Басейнова рада обговорить багатомільйонний проєкт реконструкції судового ходу Дунай - Чорне море

01 серпня 2021 р. 20:57

екологія

Під час засідання басейнової ради нижнього Дунаю буде порушено ряд питань екологічного й економічного характеру. Про це повідомив урядовий портал. 

Басейнова рада нижнього Дунаю створена Держводагентством України та є консультативно-дорадчим органом у межах суббасейну нижнього Дунаю та діє на території Одеської області. 

Захід відбудеться 17 серпня в онлайн-режимі. 

Учасники басейнової ради обговорять:

  • Проєкт реконструкції об’єктів будівництва «Створення глибоководного судового ходу р. Дунай – Чорне море на українській ділянці дельти».
  • Хід виконання інвестиційного проекту «Забезпечення комплексу заходів від шкідливої дії вод та для екологічного оздоровлення української частини нижнього Дунаю в Одеській області».

Крім того, учасники заходу проаналізують режими роботи водосховищ в Нижньодунайському регіоні та розглянуть інформацію про реалізацію проекту WWF Україна «Життя дунайським осетровим у Нижньодунайському регіоні».

Під час засідання басейнової ради 17 серпня 2020 року начальник відділу організації виробництва служби капітального будівництва та експлуатації філії "Дельта-лоцман" ДП "АМПУ" Володимир Іванов, доповідаючи про проєкт «Реконструкція об’єктів будівництва «Створення глибоководного суднового ходу р. Дунай-Чорне море на українській ділянці дельти», заявив, що "наразі проєкт знаходиться в стадії розробки і обговорювати поки немає чого". Після дискусії члени ради ухвалили таке рішення.

Для зручного перегляду відкрийте зображення в окремому вікні

До речі, протокол засідання ради , що відбулося 17 серпня 2020 року, з'явився на сайті Держводагентства лише 24 березня 2021 року.

Під час засідання басейнової ради 1 березня поточного року питання проєкту не обговорювалось.

Зазначимо, що, згідно з даними сайту ProZorro, після проведення відкритих торгів ДП "ЧОРНОМОРНДІПРОЕКТ" було оголошено переможцем на виконання робіт "Реконструкція об’єктів будівництва «Створення глибоководного суднового ходу р. Дунай – Чорне море на українській ділянці дельти». Стадія ТЕО". А 22 серпня 2019 року між замовником - Філією "Дельта-лоцман" державного підприємства "Адміністрація морських портів України" - і зазначеним ДП було укладено договір на 12 мільйонів 834 тисячі гривень. 

30 липня 2021 року оголошено переговорну процедуру між зазначеними установами щодо "Проведення додаткових досліджень, вишукувань та процедур з урахуванням пропозицій, умов та зауважень за результатами громадського обговорення планованої діяльності з реконструкції об’єктів будівництва «Створення глибоководного суднового ходу р. Дунай-Чорне море на українській ділянці дельти». Очікувана вартість - 22 млн 498 тис. 560 грн. Строк оскарження закінчується 10 серпня.

Нагадаємо, у мережі Facebook з'явилось відео, на якому одеський активіст Владислав Балінський розповідає про стан дна на пляжі Одеси. Він нагадав, що після зняття танкеру з мілини на дні працювали водолази. Адміністрація морських портів України розповідала про повну ліквідацію наслідків, додав Балінський, однак насправді на місці робіт залишилася "купа бруду". 

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру створили на публічній кадастровій карті інформаційний шар «Природно-заповідний фонд», що містить інформацію про 7 тисяч 108 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 4,28 мільйонів гектарів. Про це повідомили у пресслужбі Держгеокадастру. 

Комісія з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості обстежила 400 дерев в різних районах Одеси та дійшла висновку, що 334 з них треба спиляти.

Третій рік поспіль наприкінці липня житель Кілії Євген Патлатюк пропливає марафонську дистанцію по Дунаю з Кілії у Вилкове.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

16 січня на 62 році життя не стало відомого одеського фотографа Олександра Шевчука. Про це повідомили його друзі та колеги у Facebook. Олександр Шевчук народився в Одесі 31 серпня 1960 року. У 1982 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. У 80-х почав займатися фотографією, з 1987 року - фотограф гурту «Провінція» … читати далi

Великі платники податків з початку календарного року зобов'язані стати на податковий облік. Однак у цьому році великі підприємства опинилися на обліку у різних регіонах, непов'язаних з фактичним місцезнаходженням. Окрім того, за новим місцем обліку підприємства мають подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, а сплачувати податки за місцем попереднього обліку. … читати далi

Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень голови Одеської обласної ради Григорія Діденка. Розпорядження, підписані головою ради, розміщені на офіційному сайті Одеської обласної ради у підрозділі "Діяльність". Згідно з Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної, обласної, районної у місті ради в межах своїх повноважень видає … читати далi

В аеропорту Одеси прикордонники виявили 32-річну громадянку Таджикистану, яка перебувала у міжнародному розшуку. Про це повідомив пресцентр Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Бази даних міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол спрацювала під час здійснення прикордонного контролю. Інспектори встановили, що її розшукують за участь у терористичній групі. Жінку одразу ж … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР