Передноворічна позачергова сесія Хмельницької міськради: “добро” на взяття кредитів та вихід з числа засновників газети міської ради

17 січня 2019 р. 16:28

На порядку денному сесії було 19 питань, які потребували вирішення ще у 2018 році, – саме так аргументував скликання позачергової сесії міський голова Олександр Симчишин

До кінця пленарного засіданні були присутні 36 депутатів, на початку – 33.  Усі розглянуті рішення були підтримані більшістю. 

Відсутні депутати 

Вавринюк Юрій (“Об’єднання “Самопоміч”), Калюжна Тетяна(ВО “Свобода”),  Кветко Андрій (БПП “Солідарність”), Сидорук Олександр (“ПОРУЧ”), Триняк Василь (БПП “Солідарність”), Черніцький Андрій (ВО “Свобода”). 

Реорганізація медичних закладів 

На вимогу Міністерства охорони здоров’я та згідно з медичною реформою, Хмельницька міська дитяча лікарня, об’єднана стоматологічна поліклініка, перинатальний центр стануть комунальними підприємствами. А чотири міські поліклініки об’єднають в одне комунальне підприємство «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Хмельницької міської ради.

Начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач запевнив, що такі юридичні зміни не передбачають скорочення штату працівників і жодним чином не вплине на пацієнтів. Займе реорганізація близько трьох місяців. 

Питання об’єднання поліклінік викликало жваву дискусію, ба більше, депутат ВО “Батьківщина” Лев Бірюк навіть попросився до трибуни, аби виголосити свій протест. Зачитав також зауваження юридичного відділу міської ради. Також кілька разів депутат наголосив, що проект рішення було роздано на руки перед засіданням. 

“Хто конкретно буде відповідати, якщо ми порушуємо Конституцію і закони цим рішенням?”  

Далі Лев Васильович звернувся до прокурора міста Валерія Зайця:

“Якщо ви зараз не припините розгляд цього питання, в якому порушено Конституцію України і всі інші закони про це будуть знати і в Генеральній прокуратурі. Я вас не лякаю, упаси боже, це мій обов’язок як громадянина України і обов’язок депутата Хмельницької міської ради. Тому я хотів би знати, хто готував це рішення, хто буде відповідати за нього і чи прокурор бере на себе обов’язок припинити порушення Конституції”. 

Зазначимо, що на апелювання депутата прокурор не відреагував. Рішення про об’єднання поліклінік ухвалено більшістю. “Проти” проголосував лише Ялоха Ігор (ВО “Батьківщина”), депутати від  ВО “Батьківщина” Бірюк Лев, Мельничук Ігор, Худецький Віталій – утрималися. Так само утрималися і депутатка від БПП “Солідарність” Ірина Ковальчук та не голосував В’ячеслав Мороз (БПП “Солідарність”). 


Кредит на термомодернізацію будівель бюджетної сфери

Рішенням сесії депутати дали дозвіл на здійснення місцевого запозичення шляхом залучення кредиту, у розмірі 6 469 500 євро. У рішенні йдеться, що заходи, на які будуть спрямовані запозичені кошти, дадуть можливість скоротити обсяги споживання теплової і електричної енергії та підвищення енергетичної ефективності будівель.Відсоткова ставка за кредитом – відповідно до умов Фінансової угоди визначається на дату вибірки траншів та дорівнює фіксованій ставці або 6-ти місячній європейській міжбанківській ставці EURIBOR+спред (до 2,5%). Строк запозичення становить до 22 років (включаючи пільговий період до 5 років). 

“На основі цього документу ми вже підтверджуємо своїм рішенням угоду про вступ в цей проект – термомодернізацію тридцяти бюджетних будівель. Фінансування здійснюється у рамках державних гарантій і буде проходити через Міністерство регіонального розвитку”, – зазначив у доповіді заступник міського голови Володимир Гончарук.  

Голосування

31 “за”,  не голосували – Афійчук Руслан (“За конкретні справи”),  Заганяч Микола (“ПОРУЧ”), Скочеляс Олександр (ВО “Батьківщина”), Худецький Віталій (ВО “Батьківщина”), Ялоха Ігор (ВО “Батьківщина”). 

Дозволили міському голові вести перемовини про сміття з Європейським Банком Реконструкції і Розвитку  

Депутати надали дозвіл міському голові на підписання від імені Хмельницької міської ради угоди про підготовку кредитного фінансування з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку у рамках співпраці у сфері управління твердими побутовими відходами у місті Хмельницькому. Власне, одразу після цього міський голова підписав передкредитну угоду з ЄБРР. За попередніми домовленостями ЄБРР готовий надати кредит у розмірі 15 млн євро під 6.0-6.5% річних понад шестимісячну ставку EURIBOR з можливістю коригування під гарантію Хмельницької міської ради та 5 млн євро безповоротних грантових коштів.  

Ухвалили ще одне рішення, щодо проблеми твердих побутових відходів. А саме – дали дозвіл на викуп земельних ділянок, які знаходяться біля полігону твердих побутових відходів. За вказаними у рішенні кадастровими номерами, ці земельні ділянки розташовані на території Олешинської об’єднаної територіальної громади. 

Жодних питань щодо цього рішення у депутатів не виникло, “за” рішення проголосували усі присутні. 

Надбавки політв’язням та репресованим та стипендії митцям 

Стипендії двадцяти провідним митцям та викладачам шкіл естетичного виховання призначили на 2019 рік. А також погодили щомісячну надбавку у сумі 500 гривень члену Проскуріського підпілля, партизанам та колишнім політв’язням і репресованим. Таке рішення ухвалили одноголосно. 

Муніципальну газету “Проскурів” відпустили у вільне плавання 

Газета Хмельницької міської ради “Проскурів” потрапили під другу хвилю роздержавлення, себто до кінця 2018 року муніципалітет мав вийти з числа засновників друкованого ЗМІ. 

Рішенням Про затвердження передавального акта комунального підприємства «Газета Хмельницької міської ради “Проскурів” міська рада вийшла із числа засновників і у газети було лише кілька днів, аби пройти усю бюрократичну процедуру перереєстрації. Про подальшу долю газети говорити зарано, адже до цього часу, фактично у повному обсязі, фінансувалася з місцевого бюджету. Зазвичай газета У 2019 році газета ще жодного разу не випускалася. 

Депутатка Ірина Ковальчук (БПП “Солідарність”) обурилася, що до проекту рішення не було додано самого передавального акта. 
За рішення не голосувала усі присутні депутати від ВО “Свобода” – Барабаш Микола, Герасимчук Леся, Гунько Олег, Діденко Віталій, Королюк Сергій, Яницький Олег, Ярова Анастасія, Ясенко Володимир. Єдиний “свободівець” у залі, який підтримав рішення – це міський голова Олександр Симчишин. Не голосували також двоє депутатів від ВО “Батьківщина” Худецький Віталій та Скочеляс Олександр. Решта депутатів підтримали рішення.            

Також на останній сесії депутати погодили план роботи міської ради на перше півріччя.  У найближчі півроку планові сесії скликатимуться шість разів та відбудеться п’ять інформаційних депутатських днів. 

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна стежити:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі ІзбірКом

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Хмельницькій області звертайтесь до: голови ГО «Хмельницька ініціатива», Олега Черненка, +380974409454, chernenko.km@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Хмельницький за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Хмельницька ініціатива».


 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу проти ексголови Центральної виборчої комісії і колишнього регіонала Михайла Охендовського, якого підозрювали у хабарі, отриманому з "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів". Відповідне рішення ухвалене 27 грудня 2019 року. Про це мовиться у відповіді НАБУ на запит "УНІАН" щодо перебігу досудового розслідування у відповідному кримінальному провадженні. Правоохоронці … читати далi

Проректор по пожарной части Одесской национальной академии строительства и архитектуры объяснила общественникам, что огнетушители уже купили, но не знают, куда их расставить. Об этом она сообщила 24 января когда группа активистов пришла в академию.  Активисты решили посетить академию после инцидента с угрозами в адрес журналистки «Украинской службы информации». Она извинилась за поведение … читати далi

Высший антикоррупционный суд продлил меру пресечения одесскому бизнесмену Вадиму Альперину, которого подозревают в деле о схемах на таможне. Подозреваемый до 23 марта будет продолжать носить электронный браслет, сообщает «Радио. Свобода». Одесский бизнесмен Вадим Альперин вышел после внесения залога в начале декабря 2019 года.  Высший антикоррупционный суд 30 ноября частично удовлетворил ходатайство Специализированной … читати далi

Перше в поточному році заняття в рамках навчально-практичної програми «Школа місцевого самоврядування» відбулось 23 січня в медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки. Як повідомляє пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», представники виконавчих комітетів та сільських рад району розглянули проблемні питання оформлення права власності на нерухоме майно та створення ОТГ. Було узгоджено … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР