Одеська область посіла 3 місце за обсягами виробленої будівельної продукції у першому півріччі

Серед регіонів України за обсягами виробленої будівельної продукції Одеська область посіла третє місце. Підприємства регіону виробили її на сумму 6 мільярдів 607,9 мільйонів гривень.

Про це повідомили у Головному управлінні статистики в Одеській області.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, це на 11 відсотків більше. 

За характером будівництва обсяги робіт розподілились таким чином: роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення – 68% від загального обсягу, решта – з капітального та поточного ремонтів. 

У січні–червні 2020 року середньооблікова кількість штатних працівників, зайнятих на будівельних підприємствах Одеської області із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб, становила 13,2 тис. осіб та у порівнянні з відповідним періодом 2019 року збільшилась на 6,1 %. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного середньооблікового штатного працівника становила 7 тисяч 113 гривень. 

У 2019 році в Одеській області працювали 2 тисячі 189 будівельних підприємств, з яких левову частку (97,4%) становили малі підприємства. Кількість зайнятих на будівельних підприємствах дорівнювала 17,7 тис. осіб або 6,4 % від усіх зайнятих в економіці області. 

Торік прийнято в експлуатацію 1 млн 87,2 тис. кв. м. загальної площі житла, що майже вдвічі більше, ніж у 2018 році, з них 65,6 % - у міських поселеннях,  34,4 %. – у сільській місцевості (чверть – у будинках із двома і більше квартирами). 

У містах Одесі, Чорноморську, Южному, а також Біляївському, Лиманському та Овідіопольському районах прийнято в експлуатацію 95,3% від загального обсягу площі житла.

В експлуатацію введено 16,8 тис. квартир, середній розмір квартири –  64,6 кв.м. загальної площі, при цьому у міських поселеннях – 62,1 кв.м., у сільській місцевості – 69,9 кв.м.

Серед прийнятих у 2019 році в експлуатацію квартир: 9 тисяч 906  – у 16-поверхових  і вище будівлях, 2 тисячі 545 – у 9-12 поверхових, 1 тисяча 686 – в 1-2 поверхових, 1 тисяча 141 – у 3-5 поверхових будівлях.

Крім житлових будівель, введено в експлуатацію дачні та садові будинки загальною площею 79,9 тис. кв.м.

Нагадаємо, в Одеській області за січень-червень 2020 року зафіксовано найбільше падіння фізичного обсягу виробництва продукції сільського господарства. За інформацією Державної служби статистики України, індекс сільськогосподарської продукції в регіоні (в порівнянні з першим півріччям минулого року) склав всього 33,1 (це найгірший показник в Україні). 

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку області з початку інвестування, за попередніми даними, на 31 грудня 2019 року становив 1 млрд 279,3 млн дол. США

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області провело тендер для пошуку компанії, якій заплатять за послуги з нанесення розмітки полотна доріг міста. Про це повідомили у системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон відбувся 24 лютого і в ньому взяли участь чотири компанії: ТОВ "Трафік Менеджмент Груп", ТОВ "Терос … читати далi

Експорт товарів з Одеської області у 2020 році становив 1 трильйон 360,6 мільйонів доларів США, а імпорт – 2 трильйони 190,6 мільйонів доларів.   Як повідомляють у Головному управлінні статистики в Одеській області, порівняно з 2019 роком експорт зменшився на 1,7%, імпорт збільшився – на 15,0%. Негативне сальдо становило 830 млн дол. Зовнішньоторговельні операції проводилися … читати далi

Одеський міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження, яким скоротив чисельність співробітників Юридичного департаменту муніципалітету зі 111 працівників до 107. Про це повідомили в пресслужбі мерії. Працівників департаменту стане менше на чотири з березня. Таким чином, зменшується штатна чисельність апарату Одеської міської ради та її виконавчих органів з 1 тисячі 981 одиниці … читати далi

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього депутата однієї з політичних сил, підозрюваного у підкупі члена виборчої комісії. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури. У жовтні минулого року правоохоронці затримали депутата під час підкупу члена однієї із територіальних виборчих комісій на Одещині. З’ясовано, що депутат за … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР