Одеська область знаходиться на другому місці серед регіонів України за кількістю російських компаній

30 липня 2020 р. 21:25

YouControl фінанси інфографіка

Спираючись на дані дослідження Центру економічної стратегії, експерти сервісу YouControl порахували присутність російських компаній в областях України.

Переважно російські компанії сконцентровані у Києві - 725.

Якщо дивитись на регіони, то найбільше компаній зареєстровано у Східній та Південній Україні:  у Харківській області (104 компанії); в Одеській області (94 компанії); у Дніпропетровській області (76 компаній); у Запорізькій області (58 компаній). Також велика кількість російських компаній зосереджена у Київській області (75 компаній).

Також сервіс вказує, що за останні роки російська присутність дещо скоротилась, хоча і зросла спершу після початку війни.

За останні 10 років російська присутність на Західній Україні впала, окрім Закарпатської області, де вона зросла найбільше по країні. Також серед областей, де зафіксоване збільшення компаній, що належать Росії, Сумська, Черкаська, Кіровоградська та Чернігівська області. Але це не обов’язково свідчить про систематичне збільшення російської присутності: наприклад, в Закарпатській та Черкаській областях ключовим чинником було придбання російською компанією місцевого обленерго.

Не лише російські компанії створюють свої представництва та відкривають фірми в Україні ‒ деякі українські компанії також ведуть бізнес в Росії. 

618 українських компаній є засновниками російських компаній або некомерційних організацій (НКО), із них 592 - активні. Якщо не включати компанії, що знаходяться в Криму або Донецькій чи Луганській областях, залишаються 464 українських компаній (із них 444 активних).

Найбільше юросіб, які засновують компанії в Росії, з Києва (210 компаній), що логічно, як для столиці. Відносно багато компаній із Південно-Східної України є також засновниками юросіб в Росії. Таких компаній налічується:

70  в Криму;

56 в Донецькій області;

55 в Харківській області;

48 в Дніпропетровській області; 

30 в Запорізькій області. 

При цьому на Західній Україні майже відсутні компанії, що є засновниками юросіб в РФ:

у Львівській їх 5;

в Рівненській ‒ 4;

в Чернівецькій ‒ 3;

в Хмельницькій ‒ 2; 

в Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській та Закарпатській областях лише по одній такій компанії.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Громадяни перешкоджали руху транспорту, порушували спокій людей та не реагували на вимоги поліцейських припинити протиправні дії. Про це повідомила пресслужба Нацполіції в Одеській області. У всіх правопорушників у територіальному відділі поліції відбирають пояснення. Відносно них будуть складені протоколи за статтями 173 (Дрібне хуліганство) та 185 (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, … читати далi

У пробному зовнішньому незалежному оцінюванні взяли участь 7 тис. 851 особа, тобто 92% від кількості зареєстрованих. Про це повідомив директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак. Також він зазначив, що порушень під час тестування зафіксовано не було, 45 пунктів тестування (з них 26 – в Одесі) працювали з дотриманням карантинних вимог. … читати далi

ІзбірКом продовжує слідкувати за деклараціями народних обранців. Тож наразі розглянемо, які статки має голова Одеської обласної ради Григорій Діденко. Власної нерухомості в очільника облради немає, але дружина Юлія Діденко має: квартиру у Києві площею 32,2 кв. м з 2014 року; 39,9 кв. м приміщення у Трускавці з 2009 року; земельну ділянку … читати далi

З початку поточного тижня жителі міста Рені, які приходили в КП «Водоканал» заплатити за воду, або з якихось інших потреб, не знаходили цієї установи за звичною адресою, а оголошення на дверях повідомляло, що «Водоканал» переїхав. За останні два роки це вже другий «переїзд» комунального підприємства. З будівлі за адресою: вулиця … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР