Апеляційний суд постановив стягнути з компанії "ГЕРЦ" на користь тепловиків майже 38 мільйонів

Південно-Західний апеляційний господарський суд постановив залишити без задоволення апеляційну скаргу ТОВ "Фінансова компанія ГЕРЦ"  на рішення Господарського суду Одеської області від 02.04.2021 р. у справі №916/2786/20. Відповідна інформація оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Позивачем по справі виступало комунальне підприємство "Теплопостачання міста Одеси" Одеської міської ради (КП "ТМО"). 

Інтереси держави в особі КП захищала прокуратура Одеської області. За твердженням прокуратури, компанія "ГЕРЦ" у порушення умов договору № 161130-01 від 30.11.2016 після отримання коштів, що надходили від населення як оплата за спожиту теплову енергію, не повністю перераховувала їх на рахунок із спеціальним режимом використання.

Внаслідок таких дій гроші не були розподілені відповідно до вимог чинного законодавства та не були використані для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу. ТОВ ФК «ГЕРЦ», вважала прокуратура, допускало такі порушення систематично, ба більше, уже наявні судові рішення про стягнення з компанії безпідставно утриманих відповідачем коштів за інші періоди.

Суть порушення ТОВ «ФК «Герц» умов договору, за твердженням прокуратури, полягала у наступному. Відповідач самостійно, без направлення платіжних вимог комунальному підприємству як замовнику при обробці інформації про платежі, утримував кошти у розмірі 2% від сплачених населенням в якості оплати наданих ним послуг з приймання та переказу коштів, що надійшли від платників через АСОКП (автоматизовану систему).

За вказаною позовною заявою місцевим господарським судом 29.09.2020 відкрито провадження у справі №916/2786/20. Ця судова інстанція частково задовольнила вимоги позивача та постановила стягнути з ТОВ "Фінансова компанія ГЕРЦ" на користь КП "Теплопостачання міста Одеси" безпідставно утримані грошові кошти у розмірі 37 млн 513 тис. 862,09 грн. Крім того, "ГЕРЦ" має сплатити на користь Одеської обласної прокуратури судовий збір у розмірі 562 тис. 707,35грн. 

Отже, апеляційна скарга компанії "ГЕРЦ" не допомогла. 

Нагадаємо, ще у травні 2020 року комунальне підприємство “Теплопостачання міста Одеси” звернулося до Господарського суду Одеси з позовом про розірвання договору з Фінансовою компанією “ГЕРЦ”.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За даними МОЗ, за добу в Одеській області зареєстрували 2 тис. 598 нових випадків захворювання COVID-19, 5 осіб померли. Добою раніше було виявлено 2 тисячі 406 нових хворих. Власне до цього в останнє антирекорд був 2 тисячі 296 нових інфікованих, зареєстрований 27 жовтня 2021 року. Як росла кількість захворювань в … читати далi

У місті Рені у 2021 році розпочали реалізацію трьох проєктів: термомодернізації Центральної міської лікарні, створення служби поліцейських офіцерів громади, в народі прозваних шерифами, та розчищення балки Баланешти. Всі три проєкти минулого року повністю реалізовані не були, і завдання їх завершення доведеться вирішувати в 2022 році. Перша згадка про проєкт реконструкції … читати далi

Правоохоронці повідомили про підозру директору одного з комунальних підприємств Ізмаїльської міськради, що є депутатом вказаної ради, інженеру управління капітального будівництва цієї міської ради, директору підприємства, який виконував роботи з будівництва та реконструкції міської каналізації, за фактом службового підроблення та привласнення бюджетних коштів в особливо великому розмірі Про це повідомили у … читати далi

Сума надходжень у державний бюджет від туристичного збору у 2021 році склала 244 мільйони гривень, що на 86,8% перевищує показник 2020 року (130,6 млн грн), а також на 20% вищий за аналогічний показник 2019 року, коли до бюджету надійшли 196 мільйонів. Про це повідомила пресслужба Державного агентства з розвитку туризму. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР