До Кілійської об'єднаної громади збираються приєднатися два населених пункти

17 липня 2019 р. 17:31

децентралізація

З ініціативою приєднання до міської ради Кілійської ОТГ Одеської області звернулися Новоселівська та Дмитрівська сільські ради.

Мер Кілії Павло Бойченко розповів, що до кінця липня цього року населені пункти району, які не увійшли до Вилківської чи Кілійської ОТГ, мали можливість визначитись та подати свої пропозиції щодо об’єднання.

«Ми оголосили, що до кінця липня ми не проявляємо ніякої ініціативи, а чекаємо ініціативи з боку громад. Надійшло дві пропозиції саме від цих сіл. Інші села мовчать», – сказав Павло Бойченко.

Однак, пропозиції від сільських рад – це лише привід розпочати обговорення, а не остаточне рішення.

«Є рішення сільських рад, на наступній сесії ми оголосимо обговорення цього питання. Нам треба сформувати зрозумілу, чітку позицію щодо цього. Щоб ми всі, мешканці ОТГ, розуміли наслідки з фінансової сторони: Дмитрівка має складний бюджет, а в Новоселівці - профіцит бюджету, село міцно стоїть на ногах, розвивається», – сказав він.

На майбутнє він пропонує обговорити і прийняти демократичне рішення щодо подальшого об’єднання з громадами, яке буде передбачати як інтереси мешканців Кілійської ОТГ, так і інтереси мешканців Кілійського району в цілому.

Однак, на йогу думку, об’єднавшись з усіма населеними пунктами району, Кілійська ОТГ не зможе бути успішною.

«Я не бачу майбутню Кілійську громаду успішною, якщо ми приєднаємо усі населені пункти, це буде тяжке майбутнє. Тобто той розвиток, який ми можемо пройти за 5 років, об’єднавшись з цими селами, ми будемо проходити 15-20 років, тому що в нас не буде бюджету розвитку. Але є інше питання – це люди, і це все непросто», – сказав очільник громади. 

Якщо ж населені пукти, які залишились в районі, приймуть рішення бути окремою успішною громадою, то керівництво Кілійської ОТГ надасть їм підтримку та допомогу, запевнив мер.

Нагадаємо, що в цьому році на обійсті мешканця села Червоний Яр Кілійського району було виявлено бойову гранату. Власник будинку припустив, що це - помста йому за активну позицію щодо створення об'єднаної громади з центром у Фурманівці.

Олеся Ланцман

Фото: стоп-кадр відео "Кілія-Контакт"

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Министерство инфраструктуры Украины намерено содействовать правоохранителям в расследовании деятельности уволенного директора порта «Южный» в Одесской области Анатолия Яблуновского. Об этом сообщили в пресс-службе Министерства. Там также напомнили, что 4 ноября Анатолия Яблуновского уволили с должности исполняющего обязанности директора ГП «Морской торговый порт «Южный». «Любые попытки нарушить действующее законодательство, парализовать работу … читати далi

Два родильных дома в Одессе объявили тендеры для поиска компаний, которые ближайшие четыре года будут обеспечивать питание для пациенток. Соответствующая информация содержится в системе электронных закупок Prozorro. В частности роддом №1 заплатит 20 миллионов за 146 тысяч комплектов питания, а роддом №7 — за 147,4 тысяч. Оба аукциона состоятся 21 … читати далi

Первое заседание Комиссии по вопросам общественного бюджета Одессы-2020, на котором поддержали 32 из 49 предложенных проектов, состоялось вчера 13 ноября в здании муниципалитета. Большинство поддержанных проектов касаются благоустройства территории города: создания новых или возрождения старых скверов строительства детских площадок, однако есть и проекты направленные на туристов. Например, «Маршрут одесских котов». … читати далi

Сотрудники Национального антикоррупционного бюро Украины остановили автомобиль сына народного депутата Антона Киссе - Максима и досмотрели его. Информацию об этом подтвердил сам Максим Киссе на своей странице в Facebook. При этом он уточнил, что его не задерживали и отпустили сразу, как только он «предоставил им все, что им требовалось». Антон … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР