Шкідливі викиди в атмосферу Одещини за рік збільшились майже на 30%

08 травня 2021 р. 19:03

екологія

У повітряний басейн Одеської області від стаціонарних джерел протягом 2020 р. потрапило 42,6 тис. т забруднюючих речовин.

Про це повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.

Тож порівняно з 2019 р. викиди в атмосферу збільшились на 28,8%. Майже три чверті усіх викидів забруднюючих речовин нашого регіону (71,7%) спричинено підприємствами постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, 12,1% – підприємствами переробної промисловості.

Основними токсичними інгредієнтами, якими забруднювалось повітря від стаціонарних джерел, були метан (72,5% від сумарних обсягів), речовини у вигляді твердих суспендованих частинок (8,3%), оксид вуглецю (8,1%), діоксид азоту (3,4%), аміак (2,9%), діоксид сірки (2,6%), неметанові леткі органічні сполуки (1,8%).

Більше половини усіх викидів забруднюючих речовин області припадало на м. Одеса – 25,4 тис. т.

Негативний вплив на довкілля мають викиди діоксиду вуглецю. Це парниковий газ, який затримує інфрачервоне випромінювання земної поверхні, що призводить до глобального потепління на планеті. Торік в атмосферу області потрапило 1,6 млн.т діоксиду вуглецю, що на 32,9% більше, ніж у 2019 р.

Частка області у загальнодержавному обсязі викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у 2020 р. становила 1,9%, діоксиду вуглецю – 1,4%.

Нагадаємо, що в 11 населених пунктах Одещини вода не відповідає санітарним нормам. 114 проб питної на санітарно-мікробіологічні і 83 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 18 проб (21.7%) по санітарно-хімічним показникам

Нагадаємо також, що деякі з найглибших частин Чорного моря все ще реагують на зміни клімату, викликані останнім льодовиковим періодом, який офіційно закінчився майже 12 тисяч років тому.

Концентрація дрібнодисперсного пилу в повітрі Одеси перевищує гранично допустиму в середньому норму в шість разів.

Департамент екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради виявив перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у атмосферному повітрі.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За перше півріччя 2021 року сталося 53 випадки переслідування активістів, які зафіксував Центр прав людини ZMINA на підконтрольній Україні території. З них 21 випадок стався у другому кварталі року.  Дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова звертає увагу, що цьогоріч активістів стали частіше переслідувати – у 2020 році за цей період правозахисники зафіксували 50 інцидентів тиску. Київ залишається … читати далi

28 липня Одеської міська ради ухвалила рішення надати дозвіл Управлінню державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на Люстдорфській дорозі, 55. Позитивному голосуванню депутатського корпусу передували довгі дебати. Адже раніше Держспецзв'язку через суд повернула собі ту частину зазначеної ділянки, на яку претендувала міська влада. 23 червня Господарський суд Одеської області задовільнив позов Спеціалізованої прокуратури … читати далi

В Одеській області створять Національний природний парк «Куяльницький». Таке рішення було прийнято на засіданні Кабміну 28 липня. Статус природного парку має забезпечити збереження, відтворення та ефективне використання природних комплексів й об’єктів у басейні Куяльницького лиману, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Нацпарк створять на території … читати далi

Одеська міська рада на пленарному засіданні підтримала питання Про створення Комунальної установи «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» та затвердження її статуту. Міський голова Геннадій Труханов розповів, що зустрічався з дружиною Михайла Жванецького Наталею, яка зробила пропозицію побудувати музей в його квартирі в Одесі на Старопортофранківській. Депутати підтримали створення комунальної установи, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР