Історії успіху територіальних громад Одещини: Великомихайлівська ОТГ

12 липня 2017 р. 03:00

Великомихайлівська об’єднана територіальна громада створена 7 серпня 2015 року та включає 25 населених пунктів, в яких проживає близько 13 тисяч осіб

Великомихайлівська об’єднана територіальна громада створена 7 серпня 2015 року та включає 25 населених пунктів, в яких проживають близько 13 тисяч осіб. Громада утворена в результаті об'єднання Великомихайлівської селищної ради із сільськими радами: Великокомарівською, Гребениківською, Комарівською, Новопетрівською, Новоселівською, Полезненською, Стоянівською і Юрківською.

Бюджет

Станом на кінець 2015 року загальний бюджет усіх населених пунктів, які ввійшли до складу громади, становив 7,5 млн грн. У 2016 році бюджет громади становив 72 млн грн, з яких власні доходи – 27 млн грн, освітня державна субвенція – 17 млн грн, медична – 7 млн грн, близько 11 млн грн – це державна допомога на розвиток інфраструктури. Крім того, з державного бюджету громаді виділили близько 7 млн грн на установку резервуарів чистої води в селищі Велика Михайлівка.

На 2017 рік місцевий бюджет громади затверджено в розмірі 62 млн грн (без урахування субвенції на інфраструктуру). У пріоритеті – продовжити роботу з енергозбереження в закладах освіти.

Відзначимо, що всього за рік роботи ОТГ вдалося реалізувати більше 40 інфраструктурних проектів, а дохідна частина бюджету ОТГ в 2016 році склала більше 26 млн грн, що у два рази більше у порівнянні з попереднім роком. Загалом, вдалося реалізуати по 3-5 інфраструктурних проектів в кожному селі, чого не було останні 25 років.

Великомихайлівська ОТГ освоїла 10 млн 356,1 тис грн. державної субвенції на розвиток інфраструктури. Кошти спрямовано, в тому числі, на капітальний ремонт шкіл громади та садочку, роботи з енергозбереження закладів освіти (заміна вікон на енергозберігаючі віконні блоки), капітальний ремонт покрівлі будинку культури с. Новопетрівка (728,45 тис. грн), капітальний ремонт приміщення на центральному стадіоні в смт Велика Михайлівка (299,8 тис. грн), капремонт Новопетрівського фельдшерсько-акушерського пункту (200 тис. грн), капітальний ремонт опалювальної системи дитячого садка Новоселівського навчально-виховного комплексу (85,37 тис. грн), реконструкція автономної котельні (254 тис. грн) та капітальний ремонт опалювальної системи Гребениківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (741,79 тис. грн), капітальний ремонт проїзної частини вулиці Леніна в смт Велика Михайлівка (290,14 тис. грн), капітальний ремонт водогону с. Гіржове (184,7 тис. грн)., роботи із встанволення вуличного освітлення у селах тощо.

Велика увага в минулому році приділялась галузі освіти.

Крім капітальних ремонтів закладів освіти та проведення робіт з енергозбереження, громада приділяє увагу якості харчування дітей в школі, а на оздоровлення дітей в кінці навчального року під час екскурсій та практики було виділено кошти в сумі 91 тис. грн.

Проблемою лишається охоплення дітей дошкільного віку дошкільними навчальними закладами. В половині колишніх сільських рад не було дитячих садків, також це було проблемою і для Великої Михайлівки, тому що існуючого дитячого садка на 120 місць вкрай не вистачало. В минулому році відкрито додатково дитячий садок при Великомихайлівській ЗОШ № 2 на 40 місць та незабаром буде відкрито садок на 40 місць у Великокомарівській ЗОШ, в який зможуть ходити діти із Комарівки.

Поступово виділяються кошти на придбання обладнання, меблів, комп’ютерів та проведення ремонтів в класах шкіл.

Громада надає одноразову допомогу дітям–сиротам, які досягли 18-річного віку, а також вперше за багато останніх років надано безкоштовно житло восьми дітям-сиротам та придбано будинок багатодітній родині з чотирма дітьми, які залишились без батька.

Соціальний захист населення

Враховуючи складне матеріальне становище значної частини населення, з місцевого бюджету надавалась допомога на лікування наших громадян в сумі 800 тис. грн, проведено капітальний ремонт житла на суму 100 тис. грн. ветеранам Великої Вітчизняної війни та війни в Афганістані. Надано допомогу громадянам, у яких житло постраждало внаслідок пожеж, на суму 180 тис. грн.

Вирішується питання забезпечення права на безкоштовний проїзд громадян пільгової категорії. Селищною радою було прийнято рішення про виділення з місцевого бюджету 100 тис. грн. на компенсацію проїзду на місцевому транспорті.

Плата за користування землею складає головну частку доходу місцевого бюджету на селі – в межах 70% всіх доходів. Тож, окрім невеликого підвищення ставки за використання земель сільськогосподарського призначення, громада взялася за детальну інвентаризацію кожного клаптика землі. Для цього довелося створити власний земельний відділ. Адже саме жителі об’єднаних територій зацікавлені в тому, щоб знати, хто і як користується наділами, яку площу обробляє, і головне – скільки платить до бюджету. У відділі працюють троє співробітників, якими за минулий рік проведена інвентаризація земель громади, встановлені користувачі земельних ділянок. Наразі в основному всі землекористувачі сплачують за використання земельної запасу громади.

Благоустрій

Минулого року до села Новоселівська Великомихайлівської об'єднаної громади побудували дорогу за новою технологією. Така дорога не розкисає під час дощів і витримує навантаження більш ніж в 40 тонн. На ділянку дороги в 1 600 квадратних метрів біло витрачено приблизно 350 тисяч гривень.

В найближчий час влада ОТГ планує розширити послуги по збору побутового сміття на всі населені пункти громади. До відділу благоустрою селищної ради ввели додатково 7 штатних одиниць працівників з благоустрою (по 1 на кожне село), щоб у належному санітарному стані утримувати території загального користування кожного населеного пункту, придбали для кожного села газонокосарки.

За рахунок бюджету капітально відремонтовано та побудовано водогони в Великій Михайлівці, Новоселівці, Гіржовому, Великокомарівці, Василівці, відремонтовано 2 водонапірні башти громади, встановлено на 6 місяців єдиний тариф – 11,4грн. за 1 куб.м. води, затверджений штатний розпис прапцівників. Проводиться робота із споживачами щодо необхідності укоадення договору на водопостачання із КП та сплати за спожиту воду на рахунок підприємства. Також з цим же підприємством укладаються договори на вивіз сміття.

У 2017 році завдяки зростанню бюджетних надходжень Великомихайлівська громада Одеської області продовжує реалізовувати низку інфраструктурних проектів за рахунок власних надходжень. На черзі - 10 нових проектів.

Депутати ухвалили кошториси ще десяти проектів, які буде реалізовано найближчим часом:

- капітальний ремонт проїзної частини вул. Центральна в с. Гребеники – 1 млн 428,979 тис. грн;

- капітальний ремонт гаража ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Новопетрівка – 299 тис. грн;

- капітальний ремонт проїзної частини вул. Молодіжна, Колгоспна, Набережна, Механізаторів с. Новопетрівка - 792,733 тис. грн;

- будівництво освітлення вулиці с. Новопетрівка – 299,90981 тис. грн;

- капітальний ремонт лінії електропередачі величного освітлення вулиці Центральна в смт Велика Михайлівка – 299,95447 тис. грн;

- капітальний ремонт ліній електропередач вуличного освітлення вулиці Механізаторів в смт Велика Михайлівка – 63,60376 тис. грн;

- капітальний ремонт водопроводу в с. Стояново – 188,50367 тис. грн;

- капітальний ремонт по благоустрою території навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» с. Великокомарівка – 450,433 тис. грн;

- будівництво електроосвітлення вулиці Центральна, Паркова с. Велика Комарівка – 299,25360 тис. грн;

- будівництво електроосвітлення вулиці Виноградна – 148,416 тис. грн.

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

«Укрзалізниця» розпочала продаж квитків на чотири рейси з Одеси та в Одесу, але квитки продаються лише на два місця у кожному купе - верхнє та нижнє. Також придбати проїзні документи у вокзальних касах можна лише при наявності маски. Про це повідомили у пресслужбі підприємства.  Продаж квитків відкрито на поїзди: №8/7 Одеса-Харків, №53/54 … читати далi

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» звернулася до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України через дискримінаційні обмеження, яке містить розпорядження Кабінету Міністрів України №291-р «Про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї, спрямоване на … читати далi

Центр общественного здоровья Министерства здравоохранения Украины сообщил о новых 11 случаях COVID-19 в Одесской области по состоянию на утро 27 мая.  Таким образом количество инфицированных в регионе уже увеличилось до 853 человек.  Ареал распространения лабораторно подтвержденных случаев на административных территориях Одесской области выглядит следующим образом: Одесса - 205 (дети - 14 медработники … читати далi

Народный депутат Александр Ткаченко («Слуга народа») в прошлом году приобрел грузовик Volvo FH12, 2003 года выпуска, внедорожник Mitsubishi Outlander, 2003 года выпуска, и полуприцеп Schmitz SKO 24. Кроме того, в декларации народного избранника за 2019 год указано, что он хранит 3 миллиона 30,1 тысяч гривень наличными и 40 тысяч гривень в банке.  Приобретений в … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР