11 лютого 2024 р. 18:44

Годувати учнів шкіл у Чорноморську обрали компанію, що потрапляла до поля зору аудиторів

Фото: ЦПР

(Фото: ЦПР)

Управління освіти Чорноморської міської ради Одеської області повело закупівлю для обрання компанії, яка надаватиме послуги їдалень з забезпечення харчування учнів у закладах загальної середньої освіти міста.

Про це йдеться у системі електронних закупівель Prozorrо.

Компанія повинна буде годувати у закладах загальної середньої освіти Чорноморська Одеського району Одеської області:

  • учнів 1-4 класів;
  • учнів 5-11 класів – дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей що знаходяться за опікою;
  • учнів 1-11 класів в літніх оздоровчих таборах закладів загальної середньої освіти.

Закупівлю проводили у форматі відкритих торгів з особливостями й конкурентів в приватного підприємства "Фрегат-2002" не було. Тож компанія наразі єдиний претендент на 17 мільйонів 60,8 тисячі гривень.

За даними сервісу YouControl приватне підприємство "Фрегат-2002" зареєстроване у 2002 році в Чорноморську. Власник — Олександр Попов.

У січні 2023 року фахівці Південного офісу Держаудитслужби за результатами ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області за період з 1 січня 2019 року по 30 вересня 2022 року встановили фінансові порушення, що призвели до втрат, на загальну суму майже 5,9 мільйона гривень та інші порушення –  4,2 мільйона гривень.

Переважна сума порушень, за даними аудиторів, стосується безпідставно завищеної вартості послуг з харчування.

Так за результатами проведених у 2019-2020 роках процедур відкритих торгів, Відділ освіти та приватне підприємство "Фрегат-2002" уклали дві угоди про надання послуг шкільних їдалень із забезпечення харчування учнів загальноосвітніх шкіл, підпорядкованих відділу освіти Чорноморської міської ради.

Йдеться про школярів молодших класів, учнів 5–11 класів – дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей що знаходяться за опікою; учнів 1–11 класів у шкільних літніх оздоровчих таборах.

Адитори з'ясували, що протягом періоду дії основних угод (2020–2021 роки) укладалися додаткові, через що відбулося здорожчання вартості сніданків.

Проте закон визначає можливість внесення змін до істотних умов договору про закупівлю в частині збільшення ціни до 10% у разі закупівлі саме товару,  але можливості збільшення ціни до 10% у разі закупівлі послуг не передбачено.

У результаті таких "додаткових угод" відбулося завищення вартості наданих послуг на загальну суму 1,4 мільйона гривень.

Також ревізори зафіксували у закладах дошкільної освіти випадки необґрунтованого списання харчових продуктів без підтвердження їх видачі.

Кирило Бойко

Поділитися