У жителів Миколаєва виникає право відкликати 14 депутатів міської ради

Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян. 

До складу міської ради входять 54 депутати, з них 25 представляють фракцію партії "Опозиційний блок", 8 - фракцію партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ", 9 - фракцію партії "НАШ КРАЙ", 9 - фракція партії "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ", 3 - позафракційні.

Регламентом Миколаївської міської ради частково врегульовано питання звітування депутатів міської ради. Визначено предмет і спосіб звітування. Не врегульовано процедури оприлюднення оголошення про звітування і оприлюднення самого звіту. Не встановлено чітких термінів звітування.

За даними аналізу, на сайті міста опубліковано перелік депутатів, які надали інформацію про звітування перед виборцями за 2018 рік. З них 40 депутатів опублікували свої звіти, а 14 проігнорували вимогу закону та не оприлюднили інформацію про результати своєї діяльності.

Якщо проаналізувати в розрізі фракцій, то:

-    16 представників фракції партії "Опозиційний блок" опублікували свої звіти, а 9 - ні;

-     6 представників фракції партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ" опублікували свої звіти, а 2 - ні;

-    8 представників фракції партії "НАШ КРАЙ" опублікували свої звіти, а 1 -ні;

-     8 представників фракції партії "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ" опублікували свої звіти, а 1 - ні.

-    2 позафракційні депутати опублікували свої звіти, а 1 - ні.

Найбільш актуальні питання та проблеми, висловлені під час прийомів громадян є:

- погане функціонування та діяльність в  сфері ЖКГ міста;

- ситуація, щодо стану доріг міста; 

- як людям вижити при тарифах та пенсіях, встановлених діючою владою; 

- про підтримку програми «Теплий Дім» та впровадження програм енергоефективності;

-проблема транспортного сполучення в мікрорайонах;

- інші.

Щорічне звітування - це обов’язкова практика для депутата місцевої ради. Формат такого звітування депутат обирає самостійно на свій розсуд. Окрім того, в Миколаївській міській раді уже третій рік поспіль діє практика публікування річних звітів на сайті ради. З ними можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 3 ст.37  ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» підставами   для   відкликання   виборцями  обраного  ними депутата місцевої ради може бути невиконання  депутатом місцевої ради зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з виборцями.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.

За додатковою інформацією щодо здійснення ініціативи в Миколаївській області звертайтеся до ГО «Агентство економічного розвитку», e-mail: aerbox@ukr.net.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Миколаєві за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Агентство економічного розвитку».

          

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду перенесла розгляд апеляційних скарг щодо взяття під варту виконуючої обов’язки начальниці Головного управління Державної податкової служби Одещини Наталії Чеботарьової, яка підозрюється у наданні хабаря у розмірі 25 тисяч доларів. Про це повідомили з посиланням на пресслужбу суду. «У зв’язку з неявкою у судове засідання підозрюваної, … читати далi

Болградська міська рада підтримала звернення до президента України, Кабінету міністрів, Верховної Ради України, голови Одеській обласній державній адміністрації про сприяння у створенні об'єднаної територіальної громади у межах Болградського району з центром у Болграді.  У Зверненні висуваються вимоги про необхідність зберегти територіальну цілісність Болградського району, забезпечити розвиток кожного села і міста Болград, … читати далi

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу проти ексголови Центральної виборчої комісії і колишнього регіонала Михайла Охендовського, якого підозрювали у хабарі, отриманому з "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів". Відповідне рішення ухвалене 27 грудня 2019 року. Про це мовиться у відповіді НАБУ на запит "УНІАН" щодо перебігу досудового розслідування у відповідному кримінальному провадженні. Правоохоронці … читати далi

Проректор по пожарной части Одесской национальной академии строительства и архитектуры объяснила общественникам, что огнетушители уже купили, но не знают, куда их расставить. Об этом она сообщила 24 января когда группа активистов пришла в академию.  Активисты решили посетить академию после инцидента с угрозами в адрес журналистки «Украинской службы информации». Она извинилась за поведение … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР