Аудитори знайшли порушення в діяльності державного підприємства на Одещині

28 травня 2021 р. 20:11

аудит бюджет фінанси

Працівники Південного офісу Держаудитслужби завершили державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України» за період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

Як зазначається в преслужбі офісу, аудитори виявили низку факторів і недоліків, які негативно вплинули на фінансово-господарську діяльність підприємства. За результатами дослідження встановлено факти неефективних управлінських дій, що призвели до упущеної вигоди та непродуктивних витрат, на загальну суму 63 млн гривень.

Зокрема, аудиторами встановлено, що підприємство укладало завідомо невигідні для себе форвардні контракти із приватними фірмами на продаж сільськогосподарських культур. У разі непостачання у повному обсязі товару за умовами договорів підприємство мало сплачувати штраф у розмірі 100% вартості недопоставленого товару, що призвело до нарахування в судах штрафних санкцій на загальну суму 12 млн гривень.

Окрім цього, матеріально-технічна база підприємства застаріла, модернізація та своєчасне оновлення не проводилося багато років, що зумовило потребу залучення сторонніх осіб до обробки земель та додаткових витрат підприємства на суму 17,1 млн грн. Незважаючи на це, врожайність сільськогосподарських культур менша, ніж у середньому по Арцизькому району Одеської області, що призвело до упущеної вигоди отримання доходів на суму 17,2 млн гривень.

Аудитори також установили, що через несприятливі погодні умови поряд з не страхуванням урожаю від таких ризиків, що давало б змогу розраховувати на повну або часткову компенсацію, підприємство недоотримало 5,3 млн грн; підприємство реалізувало продукцію тваринництва та рослинництва за цінами, які не покривають витрати на їх виробництво, через що недоотримано 4,5 млн грн доходів. А реалізація молока за цінами нижчими за середні по області призвела до недоотримання доходів на суму 1,5 млн гривень.

За результатами аудиторського дослідження для поліпшення ефективності управління майном, покращання фінансових результатів діяльності підприємству надано 15 рекомендацій для обов’язкового використання.

Нагадаємо, раніше працівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили державний фінансовий аудит бюджету Шабівської сільської об’єднаної територіальної громади за 2018-2020 роки.

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили ревізію селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міськради та виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на 2,7 мільйонів гривень. 

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили державний фінансовий аудит бюджету міста Білгорода-Дністровського Одеської області. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Значні руйнування мереж у більшості мікрорайонів Херсона вкрай ускладнюють роботи з відновлення системи. Проте наразі вже 60% абонентів міста  отримують теплопостачання від місцевої ТЕЦ. Про це повідомляє пресслужба НАК "Нафтогаз України". Попри обстріли та постійні перебої з електроенергією, фахівці титанічними зусиллями повертають тепло в деокупований Херсон. Усі вони щоденно ризикують власним … читати далi

Слідчі Служби безпеки завершили досудове розслідування щодо зрадниці, яка пішла на співпрацю з ворогом й працювала у створеному окупаційною владою так званому "Департаменте образования и науки военно-гражданской администрации Херсонской области". Про це повідомляє пресслужба СБУ. Отримавши посаду "заступника начальника департаменту", Зловмисниця займалася впровадженням в освітніх закладах тимчасово окупованих районів Херсонської … читати далi

7 грудня у Херсонській державній морській академії відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція "ПРОБЛЕМИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ МОРСЬКОЇ ГАЛУЗІ" - PSDMI-2022. У заході взяли участь представники наукових кіл Англії, Литви та України. На конференції фахівці обговорили наступні питання: - морська екологія та захист навколишнього середовища; - безпека життєдіяльності в морській галузі; - економіка … читати далi

У місті доведеться замінити усю систему водопостачання через її руйнування солоною водою, яку пустили по водопроводу ще на початку травня. Про це розказав гендиректор КП "Миколаївводоканалу" Борис Дуденко, пише LIGA.net. Нагадаємо, що з 6-го травня Миколаїв вимушено використовує солону воду Бузького лиману через руйнування прісного водогону з Дніпра. Через "морську воду" місту … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР