Одеська область знаходиться на другому місці серед регіонів України за кількістю російських компаній

30 липня 2020 р. 21:25

YouControl фінанси інфографіка

Спираючись на дані дослідження Центру економічної стратегії, експерти сервісу YouControl порахували присутність російських компаній в областях України.

Переважно російські компанії сконцентровані у Києві - 725.

Якщо дивитись на регіони, то найбільше компаній зареєстровано у Східній та Південній Україні:  у Харківській області (104 компанії); в Одеській області (94 компанії); у Дніпропетровській області (76 компаній); у Запорізькій області (58 компаній). Також велика кількість російських компаній зосереджена у Київській області (75 компаній).

Також сервіс вказує, що за останні роки російська присутність дещо скоротилась, хоча і зросла спершу після початку війни.

За останні 10 років російська присутність на Західній Україні впала, окрім Закарпатської області, де вона зросла найбільше по країні. Також серед областей, де зафіксоване збільшення компаній, що належать Росії, Сумська, Черкаська, Кіровоградська та Чернігівська області. Але це не обов’язково свідчить про систематичне збільшення російської присутності: наприклад, в Закарпатській та Черкаській областях ключовим чинником було придбання російською компанією місцевого обленерго.

Не лише російські компанії створюють свої представництва та відкривають фірми в Україні ‒ деякі українські компанії також ведуть бізнес в Росії. 

618 українських компаній є засновниками російських компаній або некомерційних організацій (НКО), із них 592 - активні. Якщо не включати компанії, що знаходяться в Криму або Донецькій чи Луганській областях, залишаються 464 українських компаній (із них 444 активних).

Найбільше юросіб, які засновують компанії в Росії, з Києва (210 компаній), що логічно, як для столиці. Відносно багато компаній із Південно-Східної України є також засновниками юросіб в Росії. Таких компаній налічується:

70  в Криму;

56 в Донецькій області;

55 в Харківській області;

48 в Дніпропетровській області; 

30 в Запорізькій області. 

При цьому на Західній Україні майже відсутні компанії, що є засновниками юросіб в РФ:

у Львівській їх 5;

в Рівненській ‒ 4;

в Чернівецькій ‒ 3;

в Хмельницькій ‒ 2; 

в Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській та Закарпатській областях лише по одній такій компанії.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

П'ятий апеляційний адміністративний суд повернув позов Одеського осередку громадської організації «Автомайдан» про визнання незаконним будівництва першого міського центру спортивного дресирування собак «Догтауна» на території парку меморіалу 411-ої батареї. Про це повідомив голова осередку Віталій Устименко.  Раніше, за його словами, активісти програли суперечку в Одеському окружному адміністративному суді.  У квітні Одеський осередок громадської організації «Автомайдан» звернувся до Одеського окружного адміністративного суду … читати далi

Одеський окружний адміністративний суд 29 жовтня провів перше засідання за слуханням про визнання такими що не відбулися виборів голови Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади та оголосив перерву до 30 жовтня. Позивач зажадав викликати на засідання Андрія Апанасенка, який склав присягу як голова громади та вже провів першу сесію сільської ради.  Зазначимо, … читати далi

Обвинувачених в нападі на лідера одеського осередка «Автомайдану» Віталія Устименка колегія суддів Приморського районного суду залишила під вартою на 30 діб. За словами самого активіста, прокуратура змінила свого представника в суді, а судді відклали оголошення вироку до 26 листопада.  Зазначимо, що за інформацією «Суспільного», прокурори вимагали продовження запобіжного заходу до 60 діб, а адвокат … читати далi

Територіальна виборча комісія в Чорноморську прийняла всі протоколи дільниць і оголосила нового мера, якого підтримали 34,31% виборців. Їм став Василь Гуляєв, якого висунула партія «За майбутнє», повідомляє «04868 сайт м. Чорноморськ».  Василь Гуляєв народився в смт Олександрівка. У 2006 році був обраний сільським головою села Молодіжне, а в 2010 був переобраний на … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР