Підприємство академії аграрних наук на Одещині за три роки втратило 76 мільйонів

18 травня 2021 р. 17:29

аудит

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили державний фінансовий аудит діяльності ДП «Дослідне господарство «Андріївське» Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України» за період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

Про це повідомили у Держаудитслужбі. 

За результатами дослідження встановлено погіршення фінансового стану підприємства протягом 2018–2020 років. Аудитори визначили недоліки та проблеми в управлінні підприємства, а також виявлені порушення, що призвели до непродуктивних витрат та упущення вигоди отримання доходів на суму 76,5 мільйонів гривень.

Сільське господарство традиційно вважається ризиковою сферою діяльності, бо важко передбачити успішність результатів сільгоспвиробника. Тож найефективнішим інструментом управління ризиками, який поєднує інтереси учасників ринку аграрного сектору та держави, є аграрне страхування. ДП «Дослідне господарство «Андріївське» не планувало страхування таких ризиків, що унеможливило часткову або повну компенсацію втрати урожаю на суму 23 млн грн.

Окрім цього, зношеність матеріально-технічної бази і недостатність сільськогосподарської техніки зумовили потребу залучення сторонніх суб’єктів господарювання та фізичних осіб до обробки земель, що призвело до додаткових витрат на суму майже 22 млн грн. Проте показники урожайності сільськогосподарських культур підприємства значно менші, ніж у середньому по Білгород-Дністровському району Одеської області (з використанням ціни реалізації, за якими відпускали аналогічну продукцію на підприємстві). Це може свідчити про упущену вигоду отримання доходів 2018 року (пшениця озима, ячмінь озимий, ячмінь ярий, соняшник, горох, кукурудза на зерно) та 2019 року (ячмінь ярий, горох) на суму 18 млн грн.

Підприємство реалізувало продукцію тваринництва за цінами, які не покривають витрат на її виробництво, на загальну суму 6,3 млн грн; зерно за цінами нижчими, ніж визначена собівартість по складу, на 2,8 млн грн. Водночас безоплатно працівникам видавали зерно, молоко та олію під час перебування підприємства у стадії санації, що призвело до непродуктивних витрат 2,8 млн грн.

Підсумовуючи загальні результати дослідження, аудиторська група надала 13 пропозицій та рекомендацій для поліпшення ефективності управління коштами і майном та покращання фінансових результатів діяльності підприємства. 

Нагадаємо, Служба безпеки України повідомила про викриття схеми з привласнення майна державного підприємства, яке підпорядковується Національній академії аграрних наук.

Служба безпеки України затримала керівника одного з комунальних позашкільних спортивних навчальних закладів Одеської міської ради на систематичному отриманні хабарів. 

Служба безпеки України викрила посадовців центру кардіохірургії при Одеській обласній лікарні на отриманні хабарів, беручи з клієнтів до півмільйона гривень.

Слідчі Державного бюро розслідувань затримали начальника сектору дізнання одного з відділень Березівського районного відділу поліції в Одеській області під час одержання неправомірної вигоди.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Військові з України та Великої Британії провели спільні навчання, після чого представники обох країн підписали меморандум про співпрацю. Про це повідомило Суспільне. У повідомленні зазначається, що у рамках документа Україна та Велика Британія разом спроєктують та збудують вісім ракетних катерів за британськими технологіями. Також на баланс Збройних сил України передадуть … читати далi

Експерти FRONTEX будуть працювати разом з прикордонниками на кордоні з Молдовою. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби. Співпраця з Державною прикордонною службою України (ДПСУ) здійснюється на підставі Робочої Домовленості (Working Arrangement) між Агенцією FRONTEX та ДПСУ щодо встановлення оперативного співробітництва, підписаної 11 червня 2007 року та Планів оперативного співробітництва, що … читати далi

Першою жінкою, що заступила на патрульну службу в якості чергової військових нарядів, стала лейтенантка Вікторія Симоненко. Про це повідомили у пресслужбі військової частини Нацгвардії України №3012. У повідомленні зазначається, що офіцерка прибула до частини п'ять місяців тому, після навчання у Національній академії НГУ в Харкові, і стала першою жінкою, що обійняла посаду в … читати далi

Майже 300 тисячам одеситів можуть заблокувати платіжні картки через борги за воду. Про це повідомила пресслужба філії "Інфоксводоканал". У повідомленні зазначається, що споживачі заборгували «Інфоксводоканалу» за надані послуги чверть мільярда гривень. Незважаючи на зростання споживання води і, відповідно, витрат водоканалу з її підготовки, транспортування, платіжки за поточний місяць оплатила всього половина споживачів. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР