Два депутати Одеської міської ради не відвідали жодного засідання постійної комісії протягом року

Експерти громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад" проаналізували, як депутати Одеської міської ради відвідують засідання постійних комісій. Аналіз відбувався за період четвертого року повноважень депутатів з 1 листопада 2018 року по 31 жовтня 2019 року.

Нагадаємо, відповідно до ст. 20 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", депутат місцевої ради зобов'язаний бути присутнім на пленарних засіданнях, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

Рішенням Одеської міської ради створено 11 постійних комісій, до складу кожної на пропорційно-партійній (фракційній) основі входять від п'яти до шести депутатів. Секретар міської ради за посадою не може бути обраний до складу будь-якої постійної комісії. 

Інформація про відвідуваність постійних комісій оприлюднюється на депутатському порталі "Твій місцевий депутат" у вигляді протоколів засідання. 

Згідно з Регламентом Одеської міської ради, проєкти рішення, внесені до порядку денного сесії, є предметом попереднього розгляду на постійних комісіях ради. 

За результатами аналізу даних з оприлюднених протоколів постійних комісій за четвертий рік повноважень встановлено, що деякими комісіями проведено від чотирьох до восьми засідань за рік. А протягом року відбулось дев'ять засідань сесій. Це може означати, що не всі проєкти рішень проходять розгляд депутатських комісій. 

За інформацією, наданою у Одеській міській раді, протягом четвертого року повноважень ради відбулось 158 засідань всіх постійних комісій. Найбільше проведено засідань постійними комісіями з питань землеустрою (42) та з питань бюджету (29), найменше – з питань економічної та інвестиційної політики (4). 

Якщо розглянути проведення засідань постійних комісій за місяцями, то можна побачити, що, наприклад, у серпні 2019 року жодна з 11 комісій не провела засідання. Найбільш активні місяці – вересень (21 засідання) та липень (19) поточного року. 

Аналіз відвідуваності депутатами засідань комісій протягом четвертого року повноважень відбувався на підставі даних з оприлюднених протоколів та відомостей, наданих у відповідь на запит про доступ до публічної інформації. Показники дисциплінованості депутата вираховувались у межах діяльності кожної окремої постійної комісії.

Всі 100% засідань постійних комісій, до складу яких вони входять, відвідали 18 депутатів. Це Денис Григор’єв, Тетяна Малихіна, Олена Фокіна (фракція "БПП "Солідарність"), Денис Балух, Олег Бриндак, Людмила Варавва, Олег Етнарович, Олександр Іваницький, Володимир Кірєєв, Марина Лозовенко, Левон Нікогосян, Дмитро Палпатін, Василь Шкрябай (фракція "Довіряй ділам"), Василь Ієремія, Денис Коваль (фракція "Опозиційний блок"), Олександр Аміци, Олександр Захаров, Вадим Терещук (фракція "Об'єднання "Самопоміч").

У порівнянні з попереднім роком всі 100% засідань постійних комісій відвідали 19 депутатів. 

На більше ніж 90% засідань комісій були присутніми сім депутатів: Наталія Данилко, Петро Іонов, Лілія Леонідова, Едуард Стась (фракція "БПП "Солідарність"), Оксана Гончарук (фракція "Опозиційний блок"), Ольга Квасніцька (фракція "Об'єднання "Самопоміч"), Вадим Підгородинський (фракція УМП Сергія Ківалова). 

Від 80 до 90% засідань постійних комісій відвідали 12 депутатів – Олег Звягін (фракція "БПП "Солідарність"), Олександр Александрочкін, Олександр Матвєєв, Сергій Страшний, Дмитро Танцюра, Олександр Шеремет (фракція "Довіряй ділам"), Дмитро Вишняков, Олексій Єремиця (фракція "Опозиційний блок"), Олександр Орлов (позафракційний), Ганна Позднякова (фракція "Об'єднання "Самопоміч"), Микола Крикливий, Світлана Осауленко (фракція УМП Сергія Ківалова). 

Від 50 до 80% - 16 депутатів. Це Володимир Варещенко, Сергій Голдаков, Олег Камінкер, Ілля Мозолєв(фракція "БПП "Солідарність"), Валентин Гапуніч, Вадим Іоргачов, Андрій Кісловський, Антоніна Наконечна, Людмила Себова, Олег Совік, Андрій Терновський, Юрій Шумахер (фракція "Довіряй ділам"), Олексій Горін, Лілія Рогачко (фракція "Опозиційний блок"), Олексій Кісловський, Володимир Корнієнко (фракція УМП Сергія Ківалова). 

Рівно половину (50%) засідань постійних комісій пропустили два депутати: Ірина Куценко, (фракція "Довіряй ділам") та Віктор Новак (фракція "Опозиційний блок").

Менше половини засідань своїх комісій відвідали шість депутатів. Віктор Наумчак (фракція "БПП "Солідарність") був присутнім лише на 48% засідань, Дмитро Пеструєв (фракція "Довіряй ділам") на 42%, Тетяна Плаксій (фракція "Довіряй ділам") – на 38%, Юрій Крук (фракція "Довіряй ділам") – на 33%. Найменшу кількість засідань відвідали Богдан Гіганов (позафракційний) – 17% засідань та Ольга Кулакевич (фракція "Опозиційний блок"), яка була присутньою лише на 14% проведених засідань. 

Жодного засідання своїх постійних комісій за рік не відвідали два депутати Одеської міської ради – Вячеслав Беженар (фракція "Опозиційний блок") та Андрій Неугодніков (фракція УМП Сергія Ківалова).

В розрізі участі в засіданнях постійних комісій за фракціями Одеської міської ради найбільш дисципліновано відвідують свої комісії депутати фракції "Об'єднання "Самопоміч". Вони були присутніми на 95% всіх проведених засідань. Найменший показник відвідуваності у фракції "Опозиційний блок", депутати якої відвідали 65% проведених засідань. Трохи більше ніж половину засідань відвідали позафракційні депутати. Вони були присутніми лише на 51% з проведених засідань постійних комісій.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити: 

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Прокурори Іллічівської місцевої прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох посадовців комунального підприємства та підрядника, яких підозрюють у зловживанні службовим становищем, службовому підроблені та заволодінні бюджетними коштами.  Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області. Головний інженер одного із комунальних підприємств Чорноморська, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх … читати далi

У п’ятницю, 23 жовтня, о 12:00 в Одесі представники Громадянської мережі ОПОРА проведуть пресконференцію щодо перебігу виборчої кампанії на місцевих виборах 25 жовтня в Одеській області. Як повідомили в ОПОРІ, захід відбудеться у приміщенні медіахабу PMA Odesa Hub (Фонтанська дорога, 3). Під час заходу представники ОПОРИ - координаторка спостереження Громадянської мережі … читати далi

С 13 по 19 октября Одесса и происходящее в ней неоднократно оказывалось на страницах мировых изданий. ИзбирКом выбрал и перевел для вас самые интересные публикации. Польская президентская пара осуществила визит в Украину. Президент Польши Анджей Дуда с супругой Агатой Корнхаузер-Дуда прибыли в Киев с официальным трехдневным визитом, который предусматривает переговоры … читати далi

Видання ІзбірКом та Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» презентують проміжні результати моніторингу медіа Одеської області. Пресконференція відбудеться 20 жовтня о 12:00 в PMA Odesa HUB, Фонтанська дорога, 3. Спікери: голова Одеської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Анатолій Бойко, головний редактор видання ІзбірКом, координатор моніторингу Валерій Болган та координаторка моніторингу, кандидатка наук із соціальних … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР