянні з груднем минулого року.

Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації підготував для розгляду депутатів Одеської обласної ради проєкт програми «Молодь Одещини», згідно з якою протягом 2021-2025 року з бюджету області планують витратити на різноманітні заходи 32 мільйони 518 тисяч гривень. 

Директор територіального управління Національного антикорупційного бюро України Володимир Деулін відзвітував про роботу бюро в Одеській області в 2020 році.  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР