Аудитори знайшли порушення в діяльності державного підприємства на Одещині

28 травня 2021 р. 20:11

аудит бюджет фінанси

Працівники Південного офісу Держаудитслужби завершили державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України» за період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

Як зазначається в преслужбі офісу, аудитори виявили низку факторів і недоліків, які негативно вплинули на фінансово-господарську діяльність підприємства. За результатами дослідження встановлено факти неефективних управлінських дій, що призвели до упущеної вигоди та непродуктивних витрат, на загальну суму 63 млн гривень.

Зокрема, аудиторами встановлено, що підприємство укладало завідомо невигідні для себе форвардні контракти із приватними фірмами на продаж сільськогосподарських культур. У разі непостачання у повному обсязі товару за умовами договорів підприємство мало сплачувати штраф у розмірі 100% вартості недопоставленого товару, що призвело до нарахування в судах штрафних санкцій на загальну суму 12 млн гривень.

Окрім цього, матеріально-технічна база підприємства застаріла, модернізація та своєчасне оновлення не проводилося багато років, що зумовило потребу залучення сторонніх осіб до обробки земель та додаткових витрат підприємства на суму 17,1 млн грн. Незважаючи на це, врожайність сільськогосподарських культур менша, ніж у середньому по Арцизькому району Одеської області, що призвело до упущеної вигоди отримання доходів на суму 17,2 млн гривень.

Аудитори також установили, що через несприятливі погодні умови поряд з не страхуванням урожаю від таких ризиків, що давало б змогу розраховувати на повну або часткову компенсацію, підприємство недоотримало 5,3 млн грн; підприємство реалізувало продукцію тваринництва та рослинництва за цінами, які не покривають витрати на їх виробництво, через що недоотримано 4,5 млн грн доходів. А реалізація молока за цінами нижчими за середні по області призвела до недоотримання доходів на суму 1,5 млн гривень.

За результатами аудиторського дослідження для поліпшення ефективності управління майном, покращання фінансових результатів діяльності підприємству надано 15 рекомендацій для обов’язкового використання.

Нагадаємо, раніше працівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили державний фінансовий аудит бюджету Шабівської сільської об’єднаної територіальної громади за 2018-2020 роки.

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили ревізію селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міськради та виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на 2,7 мільйонів гривень. 

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили державний фінансовий аудит бюджету міста Білгорода-Дністровського Одеської області. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради вдруге оголосила тендер для обрання компанії, якій заплатять за реконструкцію об’єкту благоустрою – ділянки пляжу «Лузанівка», з дообладнанням засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Новий аукціон … читати далi

Співробітники податкової міліції Державної фіскальної служби в Одеській області спільно з співробітниками Управління Служби безпеки України в Одеській області викрили одне із товариств в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Як повідомили у пресслужбі ДФС, встановлено, що посадові особи, організували реалізацію паливно-мастильних матеріалів за готівкові кошти без відображення в податковій … читати далi

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру керівнику станції туристичної поліції в Одеській області, який вимагав хабарі від підприємця. Як стверджують у ДБР,  встановлено, що посадовець Нацполіції вимагав щотижневу «данину» від підприємця, який здійснював несанкціоновану торгівлю тютюновими виробами та алкоголем на узбережжі Чорного моря. За гроші правоохоронець обіцяв не притягувати … читати далi

Етап польових досліджень на території шостого кілометра Овідіопольської дороги, де були знайдені останки жертв політичних репресій 1937-1938 років завершився. Останки розстріляних людей залишені в землі до ексгумації, ями законсервовані. «Обстежено практично всю земельну ділянку розміром 4,76 га. Через кожні два метри робилися траншеї - шурфи. Їх зроблено близько 180. Виявлено 29 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР