Публічне звітування депутатами Харківської міської ради

30 січня 2019 р. 23:56

Згідно Закону України про статус депутата місцевої ради, депутати періодично, але не рідше одного разу на  рік,  зобов'язані  звітувати  про свою роботу перед виборцями відповідного  виборчого  округу,   об'єднаннями   громадян.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, як депутати Харківської міської ради звітували за третій рік своїх повноважень.

Підхід до практики звітування у депутатів Харківської міської ради відрізнявся в залежності від фракційної приналежності. Так, згідно з даними, які депутати подали до міської ради, представники фракції «Об’єднання «Самопоміч», «Наш край» та окремі депутати фракції «Солідарність» практикували спільне звітування за свою роботу, в той час як депутати фракції «За Харків, за Відродження» та 3 депутати «Солідарності» вдавались до особистих зустрічей з виборцями. 

Депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» провели зустріч із виборцями в інформаційному агентстві «Kharkiv Today», де кожен депутат розповів про свою роботу за третій рік повноважень і мав змогу відповісти  на питання присутніх на зустрічі виборців. На зустрічі не зміг бути присутнім через форс-мажорні обставини Сергій Могила, хоча ще зранку планував це зробити, проте колеги по фракції розповіли виборцям про його діяльність. Подібна практика звітування була і у представників фракції «Наш край», проте на заздалегідь анонсованій зустрічі у Медіацентрі «Время» були присутніми лише 5 депутатів з 7: Віталій Резніченко та Олександр Худенко були відсутніми – їх підміняли колеги по фракції.

З відповіді на запит до міської ради, нами була отримана інформація, що 4 депутати від фракції «Солідарність» провели звітування в партійній приймальні 11 грудня 2018 року, проте в публічних джерелах не вдалось знайти яку-небудь інформацію про звіт депутатів, лише на сайті Харківської територіальної організації БПП Солідарність була опублікована інформація, що в цей день Ірина Цветкова провела особистий прийом громадян і жодного слова про звіт. Станіслав Косінов, Володимир Полозков та Ігор Романенко мали проводити звітування за різними адресами, проте в публічних джерелах відсутні будь-які згадки про їхні звіти. 

Депутати фракції “За Харків, за Відродження», згідно з даними, які вони подали до міської ради, звітували окремо один від одного. В більшості випадків депутати звітували у школах та депутатських приймальнях. З 57 представників фракції – 55 подали інформацію про своє звітування перед громадою. Олексій Топчій став депутатом Харківської міської ради лише восени, тому його звіт є відсутнім. Максим Мусєєв знаходиться у державному розшуку через підозру у державній зраді, в міській раді відсутні дані про звітування депутатом. 

Серед позитивних моментів слід зазначити, що відзвітувався за рік своєї діяльності депутат Олександр Новак, щодо якого не вдавалось зафіксувати факт прийому виборців.  

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Харківській області звертайтесь до: Харківського представництва ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», kharkiv@opora.org.ua.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Харків за реалізацію ініціативи відповідає Харківське представництво ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».

       

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

На сайтах всіх одеських шкіл з'явилося або ж незабаром з'явиться підрозділ "Харчування" (у розділі "Про школу"). Як повідомила директорка департаменту освіти і науки Олена Буйневич, у підрозділі є меню і поради щодо харчування. Крім того, в кожній школі створено Раду з питань харчування. За даними керівників, до складу входять адміністратори, педагоги, медичні працівники та … читати далi

Нардеп від "Слуги народу" Жан Беленюк пропонує посилити адміністративну відповідальність для водіїв, які не поступаються дорогою машинам екстрених служб. Законопроєкт подано до Верховної Ради. Йдеться про машини аварійно-рятівних служб, спеціального санітарного транспорту медичної допомоги, пожежних і поліції з включеними спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями. Водіїв, які не надають переваги … читати далi

Перевізник Windrose (Роза вітрів) планує запровадити регулярний рейс Київ (Бориспіль) - Одеса. Про це повідомляє Avianews. Компанія оновить програму маршрутів з 29 березня, коли відкриється літня навігація. Крім одеського напрямку, відкриються також польоти зі столиці до Львова, Харкова і Дніпро. Розклад ще не опубліковано і купити квитки на рейс не … читати далi

На Одещині планують захистити бренд вина, зробленого з винограду, що росте на березі озера Ялпуг. Про це пише НВ. Місцева виноробня має намір подати документи на отримання охоронного свідоцтва для своїх вин "Колоніст". Власниця підприємства Алла Плачкова стверджує, що на берегах Ялпуга сформувався особливий кліматичний теруар із різкими перепадами температур протягом доби. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР