Одеса та Ізмаїл увійшли в топ міст з найзабрудненішим повітрям в Україні

25 травня 2021 р. 19:10

екологія

Центральна геофізична лабораторія імені Срезневського склала рейтинг найбільш забруднених міст за 2020 рік, в який увійшли два міста з Одеської області. 

Як зазначається в дослідженні, серед 39 міст, де гідрометеорологічними організаціями проводились регулярні спостереження, Одеса опинилася на п'ятому місці, а Ізмаїл на 38. 

У трьох містах атмосферне повітря за інтегральним показником характеризувалось дуже високим, а у дев'яти містах – високим рівнем забруднення. До цього списку ввійшли міста, де розташовано потужні підприємства металургії, хімії та нафтохімії, паливо-енергетичного комплексу, а також ті, які мають значний парк пересувних джерел:

  • Кривий Ріг;
  • Одеса; 
  • Київ; 
  • Миколаїв; 
  • Херсон; 
  • Запоріжжя; 
  • Краматорськ; 
  • Черкаси; 
  • Вінниця.

Майже в усіх містах цього списку високий рівень забруднення атмосферного повітря пов’язаний із значними концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, завислих речовин.

Нагадаємо, раніше Головне управління статистики в Одеській області повідомило, що у повітряний басейн Одеської області від стаціонарних джерел протягом 2020 р. потрапило 42,6 тис. т забруднюючих речовин.

В 11 населених пунктах Одещини вода не відповідає санітарним нормам. 114 проб питної на санітарно-мікробіологічні і 83 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 18 проб (21.7%) по санітарно-хімічним показникам

Нагадаємо також, що деякі з найглибших частин Чорного моря все ще реагують на зміни клімату, викликані останнім льодовиковим періодом, який офіційно закінчився майже 12 тисяч років тому.

Концентрація дрібнодисперсного пилу в повітрі Одеси перевищує гранично допустиму в середньому норму в шість разів.

Департамент екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради виявив перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у атмосферному повітрі.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

19 вересня при виконанні важкого бойового завдання під Донецьком трагічно загинув уродженець Ренійської громади, капітан 30 окремої механізованої бригади, командир 2 механізованої роти, першого механізованого батальону Анатолій Семененко. Про це повідомили в Ренійській міській територіальній громаді. "Все своє життя Анатолій присвятив захисту рідної України! Воював в самих гарячих та небезпечних точках", … читати далi

Прокурорами Одеської обласної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду засуджено одесита за створення терористичної групи та організацію придбання бойових припасів. Про це повідомила пресслужба суду. Чоловіку призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. За даними слідства, в грудні 2015 року засуджений створив терористичну групу у тимчасово непідконтрольному Україні … читати далi

Три одеситки віком 31-го та 32-х років налагодили діяльність у сфері послуг інтимного характеру, до якої залучали малозабезпечених жінок. Про це повідомляє пресслужба ГУ Нацполіції в Одеській області. Найманим працівницям жінки платили по 40% від «виручки», що в середньому становила 30-40 тисяч гривень на день. Бізнес правопорушниці ретельно конспірували, постійно … читати далi

Сьогодні з портів Одеси та Чорноморська відправляться 8 суден, на борту яких 131,3 тис. тонн агропродукції. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства інфраструктури України. Продовольство призначене для країн Африки, Азії та Європи. Станом на 10:00 6 суден вже вийшли з портів, об’єднавшись в караван, а ще два чекають на свою … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР