В Кілії обговорили перспективи приєднання двох населених пунктів

16 серпня 2019 р. 21:55

Ініціатива щодо приєднання від Новоселівської та Дмитрівської сільських рад надійшла до Кілійської міської ОТГ в середині липня.

Дослідивши бюджет обох сіл, начальник фінансового управління виконкому Кілійської міської ради Тетяна Герасенко розповіла, що при приєднані ці населені пункти мають непогані перспективи. 

Наприклад, якщо очікувані видатки при приєднанні разом з видатками на освіту та медицину в с. Новоселівка складуть 6 млн 225 тис. 600, то отримавши з держбюджету освітню та медичну субвенції, 60% від податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), бюджет матиме 7 млн 372,7 тис. грн. Тобто  залишок, на розвиток села складе 1 млн 147,1 тис. грн. 

В Дмитривці при приєднанні до ОТГ видатки складатимуть 6 млн 679,1 тис. грн. Але отримавши субвенція та 60% ПДФО бюджет буде 8 млн 734,6 тис. грн. Залишок на розвиток села  складе 1 млн 55,5 тис. грн. І це при тому, що на сьогодні є дефіцит сільського бюджету – 748,9 тис. грн.

До того ж, ці розрахунки взяті з запланованих сільських доходів на 2019 рік. Але, що в Новоселівкі, що в Дмитривкі ставка податку на нерухоме майно та землю нижче ніж в ОТГ. Якщо ж ці населені пункти увійдуть в об’єднану громаду, їм потрібно буде ставки податку передивитись. Від цього і доходна частина збільшиться.

Звичайно, є й питання які потребують вирішення: отримання права власності на комунальне майно, інвентаризація земельних ділянок, питання в сфері ЖКХ. Однак, спеціалісти виконкому міськради запевнили, що це все можна зробити – вже мають досвід після об’єднання з с. Шевченково та с. Лісками.

За результатами обговорення – присутні були керівництво Кілійської міської ради, члени виконкому, деякі депутати міськради, голова райради та сільськи голови Новоселівки та Дмитровки – прийнята резолюція щодо схвалення та підтримки ініціативи приєднання.

Останнє рішення за депутатами Кілійської міськради, які розглянуть проект рішення про приєднання на пленарному засіданні вже 22 серпня.  

Нагадаємо, за словами мера Кілії Павла Бойченко до до кінця липня цього року населені пункти району, які не увійшли до Вилківської чи Кілійської ОТГ, мали можливість визначитись та подати свої пропозиції щодо об’єднання. Однак, пропозиції надійшло лише дві – від. С. Новоселівка та с. Дмитрівка. Інші села мовчать.

Олеся Ланцман

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одесскому городскому совету предложат на ближайшей сессии рассмотреть вопрос о снижении тарифа за отопление за декабрь.  Об этом сообщила исполняющая обязанности директора коммунального предприятия «Теплоснабжение города Одессы» Анна Позднякова.  По ее словам, пересмотр должен произойти в рамках исполнения постановления Кабинета министров Украины и снижение тарифа приведет к убыткам КП в … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов в очередной раз позволил себе пошутить в отношении депутата городского совета.  На этот раз «досталось» депутату Сергею Голдакову, который заявил, что руководитель департамента информации и связей с общественностью Андрей Сиваш игнорирует его депутатское обращение. «Я подал обращение 17 декабря и ответа нет, а та информация, … читати далi

Управление дорожного хозяйства Одесского городского совета допустило к аукциону по выбору подрядчика для капитального ремонта Новощепного ряда только компанию «Ростдорстрой».  Соответствующая информация содержится в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, в аукционе с ожидаемой стоимостью закупки в 159 миллионов 717,5 тысяч гривень кроме ООО «Ростдорстрой» пожелало участвовать ООО «ОНУР … читати далi

Котлеты и каши на завтрак в одесских школах планируют заменить запеканками, а соки в пачках - киселем, компотом, чаем и другими напитками.  Об этом в ходе аппаратного совещания 20 января сообщила директор департамента образования и науки Одесского городского совета Елена Буйневич. По ее словам, сначала предполагалось заменить непривычные для детей … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР