Як французьке шампанське: бессарабське вино може отримати географічно захищену назву

26 січня 2020 р. 13:51

На Одещині планують захистити бренд вина, зробленого з винограду, що росте на березі озера Ялпуг.

Про це пише НВ.

Місцева виноробня має намір подати документи на отримання охоронного свідоцтва для своїх вин "Колоніст".

Власниця підприємства Алла Плачкова стверджує, що на берегах Ялпуга сформувався особливий кліматичний теруар із різкими перепадами температур протягом доби.

«Тому вдень виноград відмінно накопичує цукор, а вночі — кислотність, яка дає вину свіжість», — пояснює вона.

До того ж ґрунт тут має близький до поверхні вапняний шар, який позитивно впливає на мінералізацію та кислотність кінцевого продукту.

«Вино з берегів Ялпуга має високий вміст танінів, гарний насичений колір і потужний аромат», — розповідає А. Плачкова.

Тим часом нещодавно в Україні з’явилася перша географічно захищена назва продукту — сир «гуцульська овеча бриндзя». Її виготовляють з молока овець, которих випасають на високогірних пасовищах. Молоко сквашують, потім вручну вибирають напівфабрикат, формують із нього сирні «голови» і висушують їх. Після чого продукт спускають у долини, де його — знову вручну — перетирають із сіллю. І залишають доходити в бочках, виготовлених із карпатської смереки.

Саме так  - "гуцульська бриндзя" - цей сир тепер називатимуть у всій Європі: нещодавно він пройшов офіційну реєстрацію й отримав «захищену назву з географічним зазначенням». Таки чином «бриндзя» стала в один ряд зі всесвітньо відомими пармезаном, шампанським та портвейном.

Окрім виробників бриндзі, на свої власні назви з географічною прив’язкою претендують ще кілька українських продуктів. Передусім це мелітопольська черешня — документи на її реєстрацію вже подали до Міністерства економрозвитку. 

За словами Ольги Трофімцевої, яка раніше обіймала посаду в. о. міністра сільського господарства, захищені назви допомагають збільшити додану вартість.

«Такий продукт зазвичай продається за вищою ціною, оскільки має унікальні якості, плюс обмежений ареал походження», — пояснює вона.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

На виборчій дільниці №511509 (село Фонтанка Одеського району) 26 жовтня члени сільської територіальної виборчої комісії проголосували за дозвіл дільничній виборчій комісії виправити протокол. Спостерігач ОПОРИ зафіксував, як члени Фонтанської сільської ТВК на засіданні голосують за те, щоб дозволити дільничній виборчій комісії внести уточнення у протокол про підрахунок голосів виборців просто … читати далi

Служба автомобильных дорог в Одесской области провело чтобы выбрать подрядчиков для текущего среднего ремонта одного из двух участков трассы Болград-Кубей-Арциз. Соответствующая информация содержится в системе электронных закупок Prozorro. Речь идет о небольшом участке в 6,4 километра, который предлагалось ремонтировать за 89 млн 803,1 тыс. грн.  В конкурсе хотели участвовать три компании, ООО «Евродор», ООО «Ростдорстрой» и ООО … читати далi

Оптова ціна на природний газ для виробників теплової енергії, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ у рамках спеціальних обов’язків (ПСО), у жовтні 2020 року  становить 5 тис. 374,1 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). ро це повідомили у пресслужбі «Нафтогаз … читати далi

Представниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова представила бачення та пропозиції центру щодо підвищення безпеки в місті Одеса на онлайн-дискусії «Безпека Південної Пальміри», яка відбулась 23 жовтня за ініціативи Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в Одеському регіоні. Як повідомила пресслужбі Одеської обласної організації «Комітет виборців України», зокрема, було акцентовано на важливості … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР