Вбиває 99,9% бактерій: Антимонопольники розкритикували написи на санітайзері одеського виробника

04 липня 2020 р. 21:11

медицина

Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило, що ТОВ “Сан Клін ІНТ”, що виробляє в Одесі та продає санітарно-гігієнічні (дезінфікуючі) засоби, написало на етикетках своєї продукції, що та знищую 99,9%  найбільш розповсюджених небезпечних бактерій.

Про це повідомили у пресслужбі АМКУ.

В Антимонопольному комітеті вважають, що таки написи можуть скласти у споживача уявлення про значний перелік мікробів або бактерій, які знищуються, беручи до уваги числові значення “99,9%”, а не лише відносно Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli та Candida albicans, які підлягали експериментальному дослідженню.

Антимонопольники зауважили, що ані у наданих ТОВ “Сан Клін ІНТ” висновках звітів про науково-дослідну роботу, ані у висновках санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів не зазначені формулювання, викладені у написах на етикетках засобів.

"Дії ТОВ "Сан Клін ІНТ" призводять до стимулювання зацікавленості споживачів шляхом поширення інформації, що вводить в оману, що може надати ТОВ “Сан Клін ІНТ” неправомірні переваги на ринку та поставити у більш вигідне становище порівняно з конкурентами.
Таким чином, дії ТОВ “Сан Клін ІНТ” мають ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції“ у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.
Керуючись частиною шостою статті 14 Закону України “Про Антимонопольний комітет України“, адміністративна колегія Відділення 16 червня 2020 року надала суб’єкту господарювання рекомендації здійснити заходи для запобігання вчинення дій, які можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема, від недобросовісної конкуренції", - вирішили в АМКУ, та рекомендували компанії прибрати цю інформацію з етикеток, що підприємці й зробили.

Нагадаємо, Одеськие обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало Комунальному некомерційному підприємству «Миколаївська центральна районна лікарня» зробити розрахунок економічно-обгрунтованої вартості платних медичних послуг з проведення медичних оглядів, що є обов'язковими для певної категорії споживачів та подати його на затвердження Миколаївській районній раді.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Управление дорожного хозяйства Одесского городского совета объявило тендер для выбора компании, которой заплатят за капитальный ремонт твердого покрытия Алексеевского сквера. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Площадь покрытия, подлежащего капитальному ремонту, составляет 9 тысяч 297 квадратных метров.  Аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 37 миллионов 282,6 тысячи гривень состоится 2 … читати далi

Долги потребителей Одессы за воду по состоянию на 13 августа выросли и сумма долга превысила 246 миллионов гривень при том, что только 20% потребителей оплатили счета.  Об этом сообщили в пресс-службе «Инфоксводоканала». При этом с учетом летнего сезона, полива и карантинных мероприятий потребление воды, а соответственно и затраты водоканала возросли на треть. … читати далi

Государственная комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций изменила уровни эпидемиологической опасности в Украине и включила Одессу в «желтую» зону карантина.  Кроме того, как сообщает Министерство здравоохранения, в «желтой» зоне также оказались Белгород-Днестровский, Измаил и Теплодар, Ананьевский, Арцизский, Березовский, Беляевский, Белгородской, Лиманский, Овидиопольский и Савранский районы. Николаевский и Саратский районы попали … читати далi

Платники податків Одещини виплатили до державного бюджету за сім місяців поточного року  493 мільйони гривень військового збору, що на 9% відсотків або на 40,3 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2019 року.  Як повідомили в пресцентрі Державної податкової служби України, із загальної суми у липні 2020 року платниками області сплачено … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР