Підприємство академії аграрних наук на Одещині за три роки втратило 76 мільйонів

18 травня 2021 р. 17:29

аудит

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили державний фінансовий аудит діяльності ДП «Дослідне господарство «Андріївське» Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України» за період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

Про це повідомили у Держаудитслужбі. 

За результатами дослідження встановлено погіршення фінансового стану підприємства протягом 2018–2020 років. Аудитори визначили недоліки та проблеми в управлінні підприємства, а також виявлені порушення, що призвели до непродуктивних витрат та упущення вигоди отримання доходів на суму 76,5 мільйонів гривень.

Сільське господарство традиційно вважається ризиковою сферою діяльності, бо важко передбачити успішність результатів сільгоспвиробника. Тож найефективнішим інструментом управління ризиками, який поєднує інтереси учасників ринку аграрного сектору та держави, є аграрне страхування. ДП «Дослідне господарство «Андріївське» не планувало страхування таких ризиків, що унеможливило часткову або повну компенсацію втрати урожаю на суму 23 млн грн.

Окрім цього, зношеність матеріально-технічної бази і недостатність сільськогосподарської техніки зумовили потребу залучення сторонніх суб’єктів господарювання та фізичних осіб до обробки земель, що призвело до додаткових витрат на суму майже 22 млн грн. Проте показники урожайності сільськогосподарських культур підприємства значно менші, ніж у середньому по Білгород-Дністровському району Одеської області (з використанням ціни реалізації, за якими відпускали аналогічну продукцію на підприємстві). Це може свідчити про упущену вигоду отримання доходів 2018 року (пшениця озима, ячмінь озимий, ячмінь ярий, соняшник, горох, кукурудза на зерно) та 2019 року (ячмінь ярий, горох) на суму 18 млн грн.

Підприємство реалізувало продукцію тваринництва за цінами, які не покривають витрат на її виробництво, на загальну суму 6,3 млн грн; зерно за цінами нижчими, ніж визначена собівартість по складу, на 2,8 млн грн. Водночас безоплатно працівникам видавали зерно, молоко та олію під час перебування підприємства у стадії санації, що призвело до непродуктивних витрат 2,8 млн грн.

Підсумовуючи загальні результати дослідження, аудиторська група надала 13 пропозицій та рекомендацій для поліпшення ефективності управління коштами і майном та покращання фінансових результатів діяльності підприємства. 

Нагадаємо, Служба безпеки України повідомила про викриття схеми з привласнення майна державного підприємства, яке підпорядковується Національній академії аграрних наук.

Служба безпеки України затримала керівника одного з комунальних позашкільних спортивних навчальних закладів Одеської міської ради на систематичному отриманні хабарів. 

Служба безпеки України викрила посадовців центру кардіохірургії при Одеській обласній лікарні на отриманні хабарів, беручи з клієнтів до півмільйона гривень.

Слідчі Державного бюро розслідувань затримали начальника сектору дізнання одного з відділень Березівського районного відділу поліції в Одеській області під час одержання неправомірної вигоди.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови опрацював у 2021 році 3 тисячі 574 звернення громадян щодо порушення законодавства про державну мову. Як зазначили у пресслужбі секретаріату, найбільше звернень надійшло: з міста Києва - 557, Харківської області - 339, Одеської області - 157, Дніпропетровської області -135, Запорізької області - 94, Донецької … читати далi

Виконуючий обов'язки міністра навколишнього середовища та природніх ресурсів Руслан Стрелець затвердив проєкт організації території Національного парку "Тузлівські лимани". Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив колишній директор Нацпарку Іван Русєв. Відповідно до затвердженого проєкту, 37,34% території Нацпарку є заповідною зоною, 16,37% – зоною регульованої рекреації, 0,02% – зоною стаціонарної … читати далi

Верховна Рада України 281 голосами підтримала у другому читанні законопроєкт №5490, який дає право суддям Вищого антикорупційного суду притягувати учасників судового процесу до адміністративної відповідальності за неповагу до суду. Законопроєкт, підготовлений Міністерством юстиції, надає суддям вищих спеціалізованих судів (у тому числі ВАКС) відповідні повноваження на розгляд таких справ у порядку, … читати далi

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно заступника начальника одного із відділів та державного інспектора Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди. Про це повідомили у пресслужбі відомства. Йдеться про затриманих у липні 2021 року. Слідство з’ясувало, що інспектори під час проведення … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР