Депутати Одеської міської ради використали лише третину коштів своїх фондів

13 грудня 2021 р. 11:36

Одеса фінанси

Використання коштів депутатських фондів за 11 місяців 2021 року сягнули лише 74,4 мільйонів гривень, тобто 38,8% запланованих у 2021 році витрат.

Про це під час апаратної наради в Одеському муніципалітеті повідомила заступниця Одеського міського голови Світлана Бедрега.

За її словами, під час формування бюджету на 2021 рік планувалося, що депутати витратять 192 мільйони. 

Вона зазначила, що станом на 1 липня були розподілені всі кошти, але потім їх перерозподілили.

Також, за словами Світлани Бедреги, в міській раді взагалі є проблема з використанням бюджету розвитку. Так, впродовж 9 місяців використані 57% коштів бюджету розвитку, запланованого на 2021 рік. 42% треба було використати протягом третього кварталу, а за фактом з цього залишку 62% доведеться використати в грудні.    

У свою чергу, Одеський міський голова Геннадій Труханов розпорядився з'ясувати причини такого невиконання депутатських фондів. 

"Треба розібратися, що гальмує виконання, щоб наступного року цього не допустити. Якщо не вистачає досвіду, то можна організувати мастеркласи для депутатів, чи розібратися, може десь гальмують наші служби", - зазначив мер.

Він також припустив, що проблеми із використанням цих грошей можуть виникати через бажання депутатів робити одразу багато проєктів, що перевантажує міські служби.

"Деякі депутати вважають, що це просто як у ресторані -  підійшов, покликав і тебе обслужили. Тож одразу йдуть до наших служб із великою кількістю проєктів. Але ж наші служби мають обробити кожен з цих проєктів, а людей в нас більше не стає. А враховуючи обмеженість робочого дня, ковідні обмеження тощо, також може виникати проблема. Треба розібратися, де стається затримка", - зазначив мер.  

Депутатський фонд Одеської міської ради – це кошти бюджету розвитку, що за заявою депутата скеровуються на фінансування винятково капітальних робіт у виборчому окрузі. Фактично депутатський фонд – це гроші платників податків, які депутат може витратити на покращення інфраструктури свого округу. В ідеальному варіанті таке рішення обранець може приймати після консультацій з мешканцями округу або за "наказами" виборців. 

 

Нагадаємо, депутати Одеської міської ради зверталися у 2020 році до робочої групи з розгляду пропозицій депутатів щодо використання коштів депутатського фонду 231 раз і загалом розподілили 128 мільйонів гривень.

У квітні 2020 року аналітики кампанії "Атестація місцевих депутатів" спробували показати, як депутати Одеської міської ради в рамках своїх повноважень відповідають на виклики пандемії. А ще порівняли, як саме змінилися пріоритети серед місцевих обранців щодо розподілу коштів депутатського фонду 2020 року у порівнянні з минулими роками.

Традиційно у рамках громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад" проводиться аналіз використання коштів депутатського фонду за попередній рік. Аналітики презентували результати аналізу використання депфонду Одеської міської ради за 2018 рік.

Нагадаємо, депутати Одеської міської ради затвердили склад постійних депутатських комісій та їх голів, сформувавши всього 11 комісій.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

16 січня на 62 році життя не стало відомого одеського фотографа Олександра Шевчука. Про це повідомили його друзі та колеги у Facebook. Олександр Шевчук народився в Одесі 31 серпня 1960 року. У 1982 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. У 80-х почав займатися фотографією, з 1987 року - фотограф гурту «Провінція» … читати далi

Великі платники податків з початку календарного року зобов'язані стати на податковий облік. Однак у цьому році великі підприємства опинилися на обліку у різних регіонах, непов'язаних з фактичним місцезнаходженням. Окрім того, за новим місцем обліку підприємства мають подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, а сплачувати податки за місцем попереднього обліку. … читати далi

Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень голови Одеської обласної ради Григорія Діденка. Розпорядження, підписані головою ради, розміщені на офіційному сайті Одеської обласної ради у підрозділі "Діяльність". Згідно з Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної, обласної, районної у місті ради в межах своїх повноважень видає … читати далi

В аеропорту Одеси прикордонники виявили 32-річну громадянку Таджикистану, яка перебувала у міжнародному розшуку. Про це повідомив пресцентр Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Бази даних міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол спрацювала під час здійснення прикордонного контролю. Інспектори встановили, що її розшукують за участь у терористичній групі. Жінку одразу ж … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР