Фонд держмайна ініціює передачу яхт-клубу в Одесі у довгострокову оренду замість приватизації

10 квітня 2020 р. 22:11

фінанси

Фонд державного майна України вважає приватизацію ДП «Чорноморський яхт-клуб» в Одесі недоцільною та готується провести конкурс з передачі цього об’єкту в довгострокову оренду на умовах збереження основного профілю його діяльності. 

Про це повідомили у пресслужбі Фонду. 

Фонд проаналізував потенційні ризики від можливої приватизації розташованого на березі Чорного моря яхт-клубу. Після того як сплине 5-річний пост-приватизаційний термін, новий власник може здійснити забудову частини берега моря на території яхт-клубу, а також змінити профіль його діяльності, зазначили у пресслужбі.

Відтак, щоб не допустити виникнення таких ризиків у майбутньому, Фонд планує виключити ДП «Чорноморський яхт-клуб» із переліку об’єктів для приватизації і передати його найближчим часом в довгострокову оренду з обов’язковим збереженням профілю діяльності. При цьому майбутній орендар яхт-клубу отримає можливість інвестувати в його розвиток, однак, не матиме можливості у майбутньому викупити його за рахунок «невід'ємних покращень».

Нещодавно Фонд призначив на посаду директора яхт-клубу президента Вітрильної федерації Одеської області Альберта Кабакова. Йому доручено здійснити повну інвентаризацію підприємства і завершити його підготовку до аукціону з оренди.

Очікується, що приблизно в травні або на початку червня 2020 року будуть проведені публічні обговорення додаткових умов оренди яхт-клубу, які будуть враховані в договорі оренди для забезпечення подальшого розвитку об’єкта. До участі в обговоренні будуть запрошені усі зацікавленні в розвитку клубу сторони. Фонд наголошує, що такі публічні обговорення відбудуться у разі, якщо цьому не завадить можливе продовження карантину. Також у Фонді підкреслили, що представники вітрильного спорту, місцевої громади Одеси, громадські активісти міста підтримують ініціативу щодо передачі клубу в довгострокову оренду з обов’язковим збереженням основного профілю його діяльності.

Нагадаємо, в грудні минулого року Фонд державного майна України скасував торги з продажу єдиного майнового комплексу державного підприємства «Чорноморський яхт-клуб». Раніше Фонд державного майна України вперше оприлюднив повний перелік всіх об'єктів, що підлягають приватизації. Єдиний майновий комплекс державного підприємства «Чорноморський яхт-клуб» також був у списку.

19 лютого, Одеський окружний адміністративний суд відмовився знімати заборону з будівництва на території яхт-клубу.

Суд заарештував земельну ділянку за адресою Французький бульвар, 1/5, де анонсували будівництво яхт-клубу.

У березні 2019 року Одеська міська рада затвердила проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки в районі Аркадії площею майже 0,7 га і надала його в оренду підприємству, а на початку вересня одеське управління ДАБК дозволило своїм рішенням фірмі розпочати будівельні роботи.

У листопаді активісти низки організацій прийшли до місця будівництва і знесли там паркан.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Усі учасники судового провадження у справі про пожежу в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, який на вулиці Троїцькій проігнорували його. Про це повідомили у пресслужбі Приморського районного суду.  Через те, що явка цих людей визнана судом обов’язковою засідання відкладено до 3 серпня на 15:30. Нагадаємо, до Приморського районного суду … читати далi

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання прокурора та продовжив строк дії процесуальних обов’язків, які покладені на колишнього заступника начальника Головного управління Національної поліції Одеської області. Як повідомили у пресслужбі суду,  підозрюваний зобов’язаний прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про зміну … читати далi

Наступного року частиною національного проекту «Велике будівництво» стане відновлення 100 культурних об’єктів, серед яких  Одеський художній музей. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. «Вперше за 30 років незалежності ми реально зможемо відновити історико-культурну спадщину. Яка, подекуди, в критичному стані – занедбана … читати далi

Очередное заседание по делу бывшего первого заместителя председателя Одесской облгосадминистрации Александра Орлова, которого подозревают в причастности к организации массовых беспорядков, а также избиению участников акции и журналистов 19 февраля 2014 года состоялось в Приморском суде 8 июля. Суд допросил еще двух свидетелей - Александра Румилиатиса и Дмитрия Волошенкова, сообщает Odessa.online. Первый возглавляет … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР