Помічнику капітана судна повідомлено про підозру через розлиття пальмової олії

02 липня 2021 р. 21:09

Одеса екологія прокуратура

Прокурори Доброславської окружної прокуратури повідомили про підозру старшому помічнику капітана судна за фактом забруднення моря в межах внутрішніх морських вод України речовинами, шкідливими для життя і здоров’я людей, внаслідок порушення спеціальних правил, що спричинило інші тяжкі наслідки.

Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі. 

З’ясовано, що наприкінці квітня минулого року під час вивантаження з судна стався неконтрольований скид шкідливої для життя та здоров’я людей забруднюючої речовини – суміші пальмового олеїну та пальмового стеарину в акваторію морського порту «Південний».

Так, старший помічник капітана судна, маючи безпосередні обов’язки з контролю за розвантаженням судна, до початку процедури розвантаження щільність закриття вантажного танка № 1 лівого борту не проконтролював, внаслідок чого відбулось забруднення внутрішніх морських вод України сумішшю пальмового олеїну та пальмового стеарину, у кількості 8,5 тонн.

Вказані дії є порушенням вимог Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню з суден 1973 року.

Внаслідок забруднення моря державі спричинено шкоду на 65 мільйонів гривень.

Крім того, прокурори звернулись до Господарського суду Одеської області з позовом в інтересах держави до судновласника про стягнення завданих збитків внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Для забезпечення позову судновласником на депозитний рахунок господарського суду Одеської області внесено 26,6 млн гривень.

ВІДЕО: Одеська обласна прокуратура.

Нагадаємо, у травні 2020 року Державна екологічна інспекція встановила факт забруднення внутрішніх морських вод України, а саме скиду пальмової олії із судна Stavanger під прапором Тувалу.

Вміст нафтопродуктів в морі біля епіцентру аварії танкера Delfi, що потерпів аварію біля берегів Одеси свого часу в 157 разів перевищуав норму.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Протягом січня-вересня 2021 року співробітниками Одеської митниці виявлено 80 фактів незаконного переміщення через митний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.  Про це повідомили у пресслужбі митниці.  До правоохоронних органів України направлено 43 повідомлення про протиправні діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених КК України, з них: 18 … читати далi

25 жовтня 2021 року відбулося позачергове засідання Ренійської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Порядок денний містив одне питання - переведення на дистанційне навчання ясла-садка «Ромашка» в селі Долинське Ізмаїльського району Одеської області у зв’язку зі смертю вихованця внаслідок невідомої респіраторної хвороби. Інформація про летальний випадок була отримана … читати далi

Приморський районний суд Одеси визнав повністю доведеною вину начальника одного з будинкоуправлінь Одеської квартирно-експлуатаційної частини району Міністерства оборони України у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Про це повідомили у пресслужбі Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними прокуратури, посадовець, у 2019-2021 роках, порушуючи вимоги законодавства щодо … читати далi

Медики нарахували в Одеській області 37 нових летальних випадків COVID-19 за добу 25 жовтня та 1 тисячу 605 нових випадків інфікування взагалі.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.  Відповідно до цих даних Одещина посідає п'яте місце за кількістю померлих та друге за загальною кількістю інфікованих 25 жовтня.  За … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР