В Кілії обговорили перспективи приєднання двох населених пунктів

16 серпня 2019 р. 21:55

Ініціатива щодо приєднання від Новоселівської та Дмитрівської сільських рад надійшла до Кілійської міської ОТГ в середині липня.

Дослідивши бюджет обох сіл, начальник фінансового управління виконкому Кілійської міської ради Тетяна Герасенко розповіла, що при приєднані ці населені пункти мають непогані перспективи. 

Наприклад, якщо очікувані видатки при приєднанні разом з видатками на освіту та медицину в с. Новоселівка складуть 6 млн 225 тис. 600, то отримавши з держбюджету освітню та медичну субвенції, 60% від податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), бюджет матиме 7 млн 372,7 тис. грн. Тобто  залишок, на розвиток села складе 1 млн 147,1 тис. грн. 

В Дмитривці при приєднанні до ОТГ видатки складатимуть 6 млн 679,1 тис. грн. Але отримавши субвенція та 60% ПДФО бюджет буде 8 млн 734,6 тис. грн. Залишок на розвиток села  складе 1 млн 55,5 тис. грн. І це при тому, що на сьогодні є дефіцит сільського бюджету – 748,9 тис. грн.

До того ж, ці розрахунки взяті з запланованих сільських доходів на 2019 рік. Але, що в Новоселівкі, що в Дмитривкі ставка податку на нерухоме майно та землю нижче ніж в ОТГ. Якщо ж ці населені пункти увійдуть в об’єднану громаду, їм потрібно буде ставки податку передивитись. Від цього і доходна частина збільшиться.

Звичайно, є й питання які потребують вирішення: отримання права власності на комунальне майно, інвентаризація земельних ділянок, питання в сфері ЖКХ. Однак, спеціалісти виконкому міськради запевнили, що це все можна зробити – вже мають досвід після об’єднання з с. Шевченково та с. Лісками.

За результатами обговорення – присутні були керівництво Кілійської міської ради, члени виконкому, деякі депутати міськради, голова райради та сільськи голови Новоселівки та Дмитровки – прийнята резолюція щодо схвалення та підтримки ініціативи приєднання.

Останнє рішення за депутатами Кілійської міськради, які розглянуть проект рішення про приєднання на пленарному засіданні вже 22 серпня.  

Нагадаємо, за словами мера Кілії Павла Бойченко до до кінця липня цього року населені пункти району, які не увійшли до Вилківської чи Кілійської ОТГ, мали можливість визначитись та подати свої пропозиції щодо об’єднання. Однак, пропозиції надійшло лише дві – від. С. Новоселівка та с. Дмитрівка. Інші села мовчать.

Олеся Ланцман

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

С 14 по 21 сентября Одесса и происходящее в ней неоднократно оказывалось на страницах мировых изданий. ИзбирКом выбрал и перевел для вас самые интересные публикации. Гамбургский порт — третий по величине порт Европы по недооцененности. В своей колонке на Seeking Alpha эксперт по инвестициям рассматривает порт Гамбурга с точки зрения привлекательности … читати далi

Городской голова Черноморска Валерий Хмельнюк заявил, что не намерен участвовать в выборах 2020 года.  Такое заявление он сделал на своей странице в Facebook. Причины такого решения он не назвал, заявив, что их много.  «Началась избирательная кампания, и вы могли заметить, что я «не мелькаю» в политическом пространстве. Хочу поставить вас в известность, что … читати далi

Одесса будет готова к началу отопительного сезона в октябре после окончания ремонта на улице Канатной и испытаний теплосетей.  Об этом в ходе дистанционного заседания оперативного штаба в муниципалитете сообщил директор департамента Дмитрий Жеман.  По его словам, завершение ремонта на канатной планируется к 1 октября, а также проводится ряд испытаний теплосетей, для … читати далi

Представитель прокуратуры заявил об отводе судьи Виктора Попревича на заседании по делу о трагическом пожаре в гостинице «Токио-Стар». Основания для отвода прокурор изложил в заявлении, но публично не озвучил, сообщает «Украинская служба информации». По мнению подсудимого, владельца сгоревшей гостиницы Вадима Черного, прокуратура пытается затянуть процесс. Ранее судья Приморского райсуда Виктор Попревич принял решение … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР