Одеська область знаходиться на другому місці серед регіонів України за кількістю російських компаній

30 липня 2020 р. 21:25

YouControl фінанси інфографіка

Спираючись на дані дослідження Центру економічної стратегії, експерти сервісу YouControl порахували присутність російських компаній в областях України.

Переважно російські компанії сконцентровані у Києві - 725.

Якщо дивитись на регіони, то найбільше компаній зареєстровано у Східній та Південній Україні:  у Харківській області (104 компанії); в Одеській області (94 компанії); у Дніпропетровській області (76 компаній); у Запорізькій області (58 компаній). Також велика кількість російських компаній зосереджена у Київській області (75 компаній).

Також сервіс вказує, що за останні роки російська присутність дещо скоротилась, хоча і зросла спершу після початку війни.

За останні 10 років російська присутність на Західній Україні впала, окрім Закарпатської області, де вона зросла найбільше по країні. Також серед областей, де зафіксоване збільшення компаній, що належать Росії, Сумська, Черкаська, Кіровоградська та Чернігівська області. Але це не обов’язково свідчить про систематичне збільшення російської присутності: наприклад, в Закарпатській та Черкаській областях ключовим чинником було придбання російською компанією місцевого обленерго.

Не лише російські компанії створюють свої представництва та відкривають фірми в Україні ‒ деякі українські компанії також ведуть бізнес в Росії. 

618 українських компаній є засновниками російських компаній або некомерційних організацій (НКО), із них 592 - активні. Якщо не включати компанії, що знаходяться в Криму або Донецькій чи Луганській областях, залишаються 464 українських компаній (із них 444 активних).

Найбільше юросіб, які засновують компанії в Росії, з Києва (210 компаній), що логічно, як для столиці. Відносно багато компаній із Південно-Східної України є також засновниками юросіб в Росії. Таких компаній налічується:

70  в Криму;

56 в Донецькій області;

55 в Харківській області;

48 в Дніпропетровській області; 

30 в Запорізькій області. 

При цьому на Західній Україні майже відсутні компанії, що є засновниками юросіб в РФ:

у Львівській їх 5;

в Рівненській ‒ 4;

в Чернівецькій ‒ 3;

в Хмельницькій ‒ 2; 

в Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській та Закарпатській областях лише по одній такій компанії.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністерство закордонних справ Румунії скерували посольству України дипломатичну ноту, відповідно до якої Румунія підтвердила початок роботи пункту пропуску Орлівка (Україна) - Ісакча (Румунія) з 10 серпня. Про це повідомив заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло.  «Поки що тільки для вантажних автомобілів. Чекаємо в найближчий термін рішення румунської частини на всі інші транспортні … читати далi

Рідні брати, 16-річний Денис та 14-річний Руслан із Коханівки Ананьївського району, звернули увагу на незнайому дитину, яка каталася на велосипеді в їхньому населеному пункті, а трохи згодом і на викладене поліцейськими орієнтування на Facebook, та зрозуміли, що це одна і та  сама дитина. Не гаючи часу хлопці подзвонили на спецлінію «102», … читати далi

Двадцятип'ятирічний місцевий мешканець, будучи службовою та матеріально відповідальною особою і маючи вільний доступ до каси, заволодів коштами ТОВ у сумі двохсот тисяч гривень. Про це  повідомляє пресслужба Національної поліції України в Одеській області. З метою укриття скоєного злочину зловмисник протягом декількох місяців вносив завідомо неправдиві відомості до супровідного касового ордеру, кожного … читати далi

Хозяйственный суд продлил сроки рассмотрения дела о застройке побережья в районе Трассы здоровья компанией "Варда Плюс" под видом яхт-клуба.В тоже время, прокуратура Одесской области подала иск на отмену разрешений на строительные работы. Об этом сообщает Украинская Служба Информации. Напомним, что на одном из последних заседаний представитель застройщика попытался затянуть дело, потребовав … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР