50 відсотків депутатів Роздільнянської міськради не ведуть прийом виборців згідно з графіком

У рамках проекту «Депутати місцевих рад. Атестація» ми продовжуємо досліджувати виконання обов’язків депутатами Роздільнянської міської ради сьомого скликання. В рамках моніторингової кампанії  ми вирішили перевірити, як взаємодіють депутати Роздільнянської міської ради із виборцями.

Облаштувати приймальні допомогли партійні осередки — у Роздільній працюють приймальні «Радикальної партії Олега Ляшка», ВО «Батьківщина», «Опозиційного блоку», де, згідно з графіком на сайті міськради,  приймають 8 депутатів з 26. Також депутатам запропонували використовувати приміщення міської ради, де виділений  для цієї мети кабінет для днів прийому 7 депутатів. 

Іще 8 депутатів заявили, що приймають виборців на робочому місці: 4 депутатів від БПП «Солідарність» — службовець Гусейн Алієв, керівник міського комунального підприємства «Роздільнаводоканал» Геннадій Кінаш, працівник апарату міськради Олександр Соловйов, підприємець Олександр Панкратов, а також лікар Григорій Свадковский («Аграрна партія»), майстер виробництва Олександр Букреєв («Наш край»), працівник районного військкомату Андрій Тегляєв («Радикальна партія Олега Ляшка»), Наталя Топтунова ( «Опозиційний блок»), працівник санстанції.

Якщо аналізувати офіційно представлені дані — ті, що є у розпорядженні міськради, то депутати були готові зустрічатися з виборцями:
•    Один раз на місяць — Олена Тегляєва і Василь Писаренко
•    Двічі на місяць — Вадим Ковальський і Віктор Поштаренко
•    Двічі на тиждень — Олександр Соловйов
•    5 днів на тиждень — Гусейн Алієв і Геннадій Кінаш.

Інші 17 депутатів згодні приймати щотижня. На жаль, задекларована готовність практикою підтверджується далеко не завжди.

Під час моніторингової кампанії, яка проходила у жовтні-листопаді 2019 року встановлено, що 50% депутатів взагалі не ведуть прийом виборців. Це Дмитро Комков і Віталій Доронін, які до того ж жодного разу за рік не з’явилися  до міськради, це Олена Тегляєва, Юрій Кукса, Василь Писаренко, Віктор Поштаренко, Ганна Головко і Олександр Панкратов, яких не вдалося застати на прийомі восени. Не вдалося встановити години прийому одного депутата  — Івана Бевзенка (ВО «Батьківщина»), який набув депутатських повноважень влітку. 

Четверо депутатів від «Опозиційного блоку», які  мали вести прийом у партійній приймальні згідно з графіком, теж у визначені години були відсутні, хоча чергова у приймальні пропонувала узгодити час прийму по телефону.

Належним чином ведуть прийом виборців: на робочому місці — Гусейн Аліев, Геннадій Кінаш, Олександр Соловйов, Наталя Топтунова, Олександр Ісаєв, Олександр Букреєв, Андрій Тегляєв і Григорій Свадковський, у партійних приймальнях — Оксана Дмитренко, Михайло Каракулін, Наталя Швець і Вадим Ковальський.

Ведення прийому виборців є одним із основних обов’язків депутатів місцевих рад, обґрунтованих у Законі України про статус депутата. Саме у депутатській приймальні налагоджується взаємозв’язок між обранцем і виборцями, відбувається діалог і окреслюються напрямки роботи депутата.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Микола Тарасов, обвинувачений у вбивстві 11-річної мешканки Іванівки Дар'ї Лук'яненко, скоєному у 2019 році, 18 січня 2021 року сказав своє останнє, перед винесенням вироку, слово. Засідання почалося рівно о 16:00. Воно було закритим: в зал не пускали ані журналістів, ані родичів, повідомляє Українська служба інформації.  "Засідання проходило в закритому режимі. Судді вислухали останнє … читати далi

Головне управління Держгеокадастру станом на 15 січня 2021 року передало 14 тисяч 894 земельні ділянки загальною площею 170 тисяч 245,6 га вісімдесят одній об’єднаній територіальній громаді. Про це повідомили у пресслужбі управління. З них за період з 11 січня до 15 січня передано 99 земельних ділянок загальною площею 1 тис. 196 га двом об’єднаним територіальним громадам. За період … читати далi

Керівництво національного парку "Тузловські лимани" звернеться із позовом до суду через висловлювання голови Білгород-Дністровської районної ради Григорія Мельниченко, який назвав Івана Русєва та Ірину Вихристюк "румунськими шпигунами". Про це ІзбірКому повідомив співробітник парку Іван Русєв.  Відповідний допис голова районної ради розмістив на своїй сторінці в Facebook, супроводжуючи його відео інтерв'ю телеканалу … читати далi

Керівники департаментів транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради та комунальної власності Одеської міської ради перестануть працювати з 22 січня.  Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.  В розпорядженнях міського голови повідомляється, що і Олександр Ілько (департамент транспорту) і Олексій Спектор (департамент комунальної власності) залишили посади "за угодою сторін".  … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР