Доходи місцевих бюджетів Одещини в середньому нижчі за загальноукраїнські

09 лютого 2021 р. 12:45

бюджет фінанси

Виконання річного плану доходів місцевих бюджетів Одеської області в 2020 році склало 95%. У порівнянні з 2019 роком спостерігається збільшення доходів місцевих бюджетів на 788,7 мільйонів гривень.

Про це повідомляє радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Олеся Голинська.

За даними Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, у 2020 році доходи місцевих бюджетів Одещини наповнилися на 18 млрд 336,4 млн грн (ця сума не враховує обсягу дотацій та субвенцій, а також власних надходжень бюджетних установ за 2020 рік).

Темп росту доходів місцевих бюджетів Одещини склав 4,4% при середньоукраїнському показнику 5,4%.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – його надходження складають 10 млрд 222,6 млн грн. Темп зростання в порівнянні з 2019 роком - 6,6% при середньоукраїнському - 7,5%. Річний план по цьому податку недовиконано на 7,2%. 

Плата за землю – 2 млрд 766,2 млн грн. Недовиконання склало 4,4%. В порівнянні з 2019 роком це джерело зменшилося на 174,1 млн грн. Темп зростання склав мінус 5,4%.

Єдиний податок, який сплачують підприємці Одещини, – 2 млрд 355,1 млн грн при недовиконанні надходжень на 6,9%. Темп зростання склав мінус 6,1% при середньоукраїнському значенні +7,8%.

Таким чином, за всіма основними доходними джерелами темпи зростання в Одеській області менші за середні показники по Україні.

Водночас, за даними Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», в Одеській області - найбільша мережа розпорядників і одержувачів коштів місцевих бюджетів на півдні України. У 2020 році мережу розпорядників та одержувачів коштів Одеської області складала 1 тисяча 991 юридична особа (для порівняння: Миколаївська область – 1 тис. 131, Херсонська – 1 тис. 440).

Нагадаємо, громади Одеської області у 2020 році найменше використали кошти державної субвенції за трьома напрямками: «розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості», «надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» та «соціально-економічний розвиток окремих територій». 

Втім, громади області завершили 2020 рік із загальним показником виконання річного плану доходів 102%. 

Минулого року радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського Регіонального офісу програми «U-LEAD з Європою» Олеся Голинська провела аналіз оцінки показників бюджетів 872 ОТГ України за 9 місяців 2020 року і три громади Одещини увійшли до десятки найбільш фінансово спроможних в Україні.

Програма "U-LEAD з Європою" підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею, Словенією та Швецією.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Ренійська міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила низку заходів щодо запобігання виникненню пожеж, загибелі та травмуванню людей під час пожеж, відпочинку на водних об'єктах та використання виробів, організації профілактичної та інформаційно-роз'яснювальної роботи на території Ренійської міської територіальної громади в 2022 році. Як повідомляє кореспондент ІзбірКому, у … читати далi

Російські псевдомиротворці що дислокуються у Придністров'ї отримали завдання відновити військовий аеродром та техніку в Тирасполі. Про це повідомив очільник Одеської ОДА Максим Марченко. Проте за його словами, приказ був відданий марно тому що техніка 30 років не експлуатувалася, а запчастини вочевидь були продані. Тож наразі устаткування аеродрому та техніка, за … читати далi

Турецьку заставну плиту, яка свідчить про ремонт південно-західної вежі цитаделі Білгород-Дністровської фортеці у XVII сторіччі, відновили та встановили 22 травня. Про це повідомив ректор Південноукраїнського педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, депутат Одеської обласної ради Андрій Красножон. За його словами, оригінал плити був втрачений, ймовірно, під час румунської окупації Одеси. … читати далi

Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня.  Відповідне рішення 22 травня підтримали 320 народних обранців.  Минулого разу 21 квітня Верховна рада ухвалила президентський законопроєкт про затвердження указу "Про продовження терміну дії воєнного стану в Україні", яким воєнний стан продовжувався до 24 травня, вочевидь, тепер … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР