Фонд держмайна ініціює передачу яхт-клубу в Одесі у довгострокову оренду замість приватизації

10 квітня 2020 р. 22:11

фінанси

Фонд державного майна України вважає приватизацію ДП «Чорноморський яхт-клуб» в Одесі недоцільною та готується провести конкурс з передачі цього об’єкту в довгострокову оренду на умовах збереження основного профілю його діяльності. 

Про це повідомили у пресслужбі Фонду. 

Фонд проаналізував потенційні ризики від можливої приватизації розташованого на березі Чорного моря яхт-клубу. Після того як сплине 5-річний пост-приватизаційний термін, новий власник може здійснити забудову частини берега моря на території яхт-клубу, а також змінити профіль його діяльності, зазначили у пресслужбі.

Відтак, щоб не допустити виникнення таких ризиків у майбутньому, Фонд планує виключити ДП «Чорноморський яхт-клуб» із переліку об’єктів для приватизації і передати його найближчим часом в довгострокову оренду з обов’язковим збереженням профілю діяльності. При цьому майбутній орендар яхт-клубу отримає можливість інвестувати в його розвиток, однак, не матиме можливості у майбутньому викупити його за рахунок «невід'ємних покращень».

Нещодавно Фонд призначив на посаду директора яхт-клубу президента Вітрильної федерації Одеської області Альберта Кабакова. Йому доручено здійснити повну інвентаризацію підприємства і завершити його підготовку до аукціону з оренди.

Очікується, що приблизно в травні або на початку червня 2020 року будуть проведені публічні обговорення додаткових умов оренди яхт-клубу, які будуть враховані в договорі оренди для забезпечення подальшого розвитку об’єкта. До участі в обговоренні будуть запрошені усі зацікавленні в розвитку клубу сторони. Фонд наголошує, що такі публічні обговорення відбудуться у разі, якщо цьому не завадить можливе продовження карантину. Також у Фонді підкреслили, що представники вітрильного спорту, місцевої громади Одеси, громадські активісти міста підтримують ініціативу щодо передачі клубу в довгострокову оренду з обов’язковим збереженням основного профілю його діяльності.

Нагадаємо, в грудні минулого року Фонд державного майна України скасував торги з продажу єдиного майнового комплексу державного підприємства «Чорноморський яхт-клуб». Раніше Фонд державного майна України вперше оприлюднив повний перелік всіх об'єктів, що підлягають приватизації. Єдиний майновий комплекс державного підприємства «Чорноморський яхт-клуб» також був у списку.

19 лютого, Одеський окружний адміністративний суд відмовився знімати заборону з будівництва на території яхт-клубу.

Суд заарештував земельну ділянку за адресою Французький бульвар, 1/5, де анонсували будівництво яхт-клубу.

У березні 2019 року Одеська міська рада затвердила проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки в районі Аркадії площею майже 0,7 га і надала його в оренду підприємству, а на початку вересня одеське управління ДАБК дозволило своїм рішенням фірмі розпочати будівельні роботи.

У листопаді активісти низки організацій прийшли до місця будівництва і знесли там паркан.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Начальница коммунального предприятия «Теплоснабжение города Одесса» Анна Позднякова обратилась в Facebook к народным депутатам, имеющим отношение к Одесской области, с просьбой поддержать два законопроекта.  Как пояснила Анна Позднякова, речь идет о законопроекте №2458 от 15 ноября 2019 года «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно урегулирования отдельных вопросов в сфере предоставления жилищно-коммунальных … читати далi

Державна служба геології та надр України анонсувала довгоочікувані інвестиційні пропозиції — ділянки із покладами руд золота дві з яких - ділянки на півночі Одеської області - «Квітківська» та «Майська». Вони пропонуються для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки строком на п'ять років. При цьому ділянки «Квітківська» та «Майська» можуть розглядатися як один … читати далi

Одеський міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження про внесення змін до розпорядження міського голови від 14 вересня «Про скликання громадських слухань щодо обговорення питань про повернення деяким об’єктам топоніміки у місті Одесі попередніх назв».  Про це повідомили у  пресслужбі Одеського муніципалітету.  Згідно розпорядження, «громадські слухання» вирішили замінити «інтернет-конференцією». Протягом двох місяців з дня … читати далi

Депутаты Одесского городского совета утвердили состав постоянных депутатских комиссий и их председателей, сформировав всего 11 комиссий.  В некоторых из них по два члена, а в некоторых более пяти.  Например в комиссии по вопросам культуры, туризма и международных отношений пока лишь два члена:  Олег Филимонов («Слуга народа»)   Людмила Варавва («Доверяй делам»). … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР