В Кілії обговорили перспективи приєднання двох населених пунктів

16 серпня 2019 р. 21:55

Ініціатива щодо приєднання від Новоселівської та Дмитрівської сільських рад надійшла до Кілійської міської ОТГ в середині липня.

Дослідивши бюджет обох сіл, начальник фінансового управління виконкому Кілійської міської ради Тетяна Герасенко розповіла, що при приєднані ці населені пункти мають непогані перспективи. 

Наприклад, якщо очікувані видатки при приєднанні разом з видатками на освіту та медицину в с. Новоселівка складуть 6 млн 225 тис. 600, то отримавши з держбюджету освітню та медичну субвенції, 60% від податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), бюджет матиме 7 млн 372,7 тис. грн. Тобто  залишок, на розвиток села складе 1 млн 147,1 тис. грн. 

В Дмитривці при приєднанні до ОТГ видатки складатимуть 6 млн 679,1 тис. грн. Але отримавши субвенція та 60% ПДФО бюджет буде 8 млн 734,6 тис. грн. Залишок на розвиток села  складе 1 млн 55,5 тис. грн. І це при тому, що на сьогодні є дефіцит сільського бюджету – 748,9 тис. грн.

До того ж, ці розрахунки взяті з запланованих сільських доходів на 2019 рік. Але, що в Новоселівкі, що в Дмитривкі ставка податку на нерухоме майно та землю нижче ніж в ОТГ. Якщо ж ці населені пункти увійдуть в об’єднану громаду, їм потрібно буде ставки податку передивитись. Від цього і доходна частина збільшиться.

Звичайно, є й питання які потребують вирішення: отримання права власності на комунальне майно, інвентаризація земельних ділянок, питання в сфері ЖКХ. Однак, спеціалісти виконкому міськради запевнили, що це все можна зробити – вже мають досвід після об’єднання з с. Шевченково та с. Лісками.

За результатами обговорення – присутні були керівництво Кілійської міської ради, члени виконкому, деякі депутати міськради, голова райради та сільськи голови Новоселівки та Дмитровки – прийнята резолюція щодо схвалення та підтримки ініціативи приєднання.

Останнє рішення за депутатами Кілійської міськради, які розглянуть проект рішення про приєднання на пленарному засіданні вже 22 серпня.  

Нагадаємо, за словами мера Кілії Павла Бойченко до до кінця липня цього року населені пункти району, які не увійшли до Вилківської чи Кілійської ОТГ, мали можливість визначитись та подати свої пропозиції щодо об’єднання. Однак, пропозиції надійшло лише дві – від. С. Новоселівка та с. Дмитрівка. Інші села мовчать.

Олеся Ланцман

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Коллегия Высшего антикоррупционного суда под председательством Виктора Ногачевского отложила до 5 июня рассмотрение дела о предоставлении Одесским городским головой Геннадием Трухановым недостоверных сведений Национальному агентству по вопросам предотвращения коррупции в декларации за 2015-2016 годы. ВАКС организовал 9 апреля онлайн-трансляцию из зала заседаний.  На заседание суда появились только представитель стороны обвинения … читати далi

Коммунальное некоммерческие предприятие «Городская клиническая инфекционная больница» Одесского городского совета решил заключить без тендера договор с ООО «Медгарант» о поставке девяти аппаратов для искусственной вентиляции легких за 9 миллионов 252 тысячи гривень.  Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro.  Предполагается, что это будут аппараты Dixion Aeros 4600, которые компания должна будет … читати далi

У рамках проєкту «Інформована взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області» Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» підготувала черговий моніторинг про взаємодію з громадянами народних депутатів, обраних на мажоритарних округах Одеси та області, а також тих, хто закріплений за Одеською областю парламентськими фракціями. Перший моніторинг було проведено за підсумками … читати далi

В рекомендованной повестке дня внеочередной сорок пятой сессии Ренийского районного совета, опубликованной на официальном сайте совета, содержится шесть пунктов: пять проектов решений и раздел «Разное». И как минимум четыре пункта повестки дня, так или иначе, связаны с медициной и эпидемией COVID-19. Например, пункт первый – о принятии программы развития и … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР