Верховна Рада України вирішила збільшити мінімальну зарплату з першого вересня

25 серпня 2020 р. 14:45

Верховна Рада

Верховна Рада України внесла зміни до Державного бюджету, збільшивши між іншим мінімальну зарплату з першого вересня до 5 тисяч гривень.

Про це повідомили у пресслужбі парламенту. 

Загалом підтримали законопроєкт 295 народних депутатів серед яких вісім представників Одеської області: Ігор Васильковський, Олександр Горенюк, Артем Дмитрук, Олексій Леонов, Олег Колєв, Сергій Колебошин, Олександр Ткаченко («Слуга народу»), Антон Кіссе («Партія «За майбутнє»).

Не голосували: Олексій Гончаренко («Європейська солідарність»), Анатолій Урбанський («Партія «За майбутнє»). Степан Чернявський («Слуга народу»), Тетяна Плачкова («Опозиційна платорма-За життя!») були відсутні.

Обрані за списками Микола Скорик («Опозиційна платформа - За життя»), Андрій Костін, а також Іван Шинкаренко та Юлія Діденко («Слуга народу») проголосували «за». 

Згідно із законопроектом, місячну мінімальну зарплату підвищують із 4 тисячі 723 до 5 тисяч гривень, в погодинному розмірі вона становитиме 29,2 грн (відповідно до чинного закону - 28,31 грн).

Додаткові бюджетні видатки на підвищення мінімальної заробітної плати пропонується здійснити за рахунок збільшення надходжень від податку на доходи фізичних осіб - на 461 млн 337,8 тис. грн. і податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування - на 80 млн грн, а також зменшення видатків Міністерству фінансів України (обслуговування державного боргу) на 3 млрд 461 млн 224,9 тис. грн, що, згідно з пояснювальною запискою до проєкту, обумовлено «відхиленням фактичного курсу національної валюти до іноземних валют порівняно з прогнозним курсом, врахованим під час підготовки Державного бюджету України на 2020 рік (зі змінами)».

Нагадаємо, до нинішнього рівня мінімальна зарплата підвищилася з 1 січня, коли в Україні набула чинності низка законодавчих змін і нових правил.

Нагадаємо також, що Верховна Рада України ухвалила в цілому проект закону №3485 про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення виборчого законодавства. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради повідомив про тимчасове закриття руху автотранспорту по вул. Водопровідній (на ділянці від Італійського бульвару до виїзду з автостанції «Старосінна»).  Як зазначили в пресслужбі мерії, перекриття відбудеться в рамках другого етапу реконструкції вулиці Новощіпний ряд. З 30 січня 2021 року і до завершення ремонтних робіт … читати далi

Верховна Рада України підтримала в другому читанні президентський проєкт Закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» (№3612).  Як зазначає пресслужба парламенту, за його ухвалення проголосували 255 нардепів. До другого читання в документ надійшло 1 тис. 386 правок.  Законом передбачені електронні процедури при організації та проведенні всеукраїнського референдуму, в тому числі електронні голосування. … читати далi

Одеський міжнародний кінофестиваль цьогоріч відбудеться в Одесі 14-21 серпня. Як зазначили в пресслужбі фестивалю, на початку року Одеський міжнародний кінофестиваль змінив керівний склад. Виконавчою директоркою Одеського міжнародного кінофестивалю стала Анна Мачух. Впродовж 2011-2016 років Анна працювала директоркою департаменту з маркетингу ОМКФ, з 2017-го обіймала посаду директорки Кіноринку ОМКФ, а з 2018 рік по … читати далi

Доступ медіа до головного корпусу Одеської обласної ради на пр. Шевченка, 4 обмежили входом лише в супроводі пресслужби. Як виявилося, документ з такими вимогами підписали ще 15 грудня минулого року голова Одеської обласної ради Григорій Діденко та голова Одеської обласної адміністрації Сергій Гриневецький. Зокрема, сьогодні журналіст ІзбірКому зміг відвідати засідання колегії Одеської обласної адміністрації … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР