Як французьке шампанське: бессарабське вино може отримати географічно захищену назву

26 січня 2020 р. 13:51

На Одещині планують захистити бренд вина, зробленого з винограду, що росте на березі озера Ялпуг.

Про це пише НВ.

Місцева виноробня має намір подати документи на отримання охоронного свідоцтва для своїх вин "Колоніст".

Власниця підприємства Алла Плачкова стверджує, що на берегах Ялпуга сформувався особливий кліматичний теруар із різкими перепадами температур протягом доби.

«Тому вдень виноград відмінно накопичує цукор, а вночі — кислотність, яка дає вину свіжість», — пояснює вона.

До того ж ґрунт тут має близький до поверхні вапняний шар, який позитивно впливає на мінералізацію та кислотність кінцевого продукту.

«Вино з берегів Ялпуга має високий вміст танінів, гарний насичений колір і потужний аромат», — розповідає А. Плачкова.

Тим часом нещодавно в Україні з’явилася перша географічно захищена назва продукту — сир «гуцульська овеча бриндзя». Її виготовляють з молока овець, которих випасають на високогірних пасовищах. Молоко сквашують, потім вручну вибирають напівфабрикат, формують із нього сирні «голови» і висушують їх. Після чого продукт спускають у долини, де його — знову вручну — перетирають із сіллю. І залишають доходити в бочках, виготовлених із карпатської смереки.

Саме так  - "гуцульська бриндзя" - цей сир тепер називатимуть у всій Європі: нещодавно він пройшов офіційну реєстрацію й отримав «захищену назву з географічним зазначенням». Таки чином «бриндзя» стала в один ряд зі всесвітньо відомими пармезаном, шампанським та портвейном.

Окрім виробників бриндзі, на свої власні назви з географічною прив’язкою претендують ще кілька українських продуктів. Передусім це мелітопольська черешня — документи на її реєстрацію вже подали до Міністерства економрозвитку. 

За словами Ольги Трофімцевої, яка раніше обіймала посаду в. о. міністра сільського господарства, захищені назви допомагають збільшити додану вартість.

«Такий продукт зазвичай продається за вищою ціною, оскільки має унікальні якості, плюс обмежений ареал походження», — пояснює вона.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В номере газеты «Ренийский вестник» за 7 августа 2020 года на первой полосе от имени аппарата районного совета размещена информация Ренийского районного совета по финансовым средствам, выделенным на COVID-19. В публикации говорится, что по состоянию на 1 августа 2020 года, на предотвращение угрозы COVID-19 в Ренийском районе в общей сложности … читати далi

Светофоры появятся на перекрестке улиц Шевченко – Репина и пересечении проспекта Суворова с улицей Репина.  Вместе со светофорами будут оборудуют и пешеходные узлы, установка которых  начнется уже в следующем году, а пока идет проектирование данных объектов.  Кроме того, город планирует закрыть один из городских маршрутов № 11А. (музей Суворова ул. Запорожская). … читати далi

Комунальне підприємство електричних мереж зовнішнього освітлення "Одесміськсвітло" оголосило 18 тендерів для обрання компанії якій заплатять за капітальний ремонт систем зовнішнього освітлення вулиць міста Одеси. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Найдорожчий з них - капітальний ремонт систем зовнішнього освітлення проспекту Добровольського з очікуваною вартістю закупівлі в 5 мільйонів 239,4 тисяч … читати далi

Измаильская комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайным ситуациям 3 августа разрешила работу ночных клубов и ресторанов города после 23:00.  Такие смягчения приняты поскольку на территории города установлен «зеленый уровень» опасности и пока деятельность данных учреждений можно разрешить.  При этом, не зависимо от того, какой уровень опасности установлен, все другие … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР