Доходи місцевих бюджетів Одещини в середньому нижчі за загальноукраїнські

09 лютого 2021 р. 12:45

бюджет фінанси

Виконання річного плану доходів місцевих бюджетів Одеської області в 2020 році склало 95%. У порівнянні з 2019 роком спостерігається збільшення доходів місцевих бюджетів на 788,7 мільйонів гривень.

Про це повідомляє радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Олеся Голинська.

За даними Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, у 2020 році доходи місцевих бюджетів Одещини наповнилися на 18 млрд 336,4 млн грн (ця сума не враховує обсягу дотацій та субвенцій, а також власних надходжень бюджетних установ за 2020 рік).

Темп росту доходів місцевих бюджетів Одещини склав 4,4% при середньоукраїнському показнику 5,4%.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – його надходження складають 10 млрд 222,6 млн грн. Темп зростання в порівнянні з 2019 роком - 6,6% при середньоукраїнському - 7,5%. Річний план по цьому податку недовиконано на 7,2%. 

Плата за землю – 2 млрд 766,2 млн грн. Недовиконання склало 4,4%. В порівнянні з 2019 роком це джерело зменшилося на 174,1 млн грн. Темп зростання склав мінус 5,4%.

Єдиний податок, який сплачують підприємці Одещини, – 2 млрд 355,1 млн грн при недовиконанні надходжень на 6,9%. Темп зростання склав мінус 6,1% при середньоукраїнському значенні +7,8%.

Таким чином, за всіма основними доходними джерелами темпи зростання в Одеській області менші за середні показники по Україні.

Водночас, за даними Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», в Одеській області - найбільша мережа розпорядників і одержувачів коштів місцевих бюджетів на півдні України. У 2020 році мережу розпорядників та одержувачів коштів Одеської області складала 1 тисяча 991 юридична особа (для порівняння: Миколаївська область – 1 тис. 131, Херсонська – 1 тис. 440).

Нагадаємо, громади Одеської області у 2020 році найменше використали кошти державної субвенції за трьома напрямками: «розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості», «надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» та «соціально-економічний розвиток окремих територій». 

Втім, громади області завершили 2020 рік із загальним показником виконання річного плану доходів 102%. 

Минулого року радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського Регіонального офісу програми «U-LEAD з Європою» Олеся Голинська провела аналіз оцінки показників бюджетів 872 ОТГ України за 9 місяців 2020 року і три громади Одещини увійшли до десятки найбільш фінансово спроможних в Україні.

Програма "U-LEAD з Європою" підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею, Словенією та Швецією.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Найбільш високооплачуваним за перше півріччя 2021 року став міський голова Запоріжжя Володимир Буряк - його зарплата у звітному періоді становила 709 тисяч 395 гривень.  А його одеський колега Генадій Труханов заробив за той самий термін 138,3 тисячі гривень - тобто вп'ятеро менше. Меру Києва за пів року нарахували 360,6 тисячі гривень, тобто вдвічі менше, … читати далi

Державний концерн «Укроборонпром» вирішив не продовжувати контракт з беззмінним протягом 32 років гендиректором Одеського авіаційного заводу Віталієм Юхачовим. Тимчасово виконуючим обов'язки керівника підприємства став головний інженер Володимир Шацьких, повідомляє «Думська». Віталій Юхачов народився 16 листопада 1949 року в місті Вяземському Хабаровського краю РРФСР. У 1973 році закінчив Київський інститут інженерів цивільної … читати далi

Такі висновки можна зробити після аналізу даних, які були отримані в результаті щотижневого моніторингу одеського інформаційного простору командою проєкту “Infocrime Одеса” за підтримки британського фонду Thompson Reuters, у партнерстві з Інститутом масової інформації.* Попереднього тижня в інформаційному просторі Одещини значно зросла кількість інформаційних маніпуляцій у порівнянні з усіма попередніми моніторинговими … читати далi

Причина сутички між співробітниками департаменту муніципальної безпеки і представниками охоронної фірми «Самсон» полягає у самовільному перекритті ділянки Курортного провулка, яку забудовник вважає частиною своєї прибудинкової території. Конфлікт  стався на території ЖК «Гагарін Плаза». Разом із «муніципалами» до висотки прийшов глава Приморської районної адміністрації Марат Корольов, а також інші представники міської влади, щоб демонтувати … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР