Одеська область знаходиться на другому місці серед регіонів України за кількістю російських компаній

30 липня 2020 р. 21:25

YouControl фінанси інфографіка

Спираючись на дані дослідження Центру економічної стратегії, експерти сервісу YouControl порахували присутність російських компаній в областях України.

Переважно російські компанії сконцентровані у Києві - 725.

Якщо дивитись на регіони, то найбільше компаній зареєстровано у Східній та Південній Україні:  у Харківській області (104 компанії); в Одеській області (94 компанії); у Дніпропетровській області (76 компаній); у Запорізькій області (58 компаній). Також велика кількість російських компаній зосереджена у Київській області (75 компаній).

Також сервіс вказує, що за останні роки російська присутність дещо скоротилась, хоча і зросла спершу після початку війни.

За останні 10 років російська присутність на Західній Україні впала, окрім Закарпатської області, де вона зросла найбільше по країні. Також серед областей, де зафіксоване збільшення компаній, що належать Росії, Сумська, Черкаська, Кіровоградська та Чернігівська області. Але це не обов’язково свідчить про систематичне збільшення російської присутності: наприклад, в Закарпатській та Черкаській областях ключовим чинником було придбання російською компанією місцевого обленерго.

Не лише російські компанії створюють свої представництва та відкривають фірми в Україні ‒ деякі українські компанії також ведуть бізнес в Росії. 

618 українських компаній є засновниками російських компаній або некомерційних організацій (НКО), із них 592 - активні. Якщо не включати компанії, що знаходяться в Криму або Донецькій чи Луганській областях, залишаються 464 українських компаній (із них 444 активних).

Найбільше юросіб, які засновують компанії в Росії, з Києва (210 компаній), що логічно, як для столиці. Відносно багато компаній із Південно-Східної України є також засновниками юросіб в Росії. Таких компаній налічується:

70  в Криму;

56 в Донецькій області;

55 в Харківській області;

48 в Дніпропетровській області; 

30 в Запорізькій області. 

При цьому на Західній Україні майже відсутні компанії, що є засновниками юросіб в РФ:

у Львівській їх 5;

в Рівненській ‒ 4;

в Чернівецькій ‒ 3;

в Хмельницькій ‒ 2; 

в Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській та Закарпатській областях лише по одній такій компанії.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеська мерія цього року не штрафувала підприємців за неприбирання снігу, як наприклад у 2018 році.  Як пояснили ІзбірКому, не штрафували їх через локдаун.  "Не штрафували, бо локдаун. Обходилися своїми силами", - пояснили в муніципалітеті.  Зазначимо, що за даними мерії, через ожеледицю 13 січня в міські лікарні звернулися 54 одесити.   Між тим, … читати далi

Одеська область посідає п'яте місце в Україні за сумою доходів, що прогнозують фінансисти обласної ради у 2021 році, так само як й місто Одеса. Як повідомляв раніше ІзбірКом, 24 грудня 2020 року депутати обласної ради зібралися на третю сесію та ухвалили бюджет регіону із запланованими доходами на суму 4 мільярди 824 мільйони 643 тисячі … читати далi

Тенісистка Еліна Світоліна в Україні впливовіша за міського голову Одеси Геннадія Труханова, а той в свою чергу має більше впливу, ніж олігарх Борис Кауфман.  Принаймні так вважають читачі журналу «Фокус», який провів другий інтерактивний рейтинг «Найвпливовіші українці за версією читачів».   У листопаді перша ракетка України Еліна Світоліна увійшла в десятку тенісисток світу, які … читати далi

Поліцейські Одеси перевіряють інформацію про загрозу вибуху в дошкільних навчальних закладах міста, що в черговий раз надійшла до правоохоронців на електронну пошту. Як зазначили в поліції, цього разу йдеться про 185 садочків.  За словами директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олени Буйневич, йдеться про 128 міських дитсадків та 57 приватних.  … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР