Вбиває 99,9% бактерій: Антимонопольники розкритикували написи на санітайзері одеського виробника

04 липня 2020 р. 21:11

медицина

Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило, що ТОВ “Сан Клін ІНТ”, що виробляє в Одесі та продає санітарно-гігієнічні (дезінфікуючі) засоби, написало на етикетках своєї продукції, що та знищую 99,9%  найбільш розповсюджених небезпечних бактерій.

Про це повідомили у пресслужбі АМКУ.

В Антимонопольному комітеті вважають, що таки написи можуть скласти у споживача уявлення про значний перелік мікробів або бактерій, які знищуються, беручи до уваги числові значення “99,9%”, а не лише відносно Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli та Candida albicans, які підлягали експериментальному дослідженню.

Антимонопольники зауважили, що ані у наданих ТОВ “Сан Клін ІНТ” висновках звітів про науково-дослідну роботу, ані у висновках санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів не зазначені формулювання, викладені у написах на етикетках засобів.

"Дії ТОВ "Сан Клін ІНТ" призводять до стимулювання зацікавленості споживачів шляхом поширення інформації, що вводить в оману, що може надати ТОВ “Сан Клін ІНТ” неправомірні переваги на ринку та поставити у більш вигідне становище порівняно з конкурентами.
Таким чином, дії ТОВ “Сан Клін ІНТ” мають ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції“ у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.
Керуючись частиною шостою статті 14 Закону України “Про Антимонопольний комітет України“, адміністративна колегія Відділення 16 червня 2020 року надала суб’єкту господарювання рекомендації здійснити заходи для запобігання вчинення дій, які можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, від недобросовісної конкуренції", - вирішили в АМКУ, та рекомендували компанії прибрати цю інформацію з етикеток, що підприємці й зробили.

Нагадаємо, Одеськие обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало Комунальному некомерційному підприємству «Миколаївська центральна районна лікарня» зробити розрахунок економічно-обгрунтованої вартості платних медичних послуг з проведення медичних оглядів, що є обов'язковими для певної категорії споживачів та подати його на затвердження Миколаївській районній раді.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Прокурори Іллічівської місцевої прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох посадовців комунального підприємства та підрядника, яких підозрюють у зловживанні службовим становищем, службовому підроблені та заволодінні бюджетними коштами.  Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області. Головний інженер одного із комунальних підприємств Чорноморська, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх … читати далi

У п’ятницю, 23 жовтня, о 12:00 в Одесі представники Громадянської мережі ОПОРА проведуть пресконференцію щодо перебігу виборчої кампанії на місцевих виборах 25 жовтня в Одеській області. Як повідомили в ОПОРІ, захід відбудеться у приміщенні медіахабу PMA Odesa Hub (Фонтанська дорога, 3). Під час заходу представники ОПОРИ - координаторка спостереження Громадянської мережі … читати далi

С 13 по 19 октября Одесса и происходящее в ней неоднократно оказывалось на страницах мировых изданий. ИзбирКом выбрал и перевел для вас самые интересные публикации. Польская президентская пара осуществила визит в Украину. Президент Польши Анджей Дуда с супругой Агатой Корнхаузер-Дуда прибыли в Киев с официальным трехдневным визитом, который предусматривает переговоры … читати далi

Видання ІзбірКом та Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» презентують проміжні результати моніторингу медіа Одеської області. Пресконференція відбудеться 20 жовтня о 12:00 в PMA Odesa HUB, Фонтанська дорога, 3. Спікери: голова Одеської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Анатолій Бойко, головний редактор видання ІзбірКом, координатор моніторингу Валерій Болган та координаторка моніторингу, кандидатка наук із соціальних … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР