Роздільнянські депутати краще відвідують засідання постійних комісій, ніж сесій

Одинадцятеро депутатів Роздільнянської міськради у 2018 році не пропустили жодного засідання постійних комісій, до складу яких входять.

В рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», громадські активісти проаналізували, як депутати Роздільнянської міської ради відвідували засідання постійних комісій у 2018 році. Виявилося, що жоден з них не перетнув критичну межу в 50% пропусків. За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

В комісіях депутати працювали набагато активніше, ніж на пленарних засіданнях, де третина  могла би бути відкликана через пропуски. Так 11 депутатів міськради не пропустили жодного засідання комісій.

Це Владислав Долгій, Геннадій Кінаш і Михайло Каракулін ( комісія з питань планування бюджету, фінансування, управління комунальною власністю, реалізації державної регуляторної політики), Ганна Головко і Григорій Свадковський (комісія з  питань регламенту, депутатської діяльності, етики та гласності), Сергій Скрипник (комісія з питань земельних відносин, будівництва та адміністративно-територіального устрою), Олександр Букреєв, Гусейн Алієв і Олександр Соловйов (комісія з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, екології, транспорту та підприємництва), Оксана Дмитренко і Наталя Топтунова (комісія з питань соціального захисту населення, молодіжної політики, підтримки культури та спорту).

Безумовними рекордсменами з пропуску засідань комісій є два депутати — Дмитро Комков і Віталій Доронін, які минулого року взагалі не з'являлися у міській раді, проігнорувавши й пленарні засідання сесій. За півкроку до 50% пропусків  засідань постійних комісій знаходяться Андрій Тегляєв, який пропустив 3 з 7 засідань комісії з  питань регламенту, депутатської діяльності, етики та гласності, Андрій Чаплигін, що пропустив 5 з 12 засідань комісії з питань земельних відносин, будівництва та адміністративно-територіального устрою).

Звісно, працювати на громаду можна і без повноважень депутата. Але народним обранцям слід нагадати: їх представницька функція полягає саме в тому, щоб голосувати на засіданнях сесій та комісій. Якщо немає змоги робити навіть це, то може варто просто скласти повноваження, поступитися місцем тим, хто наступний у списку і має натхнення і наснагу працювати на громаду. 

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати».   
          

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За минувшую неделю — со 2 по 8 декабря — Одесса и происходящее в ней неоднократно оказывалось на страницах мировых изданий. ИзбирКом отобрал и перевел для вас самые интересные публикации. Из-за пожара в здании Одесского колледжа погибли люди, сообщает Xinhua. Ожидается, что число погибших будет возрастать, поскольку у пожарных нет надежды найти людей … читати далi

Судья Денис Донцов перенес рассмотрение иска уволенного директора Одесского художественного музея Александра Ройтбурда на 20 января 2020 года. Как пояснил сам Александр Ройтбурд на своей странице в Facebook, судья пришел к выводу, что для принятия окончательного решения нужно некоторую информацию.  «Ну что был сегодня суд по отмене решения сессии облсовета … читати далi

Гражданская сеть ОПОРА выделила десятку народных депутатов прогулявших больше всех голосований в Верховной Раде Украины за 100 дней работы.  Замкнул десятку народный депутат Николай Скорик («Оппозиционная платформа — За жизнь»), который прошел в парламент по списку партии.  За 100 дней работы Верховной Рады наибольшее количество голосований в сессионном зале пропустили … читати далi

Визит президента Украины Владимира Зеленского в Одессу ожидается завтра, 10 декабря, с 15:15 до 17:50.  Об этом на своей странице в Facebook сообщил депутат Одесского областного совета Алексей Кобыльников.  По его словам, глава государства намерен посетить место пожара здания учебного заведения Одесского колледжа экономики, права и гостинично-ресторанного бизнеса и Военно-медицинский клинический центр Южного региона.  При … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР