Аудитори знайшли порушення в діяльності державного підприємства на Одещині

28 травня 2021 р. 20:11

аудит бюджет фінанси

Працівники Південного офісу Держаудитслужби завершили державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України» за період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

Як зазначається в преслужбі офісу, аудитори виявили низку факторів і недоліків, які негативно вплинули на фінансово-господарську діяльність підприємства. За результатами дослідження встановлено факти неефективних управлінських дій, що призвели до упущеної вигоди та непродуктивних витрат, на загальну суму 63 млн гривень.

Зокрема, аудиторами встановлено, що підприємство укладало завідомо невигідні для себе форвардні контракти із приватними фірмами на продаж сільськогосподарських культур. У разі непостачання у повному обсязі товару за умовами договорів підприємство мало сплачувати штраф у розмірі 100% вартості недопоставленого товару, що призвело до нарахування в судах штрафних санкцій на загальну суму 12 млн гривень.

Окрім цього, матеріально-технічна база підприємства застаріла, модернізація та своєчасне оновлення не проводилося багато років, що зумовило потребу залучення сторонніх осіб до обробки земель та додаткових витрат підприємства на суму 17,1 млн грн. Незважаючи на це, врожайність сільськогосподарських культур менша, ніж у середньому по Арцизькому району Одеської області, що призвело до упущеної вигоди отримання доходів на суму 17,2 млн гривень.

Аудитори також установили, що через несприятливі погодні умови поряд з не страхуванням урожаю від таких ризиків, що давало б змогу розраховувати на повну або часткову компенсацію, підприємство недоотримало 5,3 млн грн; підприємство реалізувало продукцію тваринництва та рослинництва за цінами, які не покривають витрати на їх виробництво, через що недоотримано 4,5 млн грн доходів. А реалізація молока за цінами нижчими за середні по області призвела до недоотримання доходів на суму 1,5 млн гривень.

За результатами аудиторського дослідження для поліпшення ефективності управління майном, покращання фінансових результатів діяльності підприємству надано 15 рекомендацій для обов’язкового використання.

Нагадаємо, раніше працівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили державний фінансовий аудит бюджету Шабівської сільської об’єднаної територіальної громади за 2018-2020 роки.

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили ревізію селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міськради та виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на 2,7 мільйонів гривень. 

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили державний фінансовий аудит бюджету міста Білгорода-Дністровського Одеської області. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР