Здійснювати нагляд за законністю рішень місцевих рад має префект, а не адміністрація, - мер Балти

04 серпня 2017 р. 03:00

Яким має бути нагляд за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України – це питання викликало досить гостру дискусію серед представників громад та експертів

Яким має бути нагляд за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України – це питання викликало досить гостру дискусію серед представників громад та експертів. У Мінрегіоні вважають, що наглядові повноваження слід надати місцевим державним адміністраціям та центральному органу виконавчої влади. Асоціація міст України звернулася до представників громад з проханням висловити свою думку щодо того, який орган спроможний якісно та неупереджено здійснювати контрольні повноваження.

"Я не підтримую пропозицію надати місцевим державним адміністраціям повноваження здійснювати контроль за рішеннями органів місцевого самоврядування. Адже так історично склалося, що відносини між держадміністраціями та ОМС є напруженими. Можна навести безліч прикладів, які свідчать про намагання держадміністрацій підпорядкувати собі органи місцевого самоврядування.

Районні державні адміністрації є одними з перших противників реформи з децентралізації влади, оскільки створення об’єднаних територіальних громад позбавляє їх влади та фінансових ресурсів. Не виключено, що, отримавши право зупиняти рішення місцевих рад, голови РДА можуть скористатися ним на власний розсуд, повністю гальмуючи процес об'єднання громад. І при цьому – не нестимуть жодної відповідальності за свої дії. Принаймні, у законопроекті жодного слова не має про відповідальність місцевих адміністрацій та окремих посадових осіб. По факту, запроваджується презумпція винуватості органів місцевого самоврядування, адже їхні рішення можна буде зупиняти ще до рішення суду", - підкреслив голова Балтської ОТГ в Одеській області Сергій Мазур.

За його словами, треба ввести відповідальність за безпідставне блокування рішення громади.

"Якщо суд не задовільність позов місцевої державної адміністрації, то це має бути підставою для відкриття дисциплінарного провадження щодо керівника органу державного нагляду. Санкції за це –  попередження про неповну службову відповідність та звільнення з посади державної служби. У разі завдання великої шкоди громаді, має бути кримінальна відповідальність", - зазначив голова Балтської ОТГ.

С. Мазур також наголосив, що сьогодні проекти нормативно-правових актів розміщуються на сайтах місцевих рад заздалегідь для громадського обговорення. Так само на офіційних сайтах рад публікуються прийняті рішення. Їх відслідковують державні органи, громадські організації, зацікавлені громадяни. Кожен має право оскаржити у судовому порядку акт, який обмежує його права. І цим правом активно користуються як державні органи, так і громадські організації і окремі громадяни.  

"Підкреслюю – я однозначно підтримую контроль за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Цим суб‘єктом  контролю, на моє переконання, має бути префект. Звісно, для запровадження інституту префектури потрібно вносити зміни до Конституції. Натомість внесення цього законопроекту можна розцінювати як сигнал про відмову від конституційних змін щодо місцевого самоврядування", - підсумував Сергій Мазур.

Нагадаємо, що Балтська об’єднана територіальна громада створена рішенням сесії Одеської обласної ради 12 серпня 2015 року. Адміністративний центр – місто Балта об’єднав навколо себе 16 сільських рад (27 населених пунктів).
Доходи бюджету ОТГ за минулий рік склали 154,3 млн грн., із них трансферти з Державного бюджету – 83,5 млн грн, власні надходження – 70,3 млн грн. Для порівняння – до  об’єднання 28 населених пунктів в громаду їхні доходи становили 20,7 млн грн.
У минулому році було створено Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги, в складі якого чотири амбулаторії та 16 фельдшерсько-акушерських пунктів. У Центрі працює єдиний медичної інформаційний реєстр.
Зміни торкнулися також житлово-комунального господарства. Був проведений капітальний ремонт ряду ділянок водопровідних мереж, встановлено автобусні зупинки, встановлюються дитячі і спортивні майданчики тощо. Оновлюється комунальна техніка для підприємства «Балтакоммунсервіс». Крім того, в Балтській ОТГ впроваджується програма енергозбереження. Також стартував ремонт об'єктів соціальної сфери області.

Нагадаємо, що законопроект про нагляд за органами місцевого самоврядування на прохання Асоціації міст України зняли з розгляду Кабміну.

 

Підготовка цього матеріалу стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є винятково відповідальністю видання ІзбірКом та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Через постійні «мінування» в одеських школах замислилися про посилення заходів безпеки: тут хочуть встановити камери по периметру закладів, а також найняти охоронців з числа «Муніципальної варти». Про це під час засідання комісії з питань законності розповів директор департаменту муніципальної безпеки Віктор Кузнєцов, - інформує Центр публічних розслідувань. Ці заходи обійдуться … читати далi

Міністерство охорони здоров'я повідомило про п'ять нових летальних випадків COVID-19 в Одеській області, зареєстрованих за 27 січня. Загалом з початку пандемії в Одеській області померли 1 тисяча 306 пацієнтів з діагностованою коронавірусною інфекцією.  Більшість випадків зареєстровано в Одесі - чотири та один в Лиманському районі.  Загалом за добу в регіоні … читати далi

Внаслідок ускладнення погодних умов (мокрий сніг, дощ та пориви вітру) через спрацювання автоматичної системи захисту ліній електромереж в Україні залишаються знеструмленими 143 населених пункти у чотирьох областях. Як повідомили у пресслужбі ДСНС України, така ситуація спостерігалася станом на 7:00 28 січня. Найбільше населених пунктів без електроенергії в Одеській області - … читати далi

Перша в 2021 році сесія Одеської обласної ради відбудеться 2 лютого і буде позачерговою. Як повідомили у пресслужбі облради, відповідне розпорядження підписав її голова Григорий Діденко.  Рекомендований порядок денний містить лише три питання: Звернення депутатів.  Депутатські запити.  Різне. Звернутися депутати планують до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо підтримки … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР