В Кілії обговорили перспективи приєднання двох населених пунктів

16 серпня 2019 р. 21:55

Ініціатива щодо приєднання від Новоселівської та Дмитрівської сільських рад надійшла до Кілійської міської ОТГ в середині липня.

Дослідивши бюджет обох сіл, начальник фінансового управління виконкому Кілійської міської ради Тетяна Герасенко розповіла, що при приєднані ці населені пункти мають непогані перспективи. 

Наприклад, якщо очікувані видатки при приєднанні разом з видатками на освіту та медицину в с. Новоселівка складуть 6 млн 225 тис. 600, то отримавши з держбюджету освітню та медичну субвенції, 60% від податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), бюджет матиме 7 млн 372,7 тис. грн. Тобто  залишок, на розвиток села складе 1 млн 147,1 тис. грн. 

В Дмитривці при приєднанні до ОТГ видатки складатимуть 6 млн 679,1 тис. грн. Але отримавши субвенція та 60% ПДФО бюджет буде 8 млн 734,6 тис. грн. Залишок на розвиток села  складе 1 млн 55,5 тис. грн. І це при тому, що на сьогодні є дефіцит сільського бюджету – 748,9 тис. грн.

До того ж, ці розрахунки взяті з запланованих сільських доходів на 2019 рік. Але, що в Новоселівкі, що в Дмитривкі ставка податку на нерухоме майно та землю нижче ніж в ОТГ. Якщо ж ці населені пункти увійдуть в об’єднану громаду, їм потрібно буде ставки податку передивитись. Від цього і доходна частина збільшиться.

Звичайно, є й питання які потребують вирішення: отримання права власності на комунальне майно, інвентаризація земельних ділянок, питання в сфері ЖКХ. Однак, спеціалісти виконкому міськради запевнили, що це все можна зробити – вже мають досвід після об’єднання з с. Шевченково та с. Лісками.

За результатами обговорення – присутні були керівництво Кілійської міської ради, члени виконкому, деякі депутати міськради, голова райради та сільськи голови Новоселівки та Дмитровки – прийнята резолюція щодо схвалення та підтримки ініціативи приєднання.

Останнє рішення за депутатами Кілійської міськради, які розглянуть проект рішення про приєднання на пленарному засіданні вже 22 серпня.  

Нагадаємо, за словами мера Кілії Павла Бойченко до до кінця липня цього року населені пункти району, які не увійшли до Вилківської чи Кілійської ОТГ, мали можливість визначитись та подати свої пропозиції щодо об’єднання. Однак, пропозиції надійшло лише дві – від. С. Новоселівка та с. Дмитрівка. Інші села мовчать.

Олеся Ланцман

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Медики обнаружили в Одесской общеобразовательной школе №63 заражения большой группы детей вирусом Коксаки, что относится к категории респираторных инфекций и является очень заразным. Такое заявление сделала руководитель департамента образования и науки Одесского горсовета Елена Буйневич, призвав родителей и родственников школьников не отправлять на уроки своих детей при повышении температуры, недомогание, … читати далi

Недавно назначенный глава департамента городского хозяйства Дмитрий Жеман назначил исполняющей обязанности директора ЖКС «Порто-Франковский» свою подчиненную из КП «Одесгорэлектротранс» Антонину Рязанову. Об этом он сообщил журналистам после окончания аппаратного совещания в Одесской мэрии. Что касается действующего начальника Виктора Страшного, то он ушел на больничный. Дмитрий Жеман отметил, что после выхода … читати далi

Общество с ограниченной ответственностью «Одесская областная энергоснабжающая компания» поищет компанию, которой заплатит за доставку счетов для бытовых потребителей. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 9 миллионов 150 тысяч гривень состоится 23 января 2020 года. Разносить счета сотрудники компании-победителя будут … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов распорядился перенести конечную остановку автобусов, курсирующих по маршрутам №175 и №185, на сегодняшний день расположенную напротив реставрируемого дома Руссова. Такое распоряжение он отдал в ходе аппаратного совещания сегодня, 18 ноября. «Дом Руссова, собор, привлекательные для туристов места, и посреди этого автобусы частных компаний. Там и … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР