Доходи місцевих бюджетів Одещини в середньому нижчі за загальноукраїнські

09 лютого 2021 р. 12:45

бюджет фінанси

Виконання річного плану доходів місцевих бюджетів Одеської області в 2020 році склало 95%. У порівнянні з 2019 роком спостерігається збільшення доходів місцевих бюджетів на 788,7 мільйонів гривень.

Про це повідомляє радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Олеся Голинська.

За даними Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, у 2020 році доходи місцевих бюджетів Одещини наповнилися на 18 млрд 336,4 млн грн (ця сума не враховує обсягу дотацій та субвенцій, а також власних надходжень бюджетних установ за 2020 рік).

Темп росту доходів місцевих бюджетів Одещини склав 4,4% при середньоукраїнському показнику 5,4%.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – його надходження складають 10 млрд 222,6 млн грн. Темп зростання в порівнянні з 2019 роком - 6,6% при середньоукраїнському - 7,5%. Річний план по цьому податку недовиконано на 7,2%. 

Плата за землю – 2 млрд 766,2 млн грн. Недовиконання склало 4,4%. В порівнянні з 2019 роком це джерело зменшилося на 174,1 млн грн. Темп зростання склав мінус 5,4%.

Єдиний податок, який сплачують підприємці Одещини, – 2 млрд 355,1 млн грн при недовиконанні надходжень на 6,9%. Темп зростання склав мінус 6,1% при середньоукраїнському значенні +7,8%.

Таким чином, за всіма основними доходними джерелами темпи зростання в Одеській області менші за середні показники по Україні.

Водночас, за даними Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», в Одеській області - найбільша мережа розпорядників і одержувачів коштів місцевих бюджетів на півдні України. У 2020 році мережу розпорядників та одержувачів коштів Одеської області складала 1 тисяча 991 юридична особа (для порівняння: Миколаївська область – 1 тис. 131, Херсонська – 1 тис. 440).

Нагадаємо, громади Одеської області у 2020 році найменше використали кошти державної субвенції за трьома напрямками: «розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості», «надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» та «соціально-економічний розвиток окремих територій». 

Втім, громади області завершили 2020 рік із загальним показником виконання річного плану доходів 102%. 

Минулого року радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського Регіонального офісу програми «U-LEAD з Європою» Олеся Голинська провела аналіз оцінки показників бюджетів 872 ОТГ України за 9 місяців 2020 року і три громади Одещини увійшли до десятки найбільш фінансово спроможних в Україні.

Програма "U-LEAD з Європою" підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею, Словенією та Швецією.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Сьогодні, 30 листопада, у ліцеї «Олімпієць» знайшли мертвим 15-річного підлітка. За даними Нацполіції, юнака виявила вихователька у вбиральні повішеним. "Трагедія в ліцеї Олімпієць. Втратила життя дитина, хлопець 15 років. Трагедія для всіх, хто працює з дітьми, освітян, однолітків. Ведеться слідство. Тому причини, з яких це сталося, називати зараз неможливо. Ми працюємо разом з … читати далi

ХІІІ Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 23 до 30 липня 2022 року в Одесі. Про це повідомила генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух. За її словами, одразу після завершення Одеського міжнародного кінофестивалю команда починає планувати проведення наступного фестивалю.  "Зараз ми раді оголосити дати улюбленої події літа всіх українських кіноманів. 13-й Одеський міжнародний кінофестиваль … читати далi

30 листопада Верховна Рада прийняла Закон "Про Службу військового капеланства". Про це повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.  Закон регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної прикордонної служби України, … читати далi

Одеська обласна державна адміністрація 19 листопада змінила правила допуску журналістів до своєї будівлі. Відповідну інформацію оприлюднили під час засідання П'ятого апеляційного суду.  Через зміну правил суд частково задовольнив скаргу ОДА на рішення Одеського окружного адміністративного суду, що задовольнив позов головного редактора ІзбірКома Валерія Болгана за юридичного супроводу Громадського центру правосуддя, заснованого Одеською обласною організацією ВГО … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР