Громади Одещини не використали сотні мільйонів гривень освітньої субвенції

09 грудня 2021 р. 18:22

фінанси

Державне казначейство України нарахувало на рахунках місцевих бюджетів 6,8 мільярдів гривень невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, з яких в обласному бюджеті Одеської області – 106,8 мільйонів гривень, а в бюджетах громад Одещини – 637,2 мільйонів.

Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу Програми U-Lead з Європою в Одеській області проаналізувала ці дані та повідомила, що без урахування залишку по місту Одеса (137,7 млн грн) на рахунках інших громад обліковується 499,6 млн грн коштів.

«Безумовно, в цих сумах закладено асигнування на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогам до кінця 2021 р. Проте, в ряді громад залишки перевищують поточну потребу та є такими, що не використані в попередніх періодах. В середньому на одну громаду припадає 5,5 млн.грн. залишків. Відповідно до чинних бюджетних норм, в наступному бюджетному періоді вони можуть використовуватися, як на заробітну плату педагогів, так і на оновлення матеріально-технічної бази комунальних закладів освіти», - зазначила Олеся Голинська.

Найбільше коштів залишилося на рахунках:

 • Нерубайської сільської громади  - 30,7 млн грн.
 • Саф'янської сільської громади - 25,2 млн грн.
 • Усатівської сільської громади - 21 млн грн.

Залишки у понад 10 млн грн обліковуються в громадах:

 • Вигодянська сільська – 15,7 млн грн.
 • Великодальницька сільська -14,2 млн грн.
 • Фонтанська  сільська – 14,1 млн грн.
 • Старокозацька сільська – 13,3 млн грн.
 • Кілійська міська – 13 млн грн.
 • Дачненська сільська – 12,1 млн грн.
 • Шабівська сільська – 12 млн грн.
 • Ізмаїльська. Міська – 11,9 млн грн.
 • Біляївська міська – 11 млн грн.
 • Великодолинська – 10,7 млн грн.
 • Балтська міська – 10,5 млн грн.
 • Окнянська селищна – 10,1 млн грн.

Майже не залишиться на кінець 2021 року коштів субвенції в Миколаївській селищній громаді, Стрюківській сільській (тут залишки не більші як 200 тис. грн), в Зеленогірській сільській (300 тис. грн), в Піщанській, Чогодаврівській, Кулевчанській, Городненській та Кубейській громадах (500 - 600 тис. грн).

Нагадаємо, депутати Одеської міської ради ухвалили бюджет міста 2022 року із запланованими доходами у сумі 12 мільярдів 796 мільйонів гривень та видатками у 11 мільярдів 752 мільйони. При цьому 1 мільярд 903,4 мільйони становить освітня субвенція, а в бюджет розвитку планується зібрати 115 мільйонів гривень.

В Доброславі невикористану субвенцію на 9 мільйонів перерозподілять по закладах освіти.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Київський районний суд Одеси визнав незаконним та скасував наказ тимчасово виконуючого обов'язки ректора Державного університету "Одеська політехніка" про відсторонення від посади провідного фахівця відділу маркетингу і інноваційної політики. Відповідно до рішення суду, жінка заявила, що стикнулася із грубим порушенням її конституційного права на працю з боку відповідача, яке полягало в … читати далi

Одесит, який у 2014 році вирушив на Донбас воювати на боці проросійських бойовиків, проведе вісім років у в'язниці. Відповідний вирок ухвалив Павлоградський райсуд Дніпропетровської області. В період часу з вересня 2014 року по березень 2017 року, він, беручи участь у терористичній організації «ДНР» за попередньою змовою з іншими невстановленими учасниками … читати далi

Державного виконавця одного з відділів державної виконавчої служби в Одесі затримали під час одержання неправомірної вигоди. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. З’ясовано, що держвиконавець, використовуючи своє службове становище, одержав 500 доларів США від громадянина за вплив на іншого службовця ДВС щодо вирішення питання про скасування тимчасового обмеження … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської державної адміністрації оголосив тендери для обрання компаній, яким заплатять за капітальні ремонти насосних станцій та гідротехнічних споруд у двох районах Одеської області. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Зокрема, йдеться про капітальний ремонт та технічне переоснащення насосних станцій ЗНС-7 та ЗНС-6 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР