До Кілійської об'єднаної громади збираються приєднатися два населених пункти

17 липня 2019 р. 17:31

децентралізація

З ініціативою приєднання до міської ради Кілійської ОТГ Одеської області звернулися Новоселівська та Дмитрівська сільські ради.

Мер Кілії Павло Бойченко розповів, що до кінця липня цього року населені пункти району, які не увійшли до Вилківської чи Кілійської ОТГ, мали можливість визначитись та подати свої пропозиції щодо об’єднання.

«Ми оголосили, що до кінця липня ми не проявляємо ніякої ініціативи, а чекаємо ініціативи з боку громад. Надійшло дві пропозиції саме від цих сіл. Інші села мовчать», – сказав Павло Бойченко.

Однак, пропозиції від сільських рад – це лише привід розпочати обговорення, а не остаточне рішення.

«Є рішення сільських рад, на наступній сесії ми оголосимо обговорення цього питання. Нам треба сформувати зрозумілу, чітку позицію щодо цього. Щоб ми всі, мешканці ОТГ, розуміли наслідки з фінансової сторони: Дмитрівка має складний бюджет, а в Новоселівці - профіцит бюджету, село міцно стоїть на ногах, розвивається», – сказав він.

На майбутнє він пропонує обговорити і прийняти демократичне рішення щодо подальшого об’єднання з громадами, яке буде передбачати як інтереси мешканців Кілійської ОТГ, так і інтереси мешканців Кілійського району в цілому.

Однак, на йогу думку, об’єднавшись з усіма населеними пунктами району, Кілійська ОТГ не зможе бути успішною.

«Я не бачу майбутню Кілійську громаду успішною, якщо ми приєднаємо усі населені пункти, це буде тяжке майбутнє. Тобто той розвиток, який ми можемо пройти за 5 років, об’єднавшись з цими селами, ми будемо проходити 15-20 років, тому що в нас не буде бюджету розвитку. Але є інше питання – це люди, і це все непросто», – сказав очільник громади. 

Якщо ж населені пукти, які залишились в районі, приймуть рішення бути окремою успішною громадою, то керівництво Кілійської ОТГ надасть їм підтримку та допомогу, запевнив мер.

Нагадаємо, що в цьому році на обійсті мешканця села Червоний Яр Кілійського району було виявлено бойову гранату. Власник будинку припустив, що це - помста йому за активну позицію щодо створення об'єднаної громади з центром у Фурманівці.

Олеся Ланцман

Фото: стоп-кадр відео "Кілія-Контакт"

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент транспорта, связи и организации дорожного движения решил, что выделять отдельную линию на проезжей части для движения троллейбуса по участку улицы Пушкинской, нецелесообразно.  Об этом в ходе аппаратного совещания сообщил директор департамента Александр Илько. По его словам, выделенная полоса на Ришельевской существенно упростила движение электротранспорту, однако на Пушкинской троллейбусы, согласно … читати далi

Заводский районный суд Николаева избрал мерой пресечения бывшему начальнику Главного управления Госслужбы по чрезвычайным ситуациям в Одесской области Виктору Федорчаку домашний арест.  Он должен будет сидеть дома с 19:00 до 7:00, передает издание «Преступности.НЕТ». Ранее 24 января суд перенес рассмотрение ходатайства прокуратуры об избрании меры пресечения бывшему начальнику ГУ ГСЧС в Одесской области Виктору Федорчаку, … читати далi

За минувшую неделю — с 20 по 27 января — Одесса и происходящее в ней неоднократно оказывалась на страницах мировых изданий. ИзбирКом выбрал и перевел для вас наиболее интересные публикации. Азербайджанская SOCAR может использовать трубопровод Одесса-Броды для доставки нефти в Беларусь. Государственное энергетическое предприятие Азербайджана SOCAR рассматривает трубопровод Одесса — … читати далi

Комиссия по техногенно-экологической безопасности и чрезвычайным ситуациям при Одесском городском совете решила закрыть школы на карантин на две недели. Об этом сообщили в пресс-службе муниципалитета. В садиках группы будут закрываться, если количество заболевших превысит 20%. В мэрии назвали такое решение превентивной мерой в связи с тем, что за минувшую неделю в городе … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР