У жителів Миколаєва виникає право відкликати 14 депутатів міської ради

Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян. 

До складу міської ради входять 54 депутати, з них 25 представляють фракцію партії "Опозиційний блок", 8 - фракцію партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ", 9 - фракцію партії "НАШ КРАЙ", 9 - фракція партії "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ", 3 - позафракційні.

Регламентом Миколаївської міської ради частково врегульовано питання звітування депутатів міської ради. Визначено предмет і спосіб звітування. Не врегульовано процедури оприлюднення оголошення про звітування і оприлюднення самого звіту. Не встановлено чітких термінів звітування.

За даними аналізу, на сайті міста опубліковано перелік депутатів, які надали інформацію про звітування перед виборцями за 2018 рік. З них 40 депутатів опублікували свої звіти, а 14 проігнорували вимогу закону та не оприлюднили інформацію про результати своєї діяльності.

Якщо проаналізувати в розрізі фракцій, то:

-    16 представників фракції партії "Опозиційний блок" опублікували свої звіти, а 9 - ні;

-     6 представників фракції партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ" опублікували свої звіти, а 2 - ні;

-    8 представників фракції партії "НАШ КРАЙ" опублікували свої звіти, а 1 -ні;

-     8 представників фракції партії "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ" опублікували свої звіти, а 1 - ні.

-    2 позафракційні депутати опублікували свої звіти, а 1 - ні.

Найбільш актуальні питання та проблеми, висловлені під час прийомів громадян є:

- погане функціонування та діяльність в  сфері ЖКГ міста;

- ситуація, щодо стану доріг міста; 

- як людям вижити при тарифах та пенсіях, встановлених діючою владою; 

- про підтримку програми «Теплий Дім» та впровадження програм енергоефективності;

-проблема транспортного сполучення в мікрорайонах;

- інші.

Щорічне звітування - це обов’язкова практика для депутата місцевої ради. Формат такого звітування депутат обирає самостійно на свій розсуд. Окрім того, в Миколаївській міській раді уже третій рік поспіль діє практика публікування річних звітів на сайті ради. З ними можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 3 ст.37  ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» підставами   для   відкликання   виборцями  обраного  ними депутата місцевої ради може бути невиконання  депутатом місцевої ради зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з виборцями.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.

За додатковою інформацією щодо здійснення ініціативи в Миколаївській області звертайтеся до ГО «Агентство економічного розвитку», e-mail: aerbox@ukr.net.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Миколаєві за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Агентство економічного розвитку».

          

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Адвокат міністра екології й природних ресурсів часів Януковича Миколи Злочевського Петро Бойко заявив, що оскаржив постанову про оголошення його в розшук. Захисник наголосив, що слідство оголосило експосадовця у розшук, маючи при цьому точну інформацію щодо його місця перебування, повідомляє "Радіо Свобода".  "Слідство оголосило Злочевського у розшук, маючи при цьому точну інформацію щодо … читати далi

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємств Одеси у січні–травні збільшилась на 9,9%, і на 1 червня становила 35 мільйонів 367 тисяч гривень. Як повідомили у Головному управлінні статистики в Одеській області, збільшення відбулося за рахунок економічно-активних підприємств, заборгованість яких  складає 3 мільйони 546 тисяч гривень. Кількість працівників, які … читати далi

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування відносно керівництва ГУ ДМС України в Одеській області, а також трьох посібників–підприємців. Як повідомили у пресслужбі ДБР, досудовим розслідуванням встановлено, що двоє керівників Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області вступили у змову з трьома підприємцями задля привласнення бюджетних коштів, які … читати далi

Приморський районний суд Одеси частково задовольнив позов колишнього головлікаря Роздільнянської лікарні Ігоря Бичкова до прокуратури Одеської області та інших державних органів. Згідно  рішення суду, лікар вимагав відшкодування моральної шкоди в сумі 1 мільйон 659 тисяч гривень, моральну шкоду він вирахував виходячи з того, що коли опинився під слідством його зарплатня складала 21 тисячу … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР