Здійснювати нагляд за законністю рішень місцевих рад має префект, а не адміністрація, - мер Балти

04 серпня 2017 р. 03:00

Яким має бути нагляд за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України – це питання викликало досить гостру дискусію серед представників громад та експертів

Яким має бути нагляд за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України – це питання викликало досить гостру дискусію серед представників громад та експертів. У Мінрегіоні вважають, що наглядові повноваження слід надати місцевим державним адміністраціям та центральному органу виконавчої влади. Асоціація міст України звернулася до представників громад з проханням висловити свою думку щодо того, який орган спроможний якісно та неупереджено здійснювати контрольні повноваження.

"Я не підтримую пропозицію надати місцевим державним адміністраціям повноваження здійснювати контроль за рішеннями органів місцевого самоврядування. Адже так історично склалося, що відносини між держадміністраціями та ОМС є напруженими. Можна навести безліч прикладів, які свідчать про намагання держадміністрацій підпорядкувати собі органи місцевого самоврядування.

Районні державні адміністрації є одними з перших противників реформи з децентралізації влади, оскільки створення об’єднаних територіальних громад позбавляє їх влади та фінансових ресурсів. Не виключено, що, отримавши право зупиняти рішення місцевих рад, голови РДА можуть скористатися ним на власний розсуд, повністю гальмуючи процес об'єднання громад. І при цьому – не нестимуть жодної відповідальності за свої дії. Принаймні, у законопроекті жодного слова не має про відповідальність місцевих адміністрацій та окремих посадових осіб. По факту, запроваджується презумпція винуватості органів місцевого самоврядування, адже їхні рішення можна буде зупиняти ще до рішення суду", - підкреслив голова Балтської ОТГ в Одеській області Сергій Мазур.

За його словами, треба ввести відповідальність за безпідставне блокування рішення громади.

"Якщо суд не задовільність позов місцевої державної адміністрації, то це має бути підставою для відкриття дисциплінарного провадження щодо керівника органу державного нагляду. Санкції за це –  попередження про неповну службову відповідність та звільнення з посади державної служби. У разі завдання великої шкоди громаді, має бути кримінальна відповідальність", - зазначив голова Балтської ОТГ.

С. Мазур також наголосив, що сьогодні проекти нормативно-правових актів розміщуються на сайтах місцевих рад заздалегідь для громадського обговорення. Так само на офіційних сайтах рад публікуються прийняті рішення. Їх відслідковують державні органи, громадські організації, зацікавлені громадяни. Кожен має право оскаржити у судовому порядку акт, який обмежує його права. І цим правом активно користуються як державні органи, так і громадські організації і окремі громадяни.  

"Підкреслюю – я однозначно підтримую контроль за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Цим суб‘єктом  контролю, на моє переконання, має бути префект. Звісно, для запровадження інституту префектури потрібно вносити зміни до Конституції. Натомість внесення цього законопроекту можна розцінювати як сигнал про відмову від конституційних змін щодо місцевого самоврядування", - підсумував Сергій Мазур.

Нагадаємо, що Балтська об’єднана територіальна громада створена рішенням сесії Одеської обласної ради 12 серпня 2015 року. Адміністративний центр – місто Балта об’єднав навколо себе 16 сільських рад (27 населених пунктів).
Доходи бюджету ОТГ за минулий рік склали 154,3 млн грн., із них трансферти з Державного бюджету – 83,5 млн грн, власні надходження – 70,3 млн грн. Для порівняння – до  об’єднання 28 населених пунктів в громаду їхні доходи становили 20,7 млн грн.
У минулому році було створено Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги, в складі якого чотири амбулаторії та 16 фельдшерсько-акушерських пунктів. У Центрі працює єдиний медичної інформаційний реєстр.
Зміни торкнулися також житлово-комунального господарства. Був проведений капітальний ремонт ряду ділянок водопровідних мереж, встановлено автобусні зупинки, встановлюються дитячі і спортивні майданчики тощо. Оновлюється комунальна техніка для підприємства «Балтакоммунсервіс». Крім того, в Балтській ОТГ впроваджується програма енергозбереження. Також стартував ремонт об'єктів соціальної сфери області.

Нагадаємо, що законопроект про нагляд за органами місцевого самоврядування на прохання Асоціації міст України зняли з розгляду Кабміну.

 

Підготовка цього матеріалу стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є винятково відповідальністю видання ІзбірКом та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Центр противодействия коррупции подал жалобу в Высший совет правосудия на судей Малиновского районного суда Одессы Сергея Черевко, Дмитрия Передерко и Виктора Короя, оправдавших Одесского городского голову Геннадия Труханова по делу о завладении 92 млн грн при закупке городом зданий завода «Краян». Как отметили в центре, в оправдательном приговоре оценили предоставленные … читати далi

Площадь незарегистрированной земли в Одесской области составляет 282 тысячи гектаров из 3 миллионов 327 тысяч гектаров в общем. Об этом сообщил министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Тимофей Милованов. По его данным Одесская область уступает Николаевской - 409 тысяч из 2 миллионов 277 тысяч га. В рейтинг также входят … читати далi

Одесский суд отправил под домашний арест на 60 суток Александра Евченко, который разбил памятную доску украинскому активисту Игорю Иванову, погибшему 2 мая 2014 года в Одессе. Об этом сообщил одесский «Правый сектор». «Подтверждена информация о причастности к уничтожению мемориальной таблички Игоря Иванова Евченко Александром. Сегодня состоялся суд, в результате которого … читати далi

Капитальный ремонт улицы Софиевской в Одессе вышел на завершающий этап после окончания замены инженерных сетей. Как сообщили в пресс-службе муниципалитета, сейчас рабочие устанавливают наружное освещение от улицы Конной до улицы Ольгиевской. На этом участке необходимо еще провести контактную сеть трамвая и нанести двухслойное асфальтное покрытие на проезжую часть между трамвайными … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР