Консервний завод в Одесі незаконно здійснював забір води

08 листопада 2021 р. 22:03

Одеса екологія

Господарський суд Одеської області виніс рішення стягнути з АТ «Одеський консервний завод дитячого харчування» збиток у сумі понад 248 тис грн. Таку інформацію оприлюднила Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу.

При проведенні планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства АТ «Одеський консервний завод дитячого харчування» інспектори встановили факт забору води загальним об’ємом 52,5 тис. куб м з підземних водоносних горизонтів при відсутності дозволу на спеціальне водокористування.  

Такі дії є порушенням статті 44 Водного Кодексу України, яка встановлює одним з обов'язків водокористувачів здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу, наголосила інспекція.

Збиток, завданий порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, становить 248 137, 50 грн.

Оскільки підприємством сума збитків не була відшкодована у добровільному порядку,  дане питання було вирішено шляхом звернення до суду. 21 жовтня  2021 року Господарський суд Одеської області виніс рішення стягнути з Акціонерного товариства «Одеський консервний завод дитячого харчування» на користь держави завдані збитки  у повному обсязі.

Нагадаємо, Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) оштрафувала комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» на суму понад 439 тисяч гривень.

Державна прикордонна служба та Морська охорона відомства зазначили, що в ситуації із танкером Delfi командиром корабля в повному обсязі вживалися всі вичерпні заходи відповідно до наданих йому повноважень.

Екіпаж літака Окремої Одеської авіаційної ескадрильї під час повітряного патрулювання над Чорним морем виявив великі бурі плями навколо одного з вантажних суден закордонного прямування, що перебувало на рейді порту Чорноморська. Згодом вихід судна з порту було накладено заборону до сплати відшкодування в дохід України у розмірі близько 150 тисяч гривень.

Найбільш резонансне порушення вимог природоохоронного законодавства було зафіксоване в Одеській області. Фонтанській сільській раді Одеського району пред’явлено претензію на суму 2 мільйона 708,8 тисячі гривень за утворення несанкціонованого сміттєзвалища за межами села Олександрівка в районі колишнього кар’єру з видобутку вапняку.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

17 серпня загинув військовослужбовець, житель села Баранове Іванівської громади Одеської області - Микола Марченко.  Як повідомив голова громади Віктор Лобач, 24-річний хлопець загинув внаслідок ракетного удару по Дніпропетровській області. "Йому через цю війну назавжди буде 24 роки. А мама - Єфросинія Іванівна залишилась без єдиного сина, дружина без чоловіка і … читати далi

Київський міжнародний інститут соціології опитав українців та з'ясував, що 59% з них в умовах війни дізнаються новини із соціальних мереж. І хоча телебачення зберігає значну популярність, але не домінує, як це було до 24 лютого, - повідомляє Матриця свободи. Дослідження складалося з двох частин: методом щоденного опитування (100 респондентів) та телефонних … читати далi

За всіма формами навчання функціонуватимуть заклади в 17 областях, причому усі заклади загальної середньої освіти Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей працюватимуть за дистанційною формою. Також не працюватимуть за очною формою заклади в Запорізькій та Одеській областях. Про це повідомив міністр освіти України Сергій Шкарлет.  Міністр додав, що, на жаль, 1,3 … читати далi

Кабінет Міністрів України реорганізував чотири міжрегіональні територіальні органи Міністерства юстиції. Про це йдеться у відповідній постанові уряду. Зокрема Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, яке керувалося з Дніпра приєднали до Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, що керується з Одеси.  Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції з керуванням у Львові приєднали до Південно-Західного міжрегіонального управління … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР