Роздільнянські депутати краще відвідують засідання постійних комісій, ніж сесій

Одинадцятеро депутатів Роздільнянської міськради у 2018 році не пропустили жодного засідання постійних комісій, до складу яких входять.

В рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», громадські активісти проаналізували, як депутати Роздільнянської міської ради відвідували засідання постійних комісій у 2018 році. Виявилося, що жоден з них не перетнув критичну межу в 50% пропусків. За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

В комісіях депутати працювали набагато активніше, ніж на пленарних засіданнях, де третина  могла би бути відкликана через пропуски. Так 11 депутатів міськради не пропустили жодного засідання комісій.

Це Владислав Долгій, Геннадій Кінаш і Михайло Каракулін ( комісія з питань планування бюджету, фінансування, управління комунальною власністю, реалізації державної регуляторної політики), Ганна Головко і Григорій Свадковський (комісія з  питань регламенту, депутатської діяльності, етики та гласності), Сергій Скрипник (комісія з питань земельних відносин, будівництва та адміністративно-територіального устрою), Олександр Букреєв, Гусейн Алієв і Олександр Соловйов (комісія з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, екології, транспорту та підприємництва), Оксана Дмитренко і Наталя Топтунова (комісія з питань соціального захисту населення, молодіжної політики, підтримки культури та спорту).

Безумовними рекордсменами з пропуску засідань комісій є два депутати — Дмитро Комков і Віталій Доронін, які минулого року взагалі не з'являлися у міській раді, проігнорувавши й пленарні засідання сесій. За півкроку до 50% пропусків  засідань постійних комісій знаходяться Андрій Тегляєв, який пропустив 3 з 7 засідань комісії з  питань регламенту, депутатської діяльності, етики та гласності, Андрій Чаплигін, що пропустив 5 з 12 засідань комісії з питань земельних відносин, будівництва та адміністративно-територіального устрою).

Звісно, працювати на громаду можна і без повноважень депутата. Але народним обранцям слід нагадати: їх представницька функція полягає саме в тому, щоб голосувати на засіданнях сесій та комісій. Якщо немає змоги робити навіть це, то може варто просто скласти повноваження, поступитися місцем тим, хто наступний у списку і має натхнення і наснагу працювати на громаду. 

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати».   
          

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В Одесі на даний час лише п'ять платних парковок сплачують кошти до бюджету міста, тоді як від усіх інших гроші не надходять. Про це стало відомо на засіданні бюджетної комісії Одеської міської ради, - інформує Центр публічних розслідувань. Так, директор комунального підприємства "Одесатранспарксервіс" Євген Тябус пояснив, що департамент транспорту провів конкурс і вибрав підрядників за двома лотами … читати далi

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций підписав розпорядження про утворення Ради розвитку громад і територій Одеської області. Документ оприлюднено на офіційному сайті ОДА. Відповідно до нього, метою нового органу є "сприяння налагодженню ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування у питаннях вироблення пріоритетів та механізмів сталого розвитку територіальних … читати далi

Кабінет міністрів України оприлюднив інформацію про заробітні плати членів уряду. Про це свідчать дані на Урядовому порталі. Так, середня зарплата прем'єр-міністра Олексія Гончарука у 2019 році становила 60 тис. 479 грн.  Минулого року середня зарплата віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби становила 58 тис. 652 грн. … читати далi

Відділ освіти, молоді та спорту Лиманської райдержадміністрації виніс догану директорці Олександрівської школи Тетяні Пиндак за перевищення посадових повноважень. Як повідомляє група "Мій Лиманський район" у мережі Facebook, причиною цього стала ситуація у листопаді минулого року, коли Т. Пиндак ініціювала батьківські збори в школі, на які приїхали представники Красносільського сільської ради. За інформацією очевидців, вони агітували … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР