Аудитори знайшли порушення в діяльності державного підприємства на Одещині

28 травня 2021 р. 20:11

аудит бюджет фінанси

Працівники Південного офісу Держаудитслужби завершили державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства «Дослідне господарство імені М.І. Кутузова Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України» за період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

Як зазначається в преслужбі офісу, аудитори виявили низку факторів і недоліків, які негативно вплинули на фінансово-господарську діяльність підприємства. За результатами дослідження встановлено факти неефективних управлінських дій, що призвели до упущеної вигоди та непродуктивних витрат, на загальну суму 63 млн гривень.

Зокрема, аудиторами встановлено, що підприємство укладало завідомо невигідні для себе форвардні контракти із приватними фірмами на продаж сільськогосподарських культур. У разі непостачання у повному обсязі товару за умовами договорів підприємство мало сплачувати штраф у розмірі 100% вартості недопоставленого товару, що призвело до нарахування в судах штрафних санкцій на загальну суму 12 млн гривень.

Окрім цього, матеріально-технічна база підприємства застаріла, модернізація та своєчасне оновлення не проводилося багато років, що зумовило потребу залучення сторонніх осіб до обробки земель та додаткових витрат підприємства на суму 17,1 млн грн. Незважаючи на це, врожайність сільськогосподарських культур менша, ніж у середньому по Арцизькому району Одеської області, що призвело до упущеної вигоди отримання доходів на суму 17,2 млн гривень.

Аудитори також установили, що через несприятливі погодні умови поряд з не страхуванням урожаю від таких ризиків, що давало б змогу розраховувати на повну або часткову компенсацію, підприємство недоотримало 5,3 млн грн; підприємство реалізувало продукцію тваринництва та рослинництва за цінами, які не покривають витрати на їх виробництво, через що недоотримано 4,5 млн грн доходів. А реалізація молока за цінами нижчими за середні по області призвела до недоотримання доходів на суму 1,5 млн гривень.

За результатами аудиторського дослідження для поліпшення ефективності управління майном, покращання фінансових результатів діяльності підприємству надано 15 рекомендацій для обов’язкового використання.

Нагадаємо, раніше працівники Південного офісу Держаудитслужби закінчили державний фінансовий аудит бюджету Шабівської сільської об’єднаної територіальної громади за 2018-2020 роки.

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили ревізію селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності Затоківської селищної ради Білгород-Дністровської міськради та виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на 2,7 мільйонів гривень. 

Працівники Південного офісу Державної аудиторської служби завершили державний фінансовий аудит бюджету міста Білгорода-Дністровського Одеської області. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) визнала, що Росія переслідує режисера Євгена Лавренчука з політичних мотивів та виключила його з бази розшуку. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За її словами, дані про Лавренчука видалили, оскільки вони не відповідають статті 3 Статуту Інтерполу, яка забороняє «будь-яке … читати далi

За даними МОЗ, за добу в Одеській області зареєстрували 2 тис. 598 нових випадків захворювання COVID-19, 5 осіб померли. Добою раніше було виявлено 2 тисячі 406 нових хворих. Власне до цього в останнє антирекорд був 2 тисячі 296 нових інфікованих, зареєстрований 27 жовтня 2021 року. Як росла кількість захворювань в … читати далi

У місті Рені у 2021 році розпочали реалізацію трьох проєктів: термомодернізації Центральної міської лікарні, створення служби поліцейських офіцерів громади, в народі прозваних шерифами, та розчищення балки Баланешти. Всі три проєкти минулого року повністю реалізовані не були, і завдання їх завершення доведеться вирішувати в 2022 році. Перша згадка про проєкт реконструкції … читати далi

Правоохоронці повідомили про підозру директору одного з комунальних підприємств Ізмаїльської міськради, що є депутатом вказаної ради, інженеру управління капітального будівництва цієї міської ради, директору підприємства, який виконував роботи з будівництва та реконструкції міської каналізації, за фактом службового підроблення та привласнення бюджетних коштів в особливо великому розмірі Про це повідомили у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР