Вбиває 99,9% бактерій: Антимонопольники розкритикували написи на санітайзері одеського виробника

04 липня 2020 р. 21:11

медицина

Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило, що ТОВ “Сан Клін ІНТ”, що виробляє в Одесі та продає санітарно-гігієнічні (дезінфікуючі) засоби, написало на етикетках своєї продукції, що та знищую 99,9%  найбільш розповсюджених небезпечних бактерій.

Про це повідомили у пресслужбі АМКУ.

В Антимонопольному комітеті вважають, що таки написи можуть скласти у споживача уявлення про значний перелік мікробів або бактерій, які знищуються, беручи до уваги числові значення “99,9%”, а не лише відносно Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli та Candida albicans, які підлягали експериментальному дослідженню.

Антимонопольники зауважили, що ані у наданих ТОВ “Сан Клін ІНТ” висновках звітів про науково-дослідну роботу, ані у висновках санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів не зазначені формулювання, викладені у написах на етикетках засобів.

"Дії ТОВ "Сан Клін ІНТ" призводять до стимулювання зацікавленості споживачів шляхом поширення інформації, що вводить в оману, що може надати ТОВ “Сан Клін ІНТ” неправомірні переваги на ринку та поставити у більш вигідне становище порівняно з конкурентами.
Таким чином, дії ТОВ “Сан Клін ІНТ” мають ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції“ у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.
Керуючись частиною шостою статті 14 Закону України “Про Антимонопольний комітет України“, адміністративна колегія Відділення 16 червня 2020 року надала суб’єкту господарювання рекомендації здійснити заходи для запобігання вчинення дій, які можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, від недобросовісної конкуренції", - вирішили в АМКУ, та рекомендували компанії прибрати цю інформацію з етикеток, що підприємці й зробили.

Нагадаємо, Одеськие обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало Комунальному некомерційному підприємству «Миколаївська центральна районна лікарня» зробити розрахунок економічно-обгрунтованої вартості платних медичних послуг з проведення медичних оглядів, що є обов'язковими для певної категорії споживачів та подати його на затвердження Миколаївській районній раді.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Інститут масової інформації готовий оприлюднити назви 10 сайтів, які подають майже 100-відсотково якісну інформацію. Про це заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк під час дискусії на міжнародній конференції “Безпечний онлайн – 2020: сучасні виклики”. “Є рейтинг якісних медіа. Він називається “білий список” і скоро його буде оприлюднено. Я можу анонсувати, … читати далi

Приморський райсуд Одеси обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання усім чотирьом обвинуваченим по справі пожежі, що відбулася у грудні 2019 року в будинку 25 на Троїцькій та в якій загинули 16 осіб. Суддя Віктор Попревич частково задовольнив клопотання прокуратури, передає «Думська». На думку прокурора Євгена Антощука, цей запобіжний захід найм'якіший серед тих, які передбачає Кримінально-процесуальний кодекс. … читати далi

Земельна комісія Одеської міської ради погодила відведення земельної ділянки під багатофункціональний Палац спорту по вулиці Центральний аеропорт, 2-Б площею 2,0837 га. Як передає Центр публічних розслідувань, це питання було внесено з голосу як "суспільно важливе". Як пояснив голова комісії Сергій Страшний, необхідність закріпити землю за КП «Стадіон "Спартак"» пов'язана з … читати далi

Колегія Верховного суду України відхилила вимоги депутатів колишньої Арцизької районної ради до Верховної Ради України щодо збереження Арцизького району як адміністративної одиниці. Про це повідомив новообраний міський голова Арциза Сергій Парпуланський на своїй сторінці в Facebook. За його словами, думки суддів розділилися троє проти двох і тепер депутати планують звернутись до … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР